Помощ!!!! Метформин, но липсва менструация

  • 1 092
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Здравейте на всички. Обръщам се към вас за съвет. Имам СПКЯ  и проблеми със щитовидната жлеза... Също и високи нива на кръвната захар, клони към диабет, много рядко ми идва и то винаги с някакъв проблем... 😣 Та, изписаха ми Метформин2х1, Еутирокс1табл. Сутрин преди хранене и селен2х1. Пия си лекарствата вече от 3 седмици, ендокриноложката ми каза, че комбинацията от тези лекарства ще предизвика редовен цикъл, най - вече метформин, но се притеснявам защо все още не ми идва.. Някоя от вас имала ли е същия проблем и знае ли след колко време повлияват тези лекарства и дали имам някакъв шанс да забременея естествено, защото вече много го искаме... 🤰🏼🤰🏼🤰🏼Отчаяна съм, моля помогнете ми със съвети и опит 😣

# 1
  • Мнения: 6 622
При мен след няколко месеца се възобнови редовната менструация. Е не пак супер точна ,но в сравнение с преди. Но аз не разчитах само на лекарствата ,спазвах и нисковъглехидратна диета. След по-малко от година бях бременна ,но се оказа извънматочна бременност. Два цикъла след това забременях отново и сега имам дъщеря. При нас беше и по-сложно заради мъжки фактор и запушена тръба при мен . Правехме опити общо 5 години, като преди лекарствата имам само една инвитро бременност,но тя беше БХ. Това ме навява на мисълта ,че именно лекарствата помогнаха при нас,след като в годината ,в която ги приемах забременях спонтанно два пъти.

# 2
  • Мнения: 77
Много ти благодаря за отговора, вдъхва ми надежда 😊 дали би могла да ми споделиш диетата, която си спазвала?

# 3
  • Мнения: 6 622
Във форума има  тема за НВХВМ,но немога да дам линк през телефона. Общо взето мазно месо,риба,яйца с зеленчуци. Изключваш въглехидратите и глутена.Ядеш колкото ти се яде и отслабваш. Избягваш кореноплодни и млечни продукти. От началото е трудно,но после се свиква.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Според мен 3 седмици е много малко за метформин. Обмяната се пренастройва бавно. Трябва поне няколко месеца, за да има видим ефект. Имаш ли излишно тегло?

# 5
  • Мнения: 77
Имам доста излишни килограми, освен метформина, се опитвам и да съм по-Здравословна от преди.. Но много искам най накрая да имам редовна менструация и да успея да забременея Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6 622
Имай търпение. Не става така бързо. Ако само това ви е проблем с повече старание ще го преодолеете.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Лекувайте нещата едно по едно. Основният Ви проблем са килограмите. От там и ПКЯ, и ИР, и нередовният цикъл. Трябва първо да свалите кг и всичко ще се намести от само себе си. Метформинът ще помогне за свалянето, ако спазвате режим. Аз също горещо препоръчвам НВВМХ.

# 8
  • Мнения: 77
Минаха 2 месеца и половина, все още няма менструация...... Ендокринолога казва да чакам, колко още да чакам Sad

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Може и година да чакаш, не става толкова бързо. Сваляш ли килограми?

# 10
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Преди Сифора моят цикъл беше на 3 месеца.
За съжаление не помня кога започна да идва нормално. Но след свалени килограми, много ходене и сиофор, сега съм като часовник - на 26-28 дни Simple Smile. Яйчниците са чисти, имам овулация.
Просто иска време и упоритост.

Сигурна съм, че скоро ще имаш резултат.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Просто иска време и упоритост.
И сваляне на килограми. Ако не се пази нисковъглехидратна диета, няма движение и сваляне на килограми, само метформинът няма да помогне.

# 12
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Просто иска време и упоритост.
И сваляне на килограми. Ако не се пази нисковъглехидратна диета, няма движение и сваляне на килограми, само метформинът няма да помогне.

Да, със сигурност, то упоритост трябва точно за движението и храненето, пиенето на лекарствата е лесната част Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт