Деца от всички страни, добре сте дошли-6!

  • 21 884
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Немция
  • Мнения: 6 878
Плами, честита рожденичка, да ви е здрава, весела и безгрижна!
За почерпката- не го приемай толкова лично! Ако бяха моите момчета, големият нямаше да вземе от плодовете, малкият с най-голямо удоволствие.

Чудесно е, че голямото ти дете е така самостоятелно, това е улеснение за теб!

А как бях намразила ситуацията да съм някъде с количката и да се лее дъжда над мен! Имаше период, когато бях без кола и понякога бях на ръба на търпението си- деца, багажи, чадъри и други неудобства!

# 691
  • Мнения: 505
Плами, да ви е жива и здрава порасналата госпожица.
В училището на Йоан за рождени дни се прави домашен кекс или кексчета, мъфини, и т.н. но без шоколад. Сокове, шоколади, бонбони са забранени. Нямаме право да им даваме. През деня имат вода и плод и храната им.

На Йоан му изби най-после зъба който бяхме извадили като беше на 3 години. Това е 4-тия постоянен зъб който излиза. Два долу се клатят и те, но със сигурност ще паднат в БГ.

И аз съм супер натурална. Косата ми съхне супер бързо понеже съм с много тънък косъм и след душ, мацам само един хидратиращ крем и съм с колата. Много рядко ще сложа гланц, молив и/или спирала.

Кокоши трън и Йоан имаше от басейна. Мисля че го водих на дерматолог който го изгори с азот. Мазах и с нещо, ама с какво ....не се сещам. А не беше толкова отдавна.

Бибитче, чудесно в че големият се отпуска и се опитва да се справя сам. Това си е промяна и за вас. Йоан и той се опитва...но аз още не смея...

Остава една седмица до края на годината. Днес получихме последните изпитвания. Доволна съм като цяло от резултата на Йоан, като се има предвид че му е трудно да се съсредоточи. Представям си как ще е, ако реши да се хване сериозно да учи.

От 3 дни ме боли супер много гърба и под ребрата. Много ми е трудно в офиса на стола, направо се чудя как да застана. А остават още 6 седмици....надявам се, бебето да се е обърнало...Събота съм на преглед, ще проверим...

Отивам да спя, че ми е малко съня в последно време...

Целувки на всички ви

# 692
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Брюксел, аз имах проблеми да стоя седнала с първата бременност, както и болки в гърба.
Ако имаш от онези големи топки за гимнастика, пробвай да стоиш на нея вместо на стол. Така можеш да се движеш и да тренираш мускулите на гърба.
На мен ми помага Б комплекс за болките в гърба. С втората бременност нямах.

Плами, да ти е жива и здрава щерката.
Не се втелясвай за почерпката. Моето дете не яде никакви плодове, но като черпи предвижда за другите деца. Ти си сложила сладко, имало е и плодове, значи за всеки е имало нещо!

# 693
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Плами, ЧРД на порастналата госпожица!
При нас пък е разрешено само бонбони. Не дават неща приготвени от нас, защото има деца с алергии. Правило в училището и друго не може да се направи. За плодовете - моите ядат, но техни приятели - не винаги.
Бибит, всеки ден сме в парка, в нашата градина. Има навсякъде, макар че третират парка. Все се ловят за него. Вадим ги, къде лесно, къде не, после обаче остава като ухапано от комар...дезинфекцирам с първак ракия.
Брюкселче, представям си колко ти е трудно...да си почиваш.
Ася, аз съм напълно скарана с такива неща, но ММ от няколко седмици програмира една дажда, както им викам аз, и сън не го лови даже - като обсебен е, но пък толков доволен като ми покаже какво е направил...

Аз сериозно броя дните вече...наистина ми омръзна. Страшно нещо е тази година, не знам защо така отрано ме хвана офтиката. Днес бях на среща с учителката на Емма - всичко е топ. На Луи, незнам...не съм получила още последните рапорти. През февруари, всичко беше в релси...

Оставям ви...



# 694
  • USA
  • Мнения: 1 323
Изобщо не ме учудват плановете на младежите. Като се сетя на техните години бях студентка и ги върших същите. За да не си харчим парите тръгвахме на стоп.През ваканциите отивахме на стоп до някоя от съквартирантките ми,а нашите си мислиха,че сме с автобус или влак...Добре е ,че ви информират за намеренията си.Много се надявам с моите да си останем близки и да не ме лъжат поне.
Плами жива и здрава да ти е Сара! За почерпката и аз не бих се притеснявала. Аз забелязвам, че по рождени дни плодовете остават на заден план.Повече успех имам със зеленчуците.
Къти дано бързо и безболезнено се справят с интервенциите на зъбите на Луи! На Лекси и предните и задните са с голямо разстояние,а криви излизат,без нищо да им пречи.Много скърца със зъби нощем и Андрей започна,но и на него му се заклати първи зъб.Въобще от 7 години съм във филм на зъбите и все на някой му растат нови.
Ася радвам се,че не са проблем пъпките. Анджи също ставаше цялата червена като сучеше. Хубаво е ,че наддава добре А. Алексей също преяждаше. Док още от тогава ми казваше,че много качва,а го кърмих на поискване не с шише.Той повръщаше до 9м. не свърши със захранването.
Бибит браво на голямото момче! Расте детето.Като се сетя преди година колко беше притеснен да се отделя от теб.Радвам се,че е преодолял страховете си.
Ние стягаме багажа да се разходим из Америка малко.Решихме да направим няколко кратки пътувания из съседни щати. Ще видим сега как ще мине първото ,макар че си мисля,че ще е ок защото вече са тренирани с Чикаго. Все пак по хотели е различно.Аз не спя добре,децата също и са по-криви от нормалното.
 

# 695
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Калалили вас съм ви признала... лек път ви пожелавам. При нас спането в хотел е безпроблемно: първо проверява банята и се занимава с вратите 🤣, после преглежда кои канали са налични на ТВ, а перлата е шведската маса за закуска 😂
Вие каква стая наемате в хотела? Една или две?

Тези пъпки ме притесняват, защото и аз ги имам. До сега бяха по шията, вчера имах по ръцете 🙄
Засега подозирам ядките, ям различни, трябва да ги изключа и да видя дали е от тях. Т. има лека алергия от лешници. Аз уж нямам, ама от бременността може нещо да се е променило.

Тити, как е при вас обстановката, усеща ли се нещо от политическото напрежение там в залива на Оман?
Тук всеки ден по новините за това говорят...

# 696
  • Мнения: 277
Плами да ви е жив и здрава Сара. Не се впрягай за почерпката. При нас е забранено заради алергии и заради захарта. Детето се поздравява от съучениците с песнички, получава специална картичка и най-много да получи специална задача за деня. Така се показва внимание към детето. Почерпката е когато е организирано парти от родителите. То и тогава голяма почерпка ама както и да е. Ако ще се предлага сладко трябва да се спомене в поканата. Ако са били моите и по две шичета да са си взели 🤣
Ася, на мен ми казаха да избягвам ядки. Независимо какви. А пък аз знам, че те стимулират производството на кърма. Изчакай малко и тогава предприемай нещо. Тя е още много мъничка и все още й се чисти организмът от всички хормони в околоплодните води.
Къти, аз също мисля, че е добре от рано да се обърне внимание на зъбите. При нас ги викат всяка година или на шест месеца на контролни прегледи и ако има някъде проблем се следи. За деца до 23 години 😆 е безплатно.
Ние пътуваме за сетът на Астрид Линдгрен днес. Ще срещнем Пипи, Роня, Емил, Карсон и всички други герои. Йоан го чака с нетърпение. Ще разказвам после как е минало.

# 697
  • Мнения: 9 903

Тити, как е при вас обстановката, усеща ли се нещо от политическото напрежение там в залива на Оман?
Тук всеки ден по новините за това говорят...
Много ме учудваш, защо пък при вас...
Няма нищо тук. При затварянето на границите с Катар беше много по-сложно за експатите. Вече две години продължава, а това май никой в Европа не го обсъжда 😀

Днес раздаваха свидетелствата в българското училище, приключихме още една година. Отзивите за моите история и роден край са добри, така че жз продължаваме наесен.

За екстремните изпълнения като тийнейджъри - и аз имам какво да запазя в тайна 😂 опитвам се да го запомня за времето, когато моите ще ми създават подобни грижи.

За хотелите, нашият най-голям син вече се води възрастен. Наемаме апартамент или две свързани стаи. Последния път в Япония не ни разбраха и ни дадоха две стаи една срещу друга през коридора, което не е удачно с деца.

# 698
  • Немция
  • Мнения: 6 878
Напоследък не следя подробно новините, но се тръби за обстрелян американски дрон уж от страна на Иран, каква е истината всъщност не се знае.

Ако ще се предлага сладко трябва да се спомене в поканата.
Много строго при вас, Ступи! В Германия май е царството на сладостите. Почерпката в у-ще е от сладости. Дали мъфини, дали бонбонести изделия, но сладости. Не съм чула в класа на децата някой да е черпил с плод.
Много симпатична идея с героите на А. Линдгрен- моите деца бих ги заинтригувала с такава идея.

Калалили, приятно пътешестване! Звучи вълнуващо! Снимай пейзажи и ако искаш, после сподели с нас! Simple Smile (пътешественическо любопитство Embarassed)
И ние досега все апартаменти с по 2 стаи сме ангажирали, че ако сме всички с една стая, не е почивка. Така и така сме все заедно, поне родителите да си имат спокойствието в отделна стая. Децата лягат по-рано, ние къде да се денем? Sunglasses

Интересно ми е, че правите връзка между кокоши трън и басейни Thinking, в два поста го чета вече, защо?

Къти, явно имаш нужда от почивка. Хайде по-бързо да минават дните!

Брюксел, той и малкият ме подпитва дали не можел сам да се прибира от у-ще, ама засега не давам, все пак е 1 км, има да се пресичат улици, не може още да прецени различни улични ситуации правилно, според мен. След време съм намислила  да се прибират(когато програмата пасва) с наше съседче, което е в съседния 1-ви клас. Заедно с друго дете ми се струва по-допустимо, но ще видим от каква възраст.

# 699
  • Мнения: 2 472
Плами, със закъснение да е жива и здрава дъщеричката ти!  Много, много щастие!
При нас зависи от учителката какво ще позволи като почерпка. Например нашата не разрешава нищо сладко да се дава на децата, нито пък да си носят в кутията за храна нещо такова. Също така не дава сокчета, защото и те са пълни със захар.
Всички деца, които са родени през лятото (когато няма училище) им е определен ден като фейк  бъртдей.  Моята е за днес (а тя иначе е август родена), та направих в малки торбички за всяко детенце по едно шишенце  сапунени балони, стикери, по една малка дървена фигурка за оцветяване и по едни лепенки от флиз. И така без нищо за подслаждане. Аз лично съм много доволна от учителката ни, че  забранява да няма никакви близалки, бонбони и подобни .
Кала, после ще разказваш през кои щати сте направили пътешествието! И ние щяхме да ходим до щата Делауер, но се разминаха нещата за там по причини, така че ще мислим друг маршрут. Сподели интересни места, препоръчай! До Чикаго сме ходили, така че отпада там.

# 700
  • Немция
  • Мнения: 6 878
При нас най-много дебнеха какво се носи за закуска в ДГ. После в 1 и 2 клас на големия пак много се следеше какво са си донесли, но ми се струва, че в 4-ти клас контролът е отслабен. Големият Б. все ми разказва как децата все нещо дребно сладичко измъкват. А в големите класове става още по-неконтролируемо.
А малкият Б. все ми разказва как момченцето до него по чин редовно имало за закуска сладко хлебче с шокол. парченца и на нашия му се дояждало. Обясних, че в у-ще не са позволени по принцип такива закуски и за там нямам да му давам такова хлебче.
Вкъщи съм по-ларш. Wink

# 701
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Тити, плашат се от война. 🙄

Ступи, тя няма вече пъпки, моите ме сърбят!
Моята коса ме гъделичка там, но и нейната, като я гушна да се уригне...

Бибит, аз питам за хотел, защото имаше там нещо, че може едно дете в стая или нещо подобно, при пожар да може да се помогне при евакуация. Не можело две 🙄
Не говоря за почивка, а за градските хотели...

