Кой ли тази година ЮНСКО бебенце ще има :) Тема 4

  • 35 521
  • 772
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 620
Хълцането е като леко ритмично тупкане, силата зависи от това как е разположено бебето. Като ритничета, но по-леко и на едно и също място. Често при мен се случва при по-резки движения като ставам или час-два след като ям. Около 10-20 мин може да продължи. Ще го разпознаете, като се случи  😊❤

# 721
  • Мнения: 370
Супер сте Simple Smile
Ако ви кажа, че точно снощи ми се случи да усетя хълцане, но не бях сигурна какво става. 😁
Първо помислих, че е тупкането на сърцето, но беше доста бавно та..
Благодаря ви за инфото!
Не съм предполагала, че може да се усети хълцането 😄

# 722
  • Мнения: 285
Да се включа и аз за първата страничка.На 36 години съм, втора бременност с момче, термин 27 юни, Кипър

Последна редакция: нд, 17 мар 2019, 18:29 от nikita111

# 723
  • Мнения: 1 694
Моето от няколко дена хълца, даже по това се ориентирам за позицията му в корема Simple Smile с предната ми бременност баткото се скъсваше да хълца , поне по 3 пъти дневно по едно и също време и като се роди си запази режима на хълцане Simple Smile

# 724
  • Мнения: 4
Здравейте! Утре ставам на 38г. С първа бременност съм. Терминът ми е в началото на юни. Дали има бъдещи мамчета от ж.к. Сухата река - София, за да обменяме инфо?
Лека бременност! 😊

# 725
  • Мнения: 3 280
Здравейте! Утре ставам на 38г. С първа бременност съм. Терминът ми е в началото на юни. Дали има бъдещи мамчета от ж.к. Сухата река - София, за да обменяме инфо?
Лека бременност! 😊
Аз съм от Люлин.

# 726
  • София
  • Мнения: 4 011
И аз

# 727
  • Мнения: 10
Аз съм в Хаджи Димитър, също първа бременност и с термин началото на юни Simple Smile

Да ви попитам, мислите ли да си купувате помпа за кърмене и, ако да, на механична или електрическа сте се спряли? Тъй като се бях насочила към електрическа на Avent, но видях че в Aiko има промоция на Medela и след четене из форуми започнах да се колебая коя е по-добрият избор..

# 728
  • София
  • Мнения: 4 011
Миналия път бях с ръчна лорели,най-простата. Свърши ми чудесна работа, но беше бавно и уморително. Сега няма да имам толкова време да се цедя по половин час и реших да взема електрическа. Купих си моторче на медела суинг втора ръка и ще си взема нови консумативи. Удоволствието ще ми струва около 100 лева.

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 14:00 от ditmade

# 729
  • Мнения: 3 280
Аз си купих стартов комплект на авент (със стерилизатор, бутилки, ръчна помпа, биберони и т.н.) за 200 лв от айко. И аз се бях насочила към електрическа, но това ми се стори изгодно като оферта. Надявам се да ми свърши работа.

# 730
  • Мнения: 2 564
Аз имам ел. двуфазна на Медела. Ще видя дали ще й трябва и какви нови консумативи ще взема, че я давах на 1-2 приятелки. Но все пак се надявам този път бебето да суче, а не като каката, че повече от половината ден ми отиваше в цедене. Ако пак е така, май бързо ще се отбиваме...

# 731
  • Мнения: 10
Ще се разходя днес до Aiko да видя и стартовите комплекти, наистина цената е примамлива. Може и да рискувам с механична помпа за първо време, а ако ми се наложи да се изцеждам повече, ще го мисля по-нататък за електрическа.

# 732
  • София
  • Мнения: 4 011
Аз цедях,за да замразявам,защотоне обичам да съм вързана с нещо. Та като исках да излизам или да правя нещо, различно от кърмене, давах шишето и кърмата на ММ и да се оправят. Освен това не си падам по кърменето навън и си носех шише с кърма.

# 733
  • Мнения: 620
И аз ще съм с ръчна помпа. Имаше промоция във Вис Виталис на Медела стартов комплект с шише Калма и реших, че за първо време си заслужава, ако кърмя. Ако видя зор, винаги мога да си купя и електрическа. Да видим как ще тръгнат първо нещата.

# 734
  • Мнения: 2 558
Здравейте! Утре ставам на 38г. С първа бременност съм. Терминът ми е в началото на юни. Дали има бъдещи мамчета от ж.к. Сухата река - София, за да обменяме инфо?
Лека бременност! 😊

Здравей! На коя дата ти е терминът и какво бебче очакваш, за да те включим в първата страничка?

Момичета, ако някой иска нещо да променям по първата страница - дата, пол, за което не е писал досега... да пише, довечера или утре ще пускам новата тема. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт