Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 32 018
  • 743
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 3 267
Limonche, четох, че бебето обича да се опира някъде, защото му напомня на майчината утроба. Моята бебка също се опира в края на легълцето си, а доста често застава точно в ъгъла. Купих й дрънкалка, давам й я в ръчичката, но не я хваща. Но пък хваща с двете си ръчички одеалцето, не знам дали е неволно, но все я намирам как го смуче. А обикновено я завивам до гърдичките. Деница, аз нямам такъв проблем с корема, защото беше почти плосък преди месец, а сега е изпъкнал и пухкав. Та моят проблем е папането. Днес писах на Руми, която изготвя режими и очаквам отговор.

# 631
  • Мнения: 478
Моя бебчо също много рита и се отвива, и затова през нощта спи в чувалче. Препоръчвам тези на Angel baby.

За съжаление на нас ни се появиха крусти + себорея на главата. Използвахме случая да посетим нов педиатър, че ще сменяме сегашната. Оказа се, че има признаци на атопичен дерматит Sad Сега много ще го внимаваме, спирам всичко млечно, ще овлажняваме кожата повече и евентуално ще отидем и на дерматолог. Някой да има опит с това?

# 632
  • Мнения: 3 267
Моя бебчо също много рита и се отвива, и затова през нощта спи в чувалче. Препоръчвам тези на Angel baby.

За съжаление на нас ни се появиха крусти + себорея на главата. Използвахме случая да посетим нов педиатър, че ще сменяме сегашната. Оказа се, че има признаци на атопичен дерматит Sad Сега много ще го внимаваме, спирам всичко млечно, ще овлажняваме кожата повече и евентуално ще отидем и на дерматолог. Някой да има опит с това?
Мажеш със зехтин 30 минути преди баня скалпа. И по време на банята решеш назад с мека бебешка четка. Така след 5,6 бани всичко се оправя.

# 633
  • Мнения: 4 959
Може и с кокосово масло, аз ползвах едно масло за след баня, вътре има най- различни масла. Мажех, оставях за няколко часа хубаво да омекнат крустите и после ги свалях с гребенчето и падаха на големи люспи. За 3 дни минаха.

# 634
  • Мнения: 396
Днев бяхме на преглед т.к. стават 5 дни с антибиотик , каза че е добре дробчетата са чисти само има храчки да продължа антибиотика до 7 ми ден и като не кашля повече от 2-3 часа каза да го предизвикам да закашля като го изморявам или плаче за да отделя храчките. Каза че мога да му прявя такова със сминдух като компрес (т.н. Хардал) ако искам да оздравее по бързо , но е малко рисковано ако не разбираш може да му изгориш кожата държало се върху кожата ди почервяване дори ставали съсиреци от кръв . Бъркало се е разбит на прах сминдух с брашно , докато стане сместа като на кекс. Но аз смятам да не го правя за да не му стане нещо на кожата. Иначе доста гука смее се , разглежда всичко 💙

# 635
  • Мнения: 1 225
На някое бебче да му секретират очите?
В чудо сме се видяли вече, дъщеря ми е така от родилното, капахме Тобрекс, Вигамокс и нищо. Другата седмица ще и вземат секрет, а засега почиствам с физиологичен разтвор. Според личната лекарка може да се касае за запушен слъзен канал, очната пък говори по-скоро за бактерия. От вчера започнах да и правя и масажи.

# 636
  • София
  • Мнения: 9 110
Нашият бебок е така. Все сълзят. В един момент лявото започна да прави зелени гурелчета. Слагах Тобрекс. Тръгна да се подобрява първите 1-2 дни и после спря да има ефект. Спрях капките на 7-8 ден и осъмна с чисто око.
Ходихме на очен. Каза, че щом няма зачервяване, е следния канал. Показа ни как да правим масаж и след три месеца да отидем пак.
Сега дясното око е така. Една сутрин просто се събуди със слепнало оченце от зелени гурелчета. Но окото беше много зачервено. Почнах да слагам Тобрекс. И пак същата история. Почва да се подобрява и после все едно спира да действа.
Аз имам подозрения, че е свързано с предполагаемата алергия към белтъка на кравето мляко. Защото се появява/спира заедно с други симптоми - като слуз в окото и грапава кожа тип атопичен дерматит по коленцата и раменете. А гурелчета по второто око се появиха от нищото точно след като ядох овче сирене, за да видя дали ще реагира бебето и на него.
Ако при вас е само окото, заведете го на очен да ви покаже как да правите масажи. На нас ни каза всеки ден по 6-7 пъти на ден - на всяко хранене - с поглаждане от вътрешността на окото надолу по нослето по 5-6 поглаждания от всяка страна.

# 637
  • Мнения: 396
Ние също бяхме на очен и каза че са запушени каналчета , сълзят му очичките и има зеленикав секрет . Изписа ни мехлем слагах му 7 дни и сега от 2 седмици почиват очичките , секрета е много малко каза пак като се увеличи пак да му сложа 7 дни . Правя му масаж по същия начин надолу по нослето както е описала Зазу . Така щяло да е докато се отпушат и каза ако не се случи до една годинка да го водим пак . Но масажа му действа добре не му сълзят колкото преди , дано се отпушат 🙏💙

# 638
  • Мнения: 1 225
Благодаря. Масажите съм ги започнала от вчера и ще ги правя редовно и упорито. Дано имат ефект. Запазила съм час и за второ мнение при друг очен лекар, но има доста време дотогава.

# 639
  • с. Дълго поле
  • Мнения: 107
Момичета от няколко дни бебо има точно 5 пъпчици без връх от вътрешната страна на бедрото подредени в редичка по 2 и 3, червени кръгли с едва забележима люспичка, все едно се е обелило връхчето. В началото ми се струва че и. Аха връх и си помислих, че е нещо от памперса и ще се махне както оникновено за ден два, после че нещо го е ухапало като съм го извеждала на двора. Но тези си стоят там така червени вече може би почти седмица и ми е много сранно какво са. Някоя мама сблъсквала ли се е с подобно нещо?

# 640
  • Мнения: 1 410
Момичета при възстановяване на ММ наблюдавате ли намаляване на кърмата. При мен го има, за 1ви Път ми дойде и бебока от 18 до 21ч вися на гърдата Sad и май остана гладен Sad

# 641
  • Мнения: 3 267
Момичета при възстановяване на ММ наблюдавате ли намаляване на кърмата. При мен го има, за 1ви Път ми дойде и бебока от 18 до 21ч вися на гърдата Sad и май остана гладен Sad
Сигурно има нещо такова, на мен вчера за втори път ми дойде след 19 дни закъснение. Бебката суче много по-често, а правеше паузи по 7,8 ч през нощта. Снощи направи 5 часа, като преди това от 9 до 1 сука на всеки час, без да заспива.

# 642
  • София
  • Мнения: 1 635
При мен цикълът още липсва, но и не го чакам скоро. Чувала съм, че може малко да се отрази на кърмата.

Иначе, в сряда сложихме двете ваксини. Бебчо малко ревна при боцването, но иначе беше спокоен. Вчера спа повечко и вдигна лека температура, но не се наложи да давам лекарство. Беше и малко нервен вечерта. Порева си преди да заспи. Тази сутрин ми изглежда свеж, а сега си подремва сутрешния сън.

# 643
  • Мнения: 983
Да има връзка между МЦ и кърмата с баткото а и сега с малката усещам как ми намалява когато ще ми идва.Ужким щом се кърми изключително и досадният цикъл липсва ама при мен не още на 40 ден ми дойде.

# 644
  • Мнения: 1 410
Това е много лошо да намалява, остава гладно горкото. Дано скоро се нормализира. Без това си сучеше начесто, сега е залепен и като не пуска плаче Sad

Общи условия

Активация на акаунт