СЕДМИ КЛАС. С розмарин и бЕло - за просветно дело

  • 46 674
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Хайде и аз в новата тема с чудесно заглавие Kissing Face
За езиците да кажа - АЕ знае доста добре. Има още какво да учи, но ще продължи с курсове. Ако така залюби и немския (или какъвто език го приемат).... еееех, ще съм най-щастливата. Яд ме е, че не обикна руския. Учи го като втори език в училище, но каточели госпожите не успяха да привлекат вниманието на децата. Та даже го мразел бил!!! Rage

За профилирането ми е на върха на пръстите да ви спомена епизода на "Черешката на тортата" от снощи - д-р Тасев (Наум Шопов jr) до 10-ти клас си мислел, че ще учи в НАТФИЗ, даже в 9-ти бил на поправителен по биология. И не щеш ли последната година в училище, решил да кандидатства медицина Grin

На децата как даваме розмарин (не бело) или само го миришат Laughing Нашият започнах да го подхранвам с орехи. Нещо изпитано био-еко за памет и концентрация да има? Да боднем рецептите в първия пост Smile

# 46
  • Мнения: 1 812
Моята девойка ме моли утре да не ходи на учлище. Има много упорит ухажор от съседен клас, който тя не харесва. Пише и всеки ден, приятелите му и пишат, песен написал за нея,  стихове. Днес негов приятел и казал, че утре ще има изненада за нея. Тя е в потрес, иска да си остане у дома..... Кажете как са около вашите деца сърдечните трепети?

Последна редакция: ср, 13 фев 2019, 17:36 от Rady

# 47
  • София
  • Мнения: 7 056
Ради, остави я вкъщи и поговорете, кой ще е най-добрия начин да го постави на място!
Няма да обяснявам отново, писала съм, но на тази възраст полудяват. Не я оставяй да се оправя сама с това, щом не й е комфортно.

# 48
  • Мнения: 1 812
Слънчевата, ние вече няколко пъти говорихме. Тя му обясни внимателно, че просто не го харесва, че трябва  да спре с ухажванията, защото е безсмислено. Той продължи, после тя се опита да го обръща на шега, за известно време го беше блокирала. Е, как не се отказа това момче. Сега са почнали да и пишат приятелите му. То с времето ще отшуми, но на нея вече и става доста некомфортно. Ще говорим пак довечера у дома, радвам се, че поне всичко ми споделя.

# 49
  • София
  • Мнения: 7 056
Пожелавам ви, да се справите успешно с тази ситуация! Не го омаловажавайте, защото децата са непредвидими. Говоря от личен опит с една много влюбена девойка...

За профилирането, да ви кажа, има едно много добро училище, за деца с широки интереси, в което до 10 клас, ако решат, могат вероятно да сменят паралелка и профил, като вътрешни Joy, но няма да ви кажа кое е! Stuck Out Tongue Winking Eye

# 50
  • София
  • Мнения: 11 992
Волдемор 2?

# 51
  • Мнения: 1 812
Слънчевата, подозирам за кое училище говориш, много профили, много нещо има там.Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 7 056

Неее... Joy
Санака, оспамихме им темата на хората. Хахаха

# 53
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Спунк, благодаря за темата!

Аз само бЕло пия, та не ми е рано. Само не знам дали няма да ми се наложи да увелича количеството.
Розмаринът у нас основно е на картофи на фурна.

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 926
Тъй като съм на вълна етерични масла, мисля да поръчам розмарин и да и го дифузвам до припадък Grinning

# 55
  • Мнения: 3 976
Ни бело пия, ни червено, щот съм на диета. Перманентно съм гладна и съм зла като оса, но седмокласничката няма страх и ми пише по вайбър преди малко: "Тъпо ми е в училище, ще ми се да се прибера". Стреснах се, реших, че нещо се е случило, че са я обидили. На въпросите ми, отговор: "Аа, нищо няма, ама ми омръзна това учене".

Абе няма ли някое училище, което почва по-късно, да са на една смяна? Ние сме извън града и не ми е ясно това дете (а покрай него и аз) как ще ставаме в 5:30 години наред. Пфу!

НГДЕК - от 8 или 8.30 и са само една смяна. За сметка на това настоящата локация е под всякаква критика!

# 56
  • София
  • Мнения: 1 210
Моята розмарин не обича. Даже и на снимка да го гледа. Нещо друго трябва да измисля. Simple Smile Иначе виното си върви при мен и няма общо със седмокласните терзания.
Аз не искам английски, тъй като го учи от 5годишна. Искаме немски, но искаме и СМГ, така че яка й гърбина. Мислим алтернативи, разбира се, ще пробва и АК (без никаква допълнителна подготовка), но последната дума ще е нейна и ще се обуслови от представянето й на изпитите.
Тя напоследък е доста спокойна. Вика ми: " Споко, мамо, ще се справя, не ми ли вярваш? ", но на мен не ми е "споко". Гледам я една такава лежерна. Уж решава, пише, но на мен все ми се струва недостатъчно.

Последна редакция: ср, 13 фев 2019, 19:13 от jenap

# 57
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 373

Неее... Joy
Санака, оспамихме им темата на хората. Хахаха



Прогресивното?  Grinning

# 58
  • София
  • Мнения: 7 056
Прогресивното, я! Wink

# 59
  • Мнения: 1 812

Неее... Joy
Санака, оспамихме им темата на хората. Хахаха



Прогресивното?  Grinning
И аз него заподозрях. Имам си ученик там.

Общи условия

Активация на акаунт