Паническо разстройство - 35

  • 45 950
  • 723
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 806
Здравейте!
Сутрин се будя с проклетата тревожност,но гледам да подхвана нещо вкъщи и се разсейвам.
Днес съм в цикъл,снощи спах много неспокойно,през деня на моменти се олюлявам,но се старая да не се вторачвам.
Отказах работата,обмислих добре и минусите бяха повече от плюсовете.
С малко дете,на смени,без почивен ден,по празници на работа,вярно с много добро заплащане,но просто отказах.
Тези дни си мисля,личен лекар може ли да изписва някакви успокоителни,знам ли,освен да споделя с нея за моето състояние. На моменти не се чувствам сигурна в себе си,сякаш чакам всеки момент да ми стане лошо,да ме задушава и т.н.
Има дни пък,в които няма такива мисли... Спокойна вечер на всички:hugs:

# 451
  • Мнения: 1 378
Да, личния лекар има право да издава зелени рецепти. Изписва ксанакс, клонарекс, лексотан... всичко. Но това си е тежка артилерия и трябва да внимаваш ако до сега не си пила бензодиазеоини. Поговори си с него, той ще ти обясни и ще те успокои как и колко време да ги пиеш, ако разбира се прецени че имаш нужда. Лека вечер.

# 452
  • Мнения: 5 459
Аз съм с агорафобия. Затова е толкова трудно при мен. Но се боря и АД пия.
Али, смениха ли ти дуласолана. Какво стана?

Ами не. Докторът е от Варна и само в петък идва в Шумен, така, че ще чакам до петък, но ми зачестиха вечерните панически атаки и ще настоявам да ми го сменят.

# 453
  • Мнения: 806
Не,не съм пила нищо подобно.
Само Алора,която си самопредписах Grinning и Седатиф.
А тези,които изброи,редовно ли се пият или може само при нужда. Предполагам имат и неприятни странични ефекти.
Ще се почудя,но като че ли почнах да се примирявам. Цял живот ще си живея със тревожността и натрапчиви мисли.
Поднових спорта,сега в хубаво време с детето излизаме,надявам се да почна работа,в смисъл живея си нормално,ако може така да се нарече,но тези неща ме следват Confused

# 454
  • Мнения: 1 378
Когато да изписани с АД , се пият месец два редовно по схема след което се намаляват постепенно и се спират. Остава се само на АД , а бензодиазепините при нужда. Без АД също могат да се вземат при нужда. Те блокират тревожността за около 4-5 часа и предотвратяват паник атаките. А съм взимала през годините без АД рядко, ако ми предстои нещо стресиращо, примерно интервю за работа или изобщо нещо от което се страхувам. При мен никога не е имало странични лоши ефекти от бензодиазепините. Само положителни. Взимала съм и когато не мога да спя. Но както казах рядко. Те водят до зависимост. Консултирай се с личния.Трябва да се внимава с тях.

# 455
  • Мнения: 343
Днес докато се прибирах към вкъщи ми причерня за 3 секунди. Направо усетих как загубих равновесие и залитнах към една ограда, но всичко стана толкова бързо. Уплаших се адски много. На някого да му се е случвало това? Вече не знам какво да мисля и аз...

# 456
  • Мнения: 806
На мен редовно ми причернява за секунди. Като съм в цикъл или като се изправя рязко,като не съм яла и най-вече като ми стане горещо или задушно.

# 457
  • София
  • Мнения: 1 551
Е и аз като Лени, по принцип си имам тревожност, стягане в главата, замайване и т.н, но горе долу поносими. ПА, ако съм имала откакто пия АД са били по-леки, обаче днес си вървя спокойно към офис на Спиди да взема една пратка и изведнъж усещам, че нещо се надига напрежение и като почна едно треперене видимо на ръце и крака, сърцебиене, потят ми се дланите, лапнах едно лукче и продължавам да вървя, влезнах в Спиди трепереща взех пратката и айде обратно, едва се прибрах, сега лежа и още треперя... май се почват обострянията от смяна на сезона

# 458
  • София
  • Мнения: 569
Е и аз като Лени, по принцип си имам тревожност, стягане в главата, замайване и т.н, но горе долу поносими. ПА, ако съм имала откакто пия АД са били по-леки, обаче днес си вървя спокойно към офис на Спиди да взема една пратка и изведнъж усещам, че нещо се надига напрежение и като почна едно треперене видимо на ръце и крака, сърцебиене, потят ми се дланите, лапнах едно лукче и продължавам да вървя, влезнах в Спиди трепереща взех пратката и айде обратно, едва се прибрах, сега лежа и още треперя... май се почват обострянията от смяна на сезона
Много гадна ситуация, а в този момент не ти помагат позитивните мисли,въобще ако се сетиш за тях.
Сега като си полегнала в къщи ще се оправиш , поне аз така се възстановявам,но после имам главоболие от голямото напрежение.
Тъкмо си мислех за теб тези дни-как я караш,физическите симптоми намаляха ли ,изчезнаха ли?

# 459
  • Мнения: 1 378
Днес и на мен не ми е ден. Същата работа. Както си вървях и се почна треперене, потене, краката ми се подгъват, аха да тупна. От сезона ли е или от главата. Незнам вече.

# 460
  • София
  • Мнения: 1 551
Е и аз като Лени, по принцип си имам тревожност, стягане в главата, замайване и т.н, но горе долу поносими. ПА, ако съм имала откакто пия АД са били по-леки, обаче днес си вървя спокойно към офис на Спиди да взема една пратка и изведнъж усещам, че нещо се надига напрежение и като почна едно треперене видимо на ръце и крака, сърцебиене, потят ми се дланите, лапнах едно лукче и продължавам да вървя, влезнах в Спиди трепереща взех пратката и айде обратно, едва се прибрах, сега лежа и още треперя... май се почват обострянията от смяна на сезона
Много гадна ситуация, а в този момент не ти помагат позитивните мисли,въобще ако се сетиш за тях.
Сега като си полегнала в къщи ще се оправиш , поне аз така се възстановявам,но после имам главоболие от голямото напрежение.
Тъкмо си мислех за теб тези дни-как я караш,физическите симптоми намаляха ли ,изчезнаха ли?

Никакви позитивни мисли не помагат, гледаш само да се добереш до някъде на спокойствие да се скриеш. Физ симптоми си ги имам, просто са търпими така да кажем...ти как си след твойта ПА в магазина ?
Сали, явно няма да разберем от какво е... въпроса е нещо да помага, че...
Точно в този момент ми написа моя братовчедка, която пита формално здрасти как си ? И аз казвам и тя се хили и ми вика пий едно уиски ще ти мине ... ехе ако беше така да съм се алкохолизирала на макс до сега... в този момент на такива коментари само си мисля леле дано не те застигне това, че тогава ще видиш 5 уискита ...

# 461
  • Мнения: 806
Последния път ми стана така в едно заведение,бяхме се събрали с приятели. То хубаво,лапнах един Валидол,мина и замина,обаче ей това треперене и тресене на цялото тяло,цяла вечер ме държа,също така и чувството на студ,крайниците ми бяха заледени,ама аз инат де,стоях си докрая и нарочно не си тръгнах,ама какво ли не ми мина през главата. Иначе и аз днес не съм много в час,главата ми се люшка. Мерих кръвно,ок си е,ама е неприятно много. Имам чувството,че мога да заспя права.

# 462
  • Мнения: 1 378
А получавате ли изтръпване на лицето и ръцете? Някакви техники за справяне с това? При мен винаги с изтръпване се започва .... И от там нататък губя всякакъв контрол над тялото си. Ако някой е открил начин за себе си как се излиза от това , моля да сподели.

# 463
  • Мнения: 314
На лицето получавам все още. На ръцете по друга причина. Интересното е, че лицето не ми тръпне да кажем в една точка, а където си иска Grinning Справям се с това...не знам как. Просто спирам да го отразявам като проблем. В момента ми е изтеъпнал тила Grinning Ма да си тръпне, то това да ми е проблема Grinning

# 464
  • Мнения: 1 378
При мен изтръпването винаги е около устата, та чак трудно говоря. Проблемът е че това ме плаши. Започвам да си търкам лицето с ръце , ама не помага много. Трябва да си легна ида се отпусна. Да ама когато не съм си в къщи? Много го мисля....

Общи условия

Активация на акаунт