Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 32 015
  • 743
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 3 267
Фотоепилацията и лазерна не е добре да се правят непосредствено след раждането, още по малко при кърменето. При кърмене даже е противопоказно. Няма да има нужния ефект, може и да се появи пигментация. Цитонамазка също се прави след 6 месец от раждането. В противен случай може да покаже фалшиво негативен резултат. За съжаление за цитонамазките мога да говоря много. 5 години бях с 3а или на места с 3ад група. И накрая си направих конизация с ел. примка.

# 466
  • Мнения: 425
А как се измерва температурата? Над колко градуса е при бебетата?

# 467
  • Мнения: 478
Teg, благодаря ти! Обмислям го от известно време, защото повече от 15 години всеки месец съм на кола маска, което са си и пари и време, та ако има начин да си го спестя, ще опитам. Разбира се, ще почакам, няма да е докато кърмя.

Неви, има защо да ми пуска сега цито. Аз съм с две конизации и вероятно сега ще се наложи трета, по предположение на лекарката ми може и по-далеч да се стигне, но не искам сега да го мисля това.

Ние утре сме на консултация и ще ни слагат ваксините. Малко ми е притеснено как ще реагира като го боцнат и после какво ще се случи. Аз досега не съм му мерила температура и честно казано не знам точно как да го направя. Имам стъклен термометър с галий. Казват, че в дупето е най-сигурно, но кога е подходящо и колко дълго се държи Thinking

# 468
  • София
  • Мнения: 9 110
Бебчо е с кашлица. Ние бяхме болни с мъжа ми. Носих маски, но таткото не носи. Не знам дали нещо щеше да е по-различно, ако беше носил, но ми е тъпо. Ходихме при педиатърката. Изписа един куп неща, включително и антибиотик и някакви капки с адреналин. Сега не знам да го давам ли Cry .
Няма и два месеца. Гърдите му са чисти, няма температура за сега, но каза, че му е зачервено гърлото.
Чудя се само с инхалации и Проспан дали няма да се разминем.
Хич не ми се дава този антибиотик Confused . Нашата педиатърка каза, ако се влоши, да ходим в болница направо. Дори не знам къде да ходим, ако стане нужда.
Записах час за друг лекар за второ мнение.

# 469
  • Мнения: 307
Здравейте момичета! И на нас ни предстоят ваксини след няколко дни. Да ви попитам вашите бебета имат ли сополи? Не говоря за хрема или настинка а за безцветен секрет, гъст. Не й се запушва носът но си го има почти от раждането. Всеки ден почиствам нослето и винаги има. При вас така ли е?
Някой питаше колко е нормалното време да не е скали бебето. за това има теория че след 6седмица бебето ако по рядко и може да ака и веднъж на няколко дни и пак да е добре. Уж всичко усвоявали. При нас не стана така. Почна да ака все по рядко и по рядко и накрая не акаше сама. Направихме й няколко пъти микроклизма мелилакс и тогава разбрах че хич не усвоява всичко. Просто не си ака. На своя глава почнах пак пробиотик, който й давахме първия месец. След третия прием вече имаше подобрение. Надявам се да продължава сама да си ака.

# 470
  • с. Дълго поле
  • Мнения: 107
Здравейте момичета! И на нас ни предстоят ваксини след няколко дни. Да ви попитам вашите бебета имат ли сополи? Не говоря за хрема или настинка а за безцветен секрет, гъст. Не й се запушва носът но си го има почти от раждането. Всеки ден почиствам нослето и винаги има. При вас така ли е?
Някой питаше колко е нормалното време да не е скали бебето. за това има теория че след 6седмица бебето ако по рядко и може да ака и веднъж на няколко дни и пак да е добре. Уж всичко усвоявали. При нас не стана така. Почна да ака все по рядко и по рядко и накрая не акаше сама. Направихме й няколко пъти микроклизма мелилакс и тогава разбрах че хич не усвоява всичко. Просто не си ака. На своя глава почнах пак пробиотик, който й давахме първия месец. След третия прием вече имаше подобрение. Надявам се да продължава сама да си ака.
Ние бяхме със сополки в началото, но при мас се оказа от сухия вуздух вкъщи (топлим се само с климатици). Сега като се затопли времето и като държа повече време прозорците отворени има подобрение. Сега от време на време с една клечица за уши вадя по твърдичко сополче от нослето, но хъркането и подсмърчането изчезнаха

# 471
  • Мнения: 86
Моето мишле също е с кашлица,баткото донесе някакъв вирус от градината и ни разби всички. Два пъти бяхме на доктор,утре сме пак.Диша като дарт вейдър,направо съм се побъркала от 10 дена,единия кашля,от другата стая му приглася другия.Доктора каза бронхит и за двамата.
Заради настинката преминах на чай от джинджифил,изпих няколко чаши и на беб му подейства бая разхлабващо.Иначе си ака всеки ден,но с тоя джинджифил му прочистих червата Grinning
Ваксина уж другия понеделник ще слагаме,ама с тая кашлица кой знае...трябва и пъпчето да му оправят,въобще голям филм.
Хубав ден и здрави бебоци Simple Smile

# 472
  • Мнения: 425
А някой има ли който мери често бебето по колко мл изяжда? Ако да, по колко г/д ви изяжда на ядене? Аз тегля към 90/100.

# 473
  • Мнения: 128
Здравейте на всички.Днес ни изписаха.Отхвърлиха абсолютно да има неврологичен проблем.С диагноза ГАР.Изявен рефлукс е причината за задавянето.Похвалиха ме, че съм реагирала правилно и съм му оказала 1-ва помощ.На 2 гастро съм тази седмица.Позата на хранене и държане била водеща за такива задавяня.Също и от прехранване.Ох минахме с малка беля.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ.
Зазу гледайте да не стигате до болници, няма места никъде.Но ако нещо сее наложи само в Здравето в Ов.Купел.Да вярно около 100 лв е на ден, но ще получите адекватна грижа.Сега само там взимали толкова малки бебчета.Абе просто ужасия е в това здравеопазване.

# 474
  • Мнения: 307
Giorgana, много се радвам че имате отговор толкова бързо. Браво за реакцията. Аз не знам какво да правя ако се случи нещо такова не дай боже.

# 475
  • София
  • Мнения: 215
Момичета кажете моляви как постъпвате вие в такива ситуации. Имаме батко на 4години и не ходи на градина от както родих защото ме беше страх да не ни зарази нещо преди раждането,сега обаче в детската имат варицела и незнам дали да го изпратя на градина . Неможе цял живот вкъщи да стои за да не зарази бебето ,а ме е и страх ,ако я разболее защото е опасно Sad кажете моляви вие как процедирате или бихте процедирали в такива ситуации? Това дете все пак трябва да има контакти незнам Sad много съм объркана

# 476
  • Мнения: 128
Giorgana, много се радвам че имате отговор толкова бързо. Браво за реакцията. Аз не знам какво да правя ако се случи нещо такова не дай боже.
Благодаря ти:joy:Какво да ти кажа, спокойствие във всичко.С деца е така има и много инфарктни моменти.Хубавото на тези давеници е, че отминават след около 6 месец.До тогава малко повече внимание.Joy

# 477
  • Мнения: 307
Giorgana, много се радвам че имате отговор толкова бързо. Браво за реакцията. Аз не знам какво да правя ако се случи нещо такова не дай боже.
Благодаря ти:joy:Какво да ти кажа, спокойствие във всичко.С деца е така има и много инфарктни моменти.Хубавото на тези давеници е, че отминават след около 6 месец.До тогава малко повече внимание.Joy
Нашата бебка също много се дави все още, но не е чак толкова време да не може да си поеме дъх. Много се давеше и като я кърмех, защото ползвам силиконови зърна ( плоски, даже вдлъбнатини зърна), затова се цедях и давах от шише. Сега пак се кърмим и пак естествено със зърната, но по-рядко ни се случва.

# 478
  • Мнения: 1 410
dianaaa и ние имаме кака която не я пусках от 13 януари че беше болна 2 седмици и после поради наближаващ термин и раждане си стоя в къщи. Преди 2 седмици я пуснах и за 3 дни и сополива, спрях я и беше при баба си 1 седмица- добре че тя си беше в къщи и сега пак нея пускам но не знам и докога че е предучилищна Sad

# 479
  • Мнения: 1 122
Здравейте на всички.Днес ни изписаха.Отхвърлиха абсолютно да има неврологичен проблем.С диагноза ГАР.Изявен рефлукс е причината за задавянето.Похвалиха ме, че съм реагирала правилно и съм му оказала 1-ва помощ.На 2 гастро съм тази седмица.Позата на хранене и държане била водеща за такива задавяня.Също и от прехранване.Ох минахме с малка беля.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ.
Зазу гледайте да не стигате до болници, няма места никъде.Но ако нещо сее наложи само в Здравето в Ов.Купел.Да вярно около 100 лв е на ден, но ще получите адекватна грижа.Сега само там взимали толкова малки бебчета.Абе просто ужасия е в това здравеопазване.
Дано не минавате отново през това! И на бебка й се случва да не може да си поеме въздух, ужасно е. С времето свикнах.. При нея май е от много слюнка. За първи път й се случи като ми я донесоха в болницата. Там ми казаха да се опитвам да я разплача, за да си поеме въздух. Изпъва се като струна, почервенява и очите й се насълзяват, веднъж посиня...
Да са живи и здрави само Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт