Коя е последната книга, която подарихте на детето си? - 12

  • 69 951
  • 631
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 27
Последно подарих "Доктор Сън", защото тя е по трийлърите.

# 46
  • Мнения: 11 747
pina, не мога да дам отзиви за книгите, за които питаш. Младежът ми още не ги е чел. Но за вашата възраст задължително минете през "Мили бате" - уникална книга, много любима и на мен и на детето. Heart Eyes Единствената, която първо аз му четох (като беше на 6) и после чете сам още 2 пъти.

"Мили бате" вече е прочетена. Наистина много хубава книжка, жалко че не е издадена с по- добри илюстрации, заслужава такива.

# 47
# 48
  • Berlin
  • Мнения: 11 181
Онзи ден се сдобихме с няколко книжки на Роалд Дал на български - "Чарли и шоколадовата фабрика" (той си я пожела на български), "Чарли и големият стъклен асансьор", "Дани - шампион на света""Жирафът, пеликанът и аз",  баба му ни ги донесе. Аз рядко купувам, повече взмимаме от библиотеката (на немски).
По-назад видях "Книга за гробището", за 6г дете мислите ли, че е подходяща? Големият син е на 8г и прочете "За щастие млякото", супер се изкефи и решихем да пробва и тази, но му дойде в повече (началото) и му я взехме, като порасне още малко, ще му я дадем да я прочете. Тя започва с това как избиват цялото семейство на едно бебе.

# 49
  • Мнения: 3 051
По повод автора на "За щастие, млякото", прекрасният Нийл Геймън и едно негово много хубаво интервю https://lira.bg/archives/142935, където казва "Спрете децата да четат, каквото им харесва, и те ще се откажат от книгите".

И част: "Литературата е нещо, което се гради от букви, препинателни знаци и въображение – така създаваш цял свят, който хората възприемат през собствената си призма. Те срещат неща, виждат места и светове, които иначе никога не биха познали. Стават някой друг и когато се завърнат в собствената си реалност, са неминуемо променени."

Heart

# 50
  • Berlin
  • Мнения: 11 181
Хаха, любим ми е и на мен Нийл Геймън и ни най-малко не съм спирала детето, даже аз настоях за “Книга за гробището”, нооо не. Simple Smile

# 51
  • Мнения: 3 051
Не, не, изобщо не го казвам в този контекст. Аз съм сигурна, че не го спирате Simple Smile
Още не му е дошло времето.

# 52
  • Мнения: 6 213
На едното- “Мечето Падингтън в Тауър”,  на другото “Костенурке, костенурке” на Роалд Дал, третото само си избира.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 688
"Хюго"

# 54
  • Мнения: 16
Наскоро подарих на племенника си "Том Сойер".
Това е любимата детска книга на мъжа ми.

# 55
  • Мнения: 7 849
Могъщият Спронок, синът ми я прочете 2 пъти.

# 56
  • София
  • Мнения: 5 885
"Пет приказки" на Валери Петров

# 57
  • Мнения: 2 285
"Шантавия до шия" от Радостина Николова.
Много му харесва на младежа. Казва, че не е очаквал, че ще е толкова забавна.  Simple Smile

# 58
# 59
  • Мнения: 1 469
Малкият принц

Общи условия

Активация на акаунт