Срам ме е че живея в такава мафиотска държава

  • 31 980
  • 780
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 15 216
Какво би се променило при висока избирателна активност? Тези, които не са гласували може да са преценили, че няма за кого, не припознават в предложените кандидатури хора/партия, такива които да ги представляват.
Не виждам как очаквате с избори /по начина, по който се извършва разпределението на гласовете/ да промените статуквото.

 Glikoza, благодаря и аз обичам Вапцаров. Hug

# 421
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Щом не гласуват, значи нямат мнение, т.е. нехаят. За другото си много права.

# 422
  • Мнения: 15 216
Щом не гласуват, значи нямат мнение, т.е. нехаят. За другото си много права.
Не мога да кажа, че нямат мнение или нехаят, но осъзнават, гласувайки имат два варианта - директно или индиректно да гласуват за "силните на деня".
Слушам какво казват - ние победихме. 30% от 30% гласове се отчита победа.
Ако на един овчар 70% от стадото спре да дава мляко той ще реши, че е лош стопанин, а не победител. 

# 423
  • Мнения: 3 907
Щом не гласуват, значи нямат мнение, т.е. нехаят. За другото си много права.
Гласуваха си хората. Просто са по-малко от онези. Отделен е въпросът кой и как брои гласовете. Защото нали виждаш, че ни обявиха и за повечко отколкото всъщност май сме. Мъртви души.
Абе трябва показен разстрел пред народното събрание.

# 424
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Мисля, че "Бай Ганьо на избори" си е актуален и днес. Не мога да повярвам как след всичките скандали и изцепки на управляващите, вкл. и пълна некомпетентност хората предпочитат да си седят кротко и да не гласуват. Не вярвам тоя народ да се вдигне за един митинг дори, ти за разстрел говориш...

# 425
  • Мнения: 1 945
За срам си е ..Целия ЕУ се промени след тези избори -победиха проруски настроените , антимигрански политики а само тук во веки веков българина ще подкрепя човека от Банкя . И после се бият в гърдите колко били горди българи , не знам си какви ..Аха ...Славейков е бил прав в онова стихотворение ..

# 426
  • Мнения: X
Бай Ганьо прави избори - и си ги печели.
Никога преди Алеко не е бил толкова актуален.
Но с реване по форумите няма да стане, хора.

# 427
  • Мнения: 15 216
Дали ще е Банкя или Крушовица каква е разликата? newsm78

# 428
  • София
  • Мнения: 12 374
Тези избори отново пълно фиаско, ниска избиртелна активност и победа за силните на деня. За съжаление очаквано. Явно те са строили гласоподавателите си под строй, за да гласуват. А останалите гласоподаватели нехаят, но пък как мрънкат. На кой, не е ясно, може би на арменския поп. Иначе във фб всички са много силни и вилни. Оправия няма за тоз, който не иска да бъде оправен.
Нито нехая, нито мрънкам. Просто няма за кого да се гласува. Около мен повечето ни приятели не гласуваха - добре образовани, с добри професии, интелигентни хора, които не виждат смисъл да пускат глас за Герб, БСП и прочие нелепици.

# 429
  • Мнения: 22 867

labrex - Ветеран
Цитат на: Tаис

Скрит текст:
Покажи

Нито нехая, нито мрънкам. Просто няма за кого да се гласува. Около мен повечето ни приятели не гласуваха - добре образовани, с добри професии, интелигентни хора, които не виждат смисъл да пускат глас за Герб, БСП и прочие нелепици.


Точно по същата причина хората гласуват за ГЕРБ, като за най-малкото зло, имат кусури, но не по-големи от тези на БСП например. Поне така обясняват. Дори хора, мислили да не гласуват, в последния момент гласуват за ГЕРБ, за да не им преразпределят гласовете.
ГЕРБ
БСП
ДПС
ВМРО
Демократична България
Воля
Коалиция за България
НФСБ
Атака
Други
Не подкрепям никого
Десислава Иванчева
То и, като гледам кандидатите, за кого от всичките да даде глас човек, като ни един не внушава доверие? И е вярно, че повечето хора гласуваха като за местни избори, ами има още на какво да се учим.

# 430
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Таис, и ММ разсъждава като теб, но не сте прави. Не виждате ли нарастващата некомпетентност, простотия и наглост дори за най-елементарни неща. Това е продукт на всички, които им е добре(визирам добре образовани хора и с добре платени професии) и не се месят в нищо. Вече да не смееш да направиш забележка на пубер в трамвая, защото не стига че ти отговаря, ами я събере компанията и си изядеш боя. Засичат те разни келемета на околовръстното и слизат да те бият, че те се движат като джигити, а ти си им виновен. Апартаменти, купени на 50% от цената от половината управляващи, просто подават оставка и дотам. Винаги се вдига много шум за всичко и накрая действия йок. Какво стана с разследването на катастрофата край Своге? Кой е виновен? Аааа нещастен случай било. А падналото осветително тяло на тунела Елешница, което уби жена, а е минало технически преглед няколко месеца по-рано, с предписания да се подмени осветлението? Оп, още един нещастен случай. Стават такива работи. Даже и оставки нямаше по тези случаи. А управляващите ловят снежинки на магистралата.

Партиите ни са отражение на самите нас, и на тях не им пука за нас и на нас за тях. Идеална симбиоза за растеж на посредствени, глупави и нахални хора.

# 431
  • София
  • Мнения: 12 374
Сиренце, виждам я, и съм съгласна с теб, но аз наистина не вярвам, че с избори ще се променят нещата. Скептик съм. Герб си купуват избиратели, БСП също. Мафията винаги печели.

# 432
  • Мнения: 1 945
Аз гласувах за Демократична България и за Радан Кънев .Радвам се че влезе в ЕУ  Но тайно се и надявах че герберите ще паднат .

# 433
  • Мнения: 15 216
Партиите ни са отражение на самите нас, и на тях не им пука за нас и на нас за тях. Идеална симбиоза за растеж на посредствени, глупави и нахални хора.
Бяха отражение, отдавна не са. Група мафиоти са се окопали и не дават властта. От години топката се прехвърля от едни на друг в групировката, а народа е просто зрител. Поне има опция да се махне, който се е изморил да ги гледа.

# 434
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Купуват, но когато тези, които не се продават изскочат, вместо да мислят, че няма смисъл, ще надминат купените гласове.

Общи условия

Активация на акаунт