СЕДМИ КЛАС. С розмарин и бЕло - за просветно дело

  • 46 713
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 21 455
Ако смятате да  включите дори и само една професионална паралелка в заявлението за кандидатстване, ще ви трябва медицинско свидетелство. То е единственият документ, който се прикачва в системата.

# 706
  • София
  • Мнения: 7 063
Не знам дали навсякъде е така, но в старото училище на детето, свидетелствата за завършено основно образование ги даваха срещу подпис на ученика, при раздаването на бележниците, така че не е нужно да си взимате отпуск за това. При записване трябва да носите свидетелството Grinning. На първо класиране, дори и да не е прието детето там, където желае, ще трябва да отидете на място, да подадете молба за второ класиране.

И на всичко това се надявате да не ви разкарват до старото училище за отпусното! Joy

Дидева, ще има ли отпусни И тази година, по традиция? Joy

# 707
  • София
  • Мнения: 12 041
За отпусните не знам. Но понеже напоследък много ме избива на хазарт /намалих пиенето и трябва с нещо да го заместя/, можем да спретнем едно залагане на тема "Какво ще окъка МОН тази година?", с възможни отговори:

а/ подаването на заявления /досега поне това не се е случвало/;
б/ обявяването на резултатите;
в/ класирането /тук може да се разбие на 1-во, 2-ро, и двете/
г/ всичко от изброеното  Joy

# 708
  • София
  • Мнения: 7 063
Мале, Санака, дай да го пренесем в осмокласната тема това залагане. Тук само ще пренатегнем нещата... Hushed

# 709
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 831
А може и да ни изненада - всичко да е както трябва Simple Smile

# 710
  • София
  • Мнения: 12 041
Може! Но аз не бих заложила на този вариант. Trollface Joy

# 711
  • Мнения: 817
С по-богата фантазия бих включила още десетина подточки поне.

Дългото умуване и бавене на пресложението за план приема, ме навежда на мисълта, че първото сговнясване ще изтече от там.

# 712
  • София
  • Мнения: 7 063
Skulpture, това не е новина. По-напред в темата са обсъждани разминаванията между наредбите и план-приема.
В тази връзка, с нароените паралелки СХН може да случи миналогодишната случка с балообразуването. Колкото училища, толкова варианти. Мат х3, мат х2, мат и че, бел и че.... чудо!

# 713
  • Мнения: 4 095
Благодаря за отговорите

На първо класиране, дори и да не е прието детето там, където желае, ще трябва да отидете на място, да подадете молба за второ класиране.


къде на място трябва да се отиде? Нали уж подаването на документи било електронно и в училище-гнездо се отивало само в случай, че не можеш да се оправиш сам със системата?


И на всичко това се надявате да не ви разкарват до старото училище за отпусното! Joy

Дидева, ще има ли отпусни И тази година, по традиция? Joy

а това какво точно е?

# 714
  • София
  • Мнения: 7 063
Мартеа, електронно заявление с подредба на желания се попълва веднъж, в периода между излизане на резултатите и първо класиране. Ако на първо класиране, детето е прието в желаното училище, отивате и се записвате в съответното училище. Ако искате да участвате на второ класиране, пак отивате в училището, в което е прието на първо класиране, но подавате заявление за второ класиране. Електронната система не се използва.

За отпусното няма да пиша, рано е, а и се надявам да излезе шега!

# 715
  • Мнения: 4 095
Мартеа, електронно заявление с подредба на желания се попълва веднъж, в периода между излизане на резултатите и първо класиране. Ако на първо класиране, детето е прието в желаното училище, отивате и се записвате в съответното училище. Ако искате да участвате на второ класиране, пак отивате в училището, в което е прието на първо класиране, но подавате заявление за второ класиране. Електронната система не се използва.

За отпусното няма да пиша, рано е, а и се надявам да излезе шега!

Благодаря за разясненията! Малко по малко ще се науча Simple Smile
И последен (за днес Simple Smile) тъп въпрос - във втория случай какво се случва с мястото на детето от първо класиране?

# 716
  • София
  • Мнения: 7 063
Ако балът му стигне да се придвижи напред, приемат го в по-желана паралелка и го записвате в по-желаната. Ако не се придвижи, след второ класиране го записвате в паралелката, в която е приет на първо класиране.
Обаче ако се придвижи напред в желанията, примерно от трето на първо желание, а вие междувременно решите, че третото е по-желано все пак, няма връщане назад. В такъв смисъл, мястото не се пази.

# 717
  • Мнения: 11 926
В кой момент може ученик от VІІ клас да се яви на изпит за промяна на оценка?И в кой момент тази оценка ще бъде официално обявена/вписана? Ако е след получаване на свидетелство за осн. образование, как ще се отрази промяната при формиране на бал?

Дано на никого да не се налага, де, но все пак е възможност, която не мога да си обясня как би могла да се разположи във времето?


Скрит текст:
Чл. 35. (1) Изпитите за промяна на годишна оценка се провеждат след
приключване на учебните занятия съответно за VII клас, за ХI клас или за ХII
клас.
(2) Изпитът за промяна на годишната оценка по учебен предмет или модул
се полага върху учебното съдържание, включено в учебната програма по
съответния учебен предмет или модул за съответния клас.
(3) За полагането на изпит за промяна на годишната оценка ученикът
подава заявление до директора на училището, с което се отказва от годишната
си оценка, формирана по реда на чл. 23.
(4) Учениците имат право еднократно да се явят на изпит за промяна на
годишна оценка по ал. 1.

# 718
  • София
  • Мнения: 922
Излезнали са резултатите от олимпиадата по физика http://www.prirodninauki.bg/archives/category/%D0%BE%D0%BB%D0%B8 … D0%B8%D0%BA%D0%B0

# 719
  • София
  • Мнения: 6 182
Аз залагам, че МОН ще се оплескат в сканирането и разпределянето на работите по учители из страната. Не съм сигурна точно в детайлите Stuck Out Tongue Winking Eye

И на нас ни предстои такава РС на 28-ми. Ама и за 4-класника ще имам. Трябва да се разчекна някак си, но пък на кого му пука за 4 клас, като си има 7-ми Wink

Общи условия

Активация на акаунт