# 702
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
ЧРД на Сара на Плами! Да е здрава и щастлива! Hug За плодовете-не се притеснявай. Има различни деца. Моите обичат плодове.
Браво на големия ти син, Бибит! Hug Да, такива промени е нормално да ни развълнуват.
Кала, супер сте! Хубаво да си изкарате! Hug
Брюксел, малко остава! Hug И на мен с втората бременност ми бе по-неудобно седенето.
Къти, хайде по-бързо да минава времето! Hug Да, дните преди отпуска са тегави. Мен не ми е много тежко, щото знам, че малко ми остава, и после ще си почивам. Simple Smile
Кирил е във ваканция вече. Имаше празник за приключване на уч.год., пак голяма програма изнасяха децата- с песни, сценки/по-горните класове/ и т.н.

# 703
  • Мнения: 9 903
Ася, например самолетите няма да летят над гълфа сега, ще заобикалят. Това заради дрона.
 Нашите майки ме дразнят тези дни 🙄 последните 2-3 седмици от учебната година винаги са пълни с партита, всеки иска пари за подаръци или да се носи храна, в един момент с трима ученика прегарям и преставам да откликвам, освен ако не ме хванат на къс пас. Та в класа на Андрей освен за подарък на учителката(наскоро и за рождения й ден събирахме) искат и дарения за партито им. Децата избрали да празнуват с пица и бонбони. Питам аз лекичко в групата, как можем да избегнем бонбоните, защото от Еид(курбан байрям)насам всеки ден някой мъкне нещо сладко. И като ми скочиха едни майки - трябвало да уважим желанието на децата(тогава се сетих, че на повечето им е първо дете, само аз го играя този филм за трети път и не уважавам така лесно детски желания 🤣), това било толкова специален повод и тн 🤨 дотук как да е...обаче изведнъж се обажда една майка, че дъщеря й се мести в друго училище и искала(щяла) да донесе мъфини 👀 уф, те дори не ги пекат лично тези мъфини, взимат готови...и никой нищо не казва, разбира се....тъпчем децата всеки ден с джънк (или го играя лошата)

И същия ден следобед отиваме на поредното farewell party, и за тези 7годишни деца имаше кола, фанта и 7ъп и всички май без Андрей пиха, плюс 3-4 годишните сиблингс... аз съм седнала да се тревожа за захарта и бонбоните 🤨

# 704
  • Мнения: 505
Тити, и аз се ядосвам на джънка. От два три месеца решихме да променим пазаруването. То и преди пазарувахме предимно неща за приготвяне, но все нещичко вземахме покрай - я бисквити, я чипс...
Днес ходих след прегледа до магазина (от три седмици освен хляб, нищо друго не съм вкарвала в нас) и готвя предимно каквото има по шкафовете и хладилника/фризера. Та излязох с две пълни чанти със зеленчуци/плодове/месо. Та, мисълта ми е, че вече не купуваме дори и бисквити. Йоан преди малко прави кекс и стана невероятно вкусен. Иначе той не пие газирано, единствено вода и от време на време портокалов сок. Преди няколко дни му дадох компот домашен от ягоди, каза че е много сладък и не може да пие толкова захарно

Та днес бях на преглед и Беба е вече с главата надолу. Успяхме най-после да я снимаме макар и намусена и е пълно копие на Йоан. Поне на снимката. Иначе е 2,460 кг вече и се очаква да е около 3,400 на термин.

Мелина, мислиш ли веднага да търсиш друга работа, или?

Къти, къде ги намирате тези кърлежи? Няма ли някакъв тип крем като противокомарните примерно, че да отблъскват?

Кали, да си изкарате добре. Възхищавам ти се на ентусиазма...като знам как ще трябва да помъквам цялата къща нанякъде, и ме се убива всякакво желание за всичко.

Ася, странна работа пък сега твойте пъпки. Малката как понася топлото? Че сега идва и една седмица супер горещини...

Бибитче, вашата ваканция къде ще е? Сигурно си казала ама с бремения ми мозък съм забравила.

Последна седмица училище за Йоан и на 29 юни лети за БГ. Аз ще залегна яко над работата последния месец, че да избутам повечето неща и после да ми е мирна главата.
Мъжо продължава да се мъчи да оправя градината, че поне от нея да се възползваме лятото. От 1-ви юли се връща на работа. Не му се стой вече вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт