Коя е последната книга, която подарихте на детето си? - 12

  • 71 852
  • 636
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 495
Аз бих купила оригиналната. Няма да забравя големия на един празник в детската градина си беше пожелал влакче дето да пее, а аз му купих много готино влакче на Брио за релсите от Икеа, който и издаваше звук и светеше. Но той явно си е представял друго и така втренчено го гледаше, че още ми се доплаква като се сетя. Разбира се вие си познавате детето най-добре.

# 151
  • Мнения: 6 290
Ако вече сте го купили по-евтиния подарък, дайте му го придружен с писмо от Дядо Коледа.
Аз преди 2 г така направих.
Разпечатах едно много шарено писмо подписано от Дядо Коледа, където се казваше че децата са били добри през годината, но дядото малко късно е получил желанието и не е успял да приготви точно това. Нядява се да не му се сърдят и бърза да приготвя неща и за децата, които нямат родители и дори не са успели да изпратят свое си писмо.. и тн ..
Според мен запазете колелото като почне сезона за каране и го дайте без причина, когато и сестричката извади нейното да го кара.

# 152
  • Мнения: 19 296
Аз бих казала на детето, че подаръкът, който иска, е много скъп и не можем или не искаме да си го позволим.
Детето е достатъчно голямо, за да започне да учи цената на парите, а илюзията за дядо Коледа може да си я поддържате с писма, сладки за него и т.н.

# 153
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Хе хе, мойто е на 8,5год. и казва, че този подарък, който си е харесал е много скъп, затова ще го поръча на Дядо Коледа, а на баба му ще каже че иска нещо по-дребно....
И ние имаме проблем с поръчката към дядо Коледа, скъпа и ненужна. Затова от сега подговарям, че дядо Коледа може да не се справи , че гледа кой колко е слушал през годината и разни такива. Беше си поръчал две неща - едното дребно, другото скъпо - та сега вече казва: ох дано поне легото да ми донесе (това е евтиното).

swetla99 и аз съм на мнение колелото да подарите по нататък. И сякаш ми допада варианта с писмото извинение от Дядо Коледа. При нас не би се приел напълно, затова подготвям почвата с разговори още отсега.

# 154
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Благодаря ви момичета И ние правихме преговори с него ,че Дядо Коледа може да не се справи с тази поръчка тъй като трябва да носи подаръци и на другите деца и може да я няма точно тази .А той казва ако е бил послушен щял да му донесе точно тази писта с колички .Вече купихме другата писта с коли .Той има рожден ден една седмица преди Коледа и сега се чудя да не дадем тогава колелото плюс подаръка който си е поръчал за РД и той е доста скъп ,но го взехме него .Уфф,къде ги измислят тези ненужни и скъпи неща незнам ...

# 155
  • Мнения: 7 913
Има опасност да направите сериозна беля с баламосването на толкова голямо дете. Когато разбере истината за дядо Коледа, ще се почувства кръгъл глупак.

# 156
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Решихме да дадем колелото на рожденият му ден .А за Коледа ще остане пистата с колите.Благодаря много на всички за полезните мнения .Heart

# 157
  • Мнения: 5 259
Аз категорично бих купила по-скъпата писта, щом детето иска точно нея.
И без колело. По-важно е всяко от децата да получи това, което иска - момчето писта, а сестричката колело, отколкото и двамата да получат едно и също.
По тази логика защо не купите и на сестричката писта?

Иначе баламосването на толкова големи деца на тема Дядо Коледа ми се струва подигравка с интелекта им. Ясно ми е, че се прави с добри намерение, но ми се вижда чак обидно.

# 158
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Аз категорично бих купила по-скъпата писта, щом детето иска точно нея.
И без колело. По-важно е всяко от децата да получи това, което иска - момчето писта, а сестричката колело, отколкото и двамата да получат едно и също.
По тази логика защо не купите и на сестричката писта?

Иначе баламосването на толкова големи деца на тема Дядо Коледа ми се струва подигравка с интелекта им. Ясно ми е, че се прави с добри намерение, но ми се вижда чак обидно.

Юна не искам да навлизам в подробности точно за каква сума става въпрос за въпросната писта ,която дори не е играчка а се води за професионална игра за маниаци.Сумата е много висока и просто не си заслужава да се даде за тази писта с която ще се играе няколко пъти ... Взехме колелото защото той ще поиска след това и да си смени колелото след като сестра му започне да кара колелото ,тъй като нейното е много по-хубаво от неговото което има в момента .Както и да е ..много благодаря на всички ви ,а и все пак мисля ,че е хубаво да се научи да оценява и това което е получил ,няма значение ,че не е точно същото но е 98% еднакво с другото ... Има хиляди деца по света които не получават нищо а нашите са презадоволени ,аз и това се опитвам да му обясня всеки път .. .но е дете и си иска неговото .

Нека вече да се върнем по темата .. благодаря още веднъж на всички ви за полезните мнения .Blush

# 159
  • Мнения: 8 891
Ако не се опитвате да крепите илюзията за Дядо Коледа, вероятно ще ви е по-лесно да отказвате прекалено скъпи подаръци.

Преди няколко дни дъщеря ми извади книгата "Аз съм Малала". Беше потресена като разбра историята.

# 160
  • Мнения: 5 259
swetla99, наистина не знам сумата и се изказвам наизуст.
Предположих, че колелото плюс другата писта достига въпросната сума.

Аз на моите деца скъпи подаръци не им купувам. Особено за Коледа. Те знаят, че идеята е в символиката и подаръците са просто за създаване на настроение.
Ако нещо конкретно им е нужно и то е много скъпо, обмисляме какво може да се направи, за да го получат, ако изобщо може да се направи нещо. За някои желания ние просто не сме съгласни и казваме не. Евентуално обясняваме и защо.
А колелото например никога не е било подарък. То е в графа "имам нужда от колело".

С Дядо Коледа не ги баламосвам.

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Ако не се опитвате да крепите илюзията за Дядо Коледа, вероятно ще ви е по-лесно да отказвате прекалено скъпи подаръци.

Преди няколко дни дъщеря ми извади книгата "Аз съм Малала". Беше потресена като разбра историята.

На каква възраст е дъщеря ти?

# 162
  • Мнения: 8 891
На каква възраст е дъщеря ти?
На 9, но скоро ще стане на 10. Защо?

# 163
  • Мнения: 2 156
Аз бях също потресена като прочетох "Не без дъщеря ми" - 5-6 клас. Реших, че съм щастливка, че съм родена в държава, където мога да си ходя по къси панталони и ако се налага, да се бия с момчетата. Не са ми я предложили, тогава чух разговор между майка ми и леля ми, и се поинтересувах.
По темата, за момента отлагаме Хари Потър и купувам Роалд Дал.
Дядо Коледа го отсвирихме в първи клас, по мое настояване. Продължавам да слагам подаръчета под елхата на Коледа и Нова година, но обсъждаме какво може и какво не. Да, миналата Коледа имаше нов таблет, но просто стария вече не работеше, изобщо не се чувстваме длъжни да подсигуряваме по едно малко чудо на всеки празник.

# 164
  • Мнения: 24 329
Р.Дал е на 50% намален в сайта на издателството.

Общи условия

Активация на акаунт