Отговори
  • Мнения: X
Здравейте. Разглеждах темите във форума, но не открих достатъчно информация за добри инвитро клиники в Европа- може да греша, извинявайте, ако въпросът ми вече е задаван.

За Турция и България е ясно, по-скоро ме интересуват другите държави, като Испания, Полша, Румъния, Гърция, Украйна, Германия, Австрия, Швейцария. Ние живеем в Англия и сме склонни да опитаме, но ни се иска визитите да не са много и престоят да възможно най- кратък, финансовият въпрос е също от значение. И двамата работим и не можем да си позволим да отсъстваме дълго. Забелязах, че в някои лечебни заведения предлагат пакети, в които се описва подробно престой, процедури, цени и времетраене. За първи път обсъждаме тази тема с ММ и сме решили да действаме, но не знаем от къде за започнем. Правили сме изследвания- при него има проблем със спермограмата и висок пролактин. Личният лекар назначи ехограф на тестисите . При мен хормоните са що-годе добре- не са открити сериозни проблеми, АМХ е ок, имам редовна овулация, нормални резултати на ехограф, а след 2 седмици ще си правя ЦС. Държавната здравна ситстема в Англия не е цветуща, никой не ни обръща внимание и след много ходене по мъките, решихме да се насочим извън страната. Полага ни се един опит инвитро по здравна каса, за който ще чакаме около година, затова решихме да пробваме в чужбина, докато чакаме. Англия ни е последна опция (на частно), защото ако направим опит, губим този по държавна каса.

Всякаква информация ще ми е от полза- клиники, цени, престой, документи, изследвания. Ще ви бъда много благодарна, ако можете да споделите опит и впечатления, всичко, което мислите, че би било важно и насочващо.

Благодаря.

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 10:08 от Анонимен

# 1
  • София
  • Мнения: 23 165
за Македония имаше тема отпреди година две. там бяха писали доста подробно.
за гърция има също теми, но от по-отдавна.
за чехия са писали по темите за инвитро.
за другите споменати държави много рядко са споменавани из форума, най-често от жени живеещи там, праивли опити итърсят алтернативи.
но така събрани по държави няма  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: X
Благодаря.
Сега чета по английски форуми за жени, които са предпочели да направят процедурата в чужбина и най-много се коментират клиники в Чехия- Репрофит, Ганет.

# 3
  • Мнения: 220
Много ,хубава  тема си пуснала дано по-вече момичета се включат както за турция ,че аман вече с Турцията дигнахми я  на най-високия пидестал .Лошото е да ,  че успели момичета не пишат а хубаво е да се разменя информация .Примерно за Турция има много подробно описание  кое ,как как се стига какъв транспорт кое как е цени връзка с клиники и така нататък ,Дано се включат момичета, който имат информация или да соделят опит и впечетления ,примерно и за клиниките  в Чехия,Германия и дори Испания за тази клиника и аз незнам коя е където изпращат за ПИД   във Валенсия ли къде е ?   И най -важното няма да те принуждават да сключваш брак много важно нещо и не за пренебрегване

Последна редакция: пн, 18 фев 2019, 16:24 от d-r Sveta

# 4
  • Мнения: X
Да, видях, че на някои места искат свидетелство за сключен брак, а ние не сме женени. Ще се радвам, ако някой се включи. Сигурна съм, че има момичета успели и в други държави (не само Турция), затова ми е любопитно. Аз продължавам да си търся, но е друго, когато някой сподели личен опит.

# 5
  • Мнения: 220
В Турция е задължително мен ме притиснаха да не кажа изнудиха да сключа за 3 часа   и за 50 лева медицински и 20 лева в канцелария за нещо което дреги се туткат с месеци и хиляди левове и сега ми отвориха работа да се развеждам

# 6
  • Мнения: X
jullliana, явно е ,че няма голям интерес, а сигурно има и причина за това , не мислиш ли ? Simple Smile
Информация могат да ти дадат посреднически фирми.

# 7
  • Мнения: X
zlatnomomiche, за кое няма интерес? Търсенето на клиники извън България, или темата ми?

# 8
  • Мнения: X
zlatnomomiche, за кое няма интерес? Търсенето на клиники извън България, или темата ми?

Здравей, търсене на клиники за ин витро извън България има, но повечето клиники в Европа не предлагат на българските пациенти пакети  и цени, които да ги привличат, подчертавам български пациенти.
Със сигурност има и заинтригувани, но процента е доста по нисък. Очевидно  е, че и в темата няма много мнения . Интересувала съм се и казвам моето мнение и това което знам.
Иначе всеки е свободен да решава къде ще се лекува и ако  има мнение, което да сподели може да го направи в една такава тема.
 

# 9
  • Мнения: X
Здравейте момичета много хубава тема, информация има ама просто повечето момичета не пишат в този форум. Стига някой да се интересува мога да дам нова и достоверна информация за клиники в Чехия, Испания и Италия. За методи, лекарства и цени. Има

# 10
  • Мнения: X
Здравейте момичета много хубава тема, информация има ама просто повечето момичета не пишат в този форум. Стига някой да се интересува мога да дам нова и достоверна информация за клиники в Чехия, Испания и Италия. За методи, лекарства и цени. Има


Ще се радваме да споделите във форума информация и подробности за тези клиники.

# 11
  • Мнения: 32
zlatnomomiche, за кое няма интерес? Търсенето на клиники извън България, или темата ми?

Здравей, търсене на клиники за ин витро извън България има, но повечето клиники в Европа не предлагат на българските пациенти пакети  и цени, които да ги привличат, подчертавам български пациенти.
Със сигурност има и заинтригувани, но процента е доста по нисък. Очевидно  е, че и в темата няма много мнения . Интересувала съм се и казвам моето мнение и това което знам.
Иначе всеки е свободен да решава къде ще се лекува и ако  има мнение, което да сподели може да го направи в една такава тема.
 

Има в Украйна клиника с пакети all inclusive за пациенти от България.
пращам линк към темата https://www.bg-mamma.com/?topic=1032671.150

# 12
  • Мнения: X
Благодаря. Аз съм в темата за Украйна, но оставам с впечатление, че тази клиника е повече за жени, които се нуждаят от донор на яйцеклетки, не за обикновено инвитро. Ние сме за икси, така че не мисля, че това място би било подходящо.

Аз си харесах клиника вече, намира се в Чехия. Има много добри отзиви за нея по английските форуми. Бях и на английски специалист на частно, който ни разгледа изследванията и ни каза, че в Чехия са много добри клиниките и ни препоръча да пробваме там, ако не искаме да го правим в Англия. Тук цената на Икси е към 6000-7000 паунда, без лекарствата- виждате разликата. Цената за 1 опит в Чехия (мисля, че включва и Икси), е към 2500 евро, което май излиза точно толкова, колкото и в БГ. Престоят е сведен до минимум. Изследванията, които са направени се приемат, по тях ти назначават лечение и ти пишат рецепта (всичко става онлайн), сами си купувате лекарствата, скановете  за нарастване на яйцеклетката могат да се правят в държавата, в която си живеете и според резултатите ви казват на кой ден точно да летите, за да ви ги извадят и мъжете ви да дадат сперма. В тази същата визита ви правят и трансфера- около 7  дни отнема всичко. Жените пишат, че са го комбинирали с почивката и са си изкарали една хубава екскурзия в Чехия. Ето сайт:

https://www.reprofit.cz/en/

Има и други клиники, които са в Прага, те също са добри.

Последна редакция: чт, 11 апр 2019, 14:01 от Анонимен

# 13
  • Мнения: 32
Благодаря. Аз съм в темата за Украйна, но оставам с впечатление, че тази клиника е повече за жени, които се нуждаят от донор на яйцеклетки, не за обикновено инвитро. Ние сме за икси, така че не мисля, че това място би било подходящо.

Аз си харесах клиника вече, намира се в Чехия. Има много добри отзиви за нея по английските форуми. Бях и на английски специалист на частно, който ни разгледа изследванията и ни каза, че в Чехия са много добри клиниките и ни препоръча да пробваме там, ако не искаме да го правим в Англия. Тук цената на Икси е към 6000-7000 паунда, без лекарствата- виждате разликата. Цената за 1 опит в Чехия (мисля, че включва и Икси), е към 2500 евро, което май излиза точно толкова, колкото и в БГ. Престоят е сведен до минимум. Изследванията, които са направени се приемат, по тях ти назначават лечение и ти пишат рецепта (всичко става онлайн), сами си купувате лекарствата, скановете  за нарастване на яйцеклетката могат да се правят в държавата, в която си живеете и според резултатите ви казват на кой ден точно да летите, за да ви ги извадят и мъжете ви да дадат сперма. В тази същата визита ви правят и трансфера- около 7  дни отнема всичко. Жените пишат, че са го комбинирали с почивката и са си изкарали една хубава екскурзия в Чехия. Ето сайт:

https://www.reprofit.cz/en/

Има и други клиники, които са в Прага, те също са добри.

не е вярно,правят и класическо инвитро

# 14
  • Мнения: X
Даниела, може ли да ми пратиш точен линк, с информация само за класическо инвитро- ИКСИ? Когато разглеждах страницата им, не намерих. Каква е цената?

# 15
  • Мнения: X
britisami76, в Чехия ли ти беше успешното инвитро? Ходила ли си там, или знаеш от приятелки?

# 16
  • Мнения: 32
Даниела, може ли да ми пратиш точен линк, с информация само за класическо инвитро- ИКСИ? Когато разглеждах страницата им, не намерих. Каква е цената?
не намирам информацията на сайта им .Но знам, със сигурност,от една жена с която се запознах в деня на трансфера ми .Доколкото знам цените са фиксирани.


# 17
  • Мнения: X
britisami76, в Чехия ли ти беше успешното инвитро? Ходила ли си там, или знаеш от приятелки?
Не зная от приятелки лично съм разговаряла и там и в Испания и имам всичко от самите клиники, малко повечко писах за Чехия , но ще пиша подробно за Испания.😊

# 18
  • Мнения: X
В Испания е доста по-скъпо, доближава се до цените в Англия. Не мисля, че е добра идея.

# 19
  • Мнения: X
Темата е за споделяне на личен опит, най-вече ме интересуват успешните истории и клиниките, в които са направени. Не се интересувам от Турция- писала съм по-горе. И аз съм проучвала и чела, информация имам, опитвам се да намеря жени, които имат личен опит с конкретни клиники.

Последна редакция: чт, 11 апр 2019, 15:24 от Анонимен

# 20
  • Мнения: X
britisami76, в Чехия ли ти беше успешното инвитро? Ходила ли си там, или знаеш от приятелки?
Малко повече писах за Чехия,и май излезе, че съм пациент там,не не съм,но само исках да споделя, защото е скорошна и достоверна информация

# 21
  • Мнения: X
В Испания е доста по-скъпо, доближава се до цените в Англия. Не мисля, че е добра идея.

За Испания и по точно клиниката  във Валенсия знам, че не правят оперативни процедури , хистероскопии и т.н. , прилагат самото  ин витро и изследвания. Също така и цените не са от най-добрите .

# 22
  • Мнения: 6
Здравейте, нова съм. Интересувам  се от ин витро процедури извън България и се включвам в темата.

# 23
  • Мнения: X
Здравейте, нова съм. Интересувам  се от ин витро процедури извън България и се включвам в темата.

Хубаво е да има повече мнения в темата.  Simple Smile

# 24
  • Мнения: X
И аз на това се надявам, а никой не се включва. Едно икси примерно, струва €2400 в Чехия. Мисля, че е същото, като в Бг, може би е и по-евтино от Турция, главата не ми го побира, и не разбирам защо, масово всичко живо ходи в Турция. В Чехия също имат голяма успевсемост, процедурата може да отнеме само седмица, но ей тва е- другаде освен в Турция, не се ходи май.

Последна редакция: сб, 20 апр 2019, 00:20 от Анонимен

# 25
  • Мнения: 51
И аз се интересувам иг ин витро в Европа. Засега сме се ориентирали към IVF Spain в Аликанте. Четохме доста добри отзиви за тази клиника и в момента водим имейл кореспонденция. Във вторник ще ни е първото скайп интервю с лекарката. Въз основа на него ще решим дали ще продължим там. Клиниката е в топ 10 класацията за ин витро такива в Европа. Към момента комуникацията ни с тях върви добре и изглежда са гъвкави в подхода си. Ще пиша с повече подробности, когато напреднем в комуникацията и живот през май сме там за стимулация.

# 26
  • Мнения: 220
Ще бъде много полезна информация .Само да попитам ан колко години сте .

# 27
  • Мнения: X
Здравей, Aeria. Дръж ни информирани, радвам се, че се включи.

# 28
  • Мнения: 51
d-r Sveta, на 40 съм. Във вторник лекарката, с която говорих още ме третира като "млада" Simple Smile Ходенето ни до там се отлага за юни. Назначават ми курс с противозачатъчни от първия ден на следващия ми цикъл, който ще е сега през май (около 22ри). Трябва да ги приемам 18 дни и след това наново да ми дойде цикъла, при което да започна 2-седмичен курс на стимулация на яйчниците. Ще отидем в Аликанте за 1 седмица, когато ще е пункцията - към момента уговорката е да пътуваме нататък на 29ти юни. Мислих че това е процедура, която се провежда с пълна упойка, но в тази клиника се прави с локална и казаха, че не е тежка и болезнена процедура. Проблемът при мен е, че имам истмуцеле - неправилно зарастване на цезаревото сечение от преди 5 години. Лекарката каза, че иска да направи стимулацията и събирането на яйцеклетки сега, колкото може по-рано (защото всеки месец на тази възраст е от значение), а след това при ехографския преглед на матката ще каже дали съм за корекция или. Ако истмуцелето е с размери над 3 мм, не се коригира, но ако е под 3 мм ще се наложи хистероскопия. Може и тук да я направя, ще видим. На 29ти май съм на преглед при Калчев в Адела, ще питам и него. Планът ни е за трансфер на 5ти август, когато ще отидем отново за 2 дни до Аликанте. Като цяло лекарката ни обнадежди, че шансовете са ни добри за поне 2-3 генетично здрави ембриона. АМХ ми е доста висок - над горната граница дори (3,76 при рефентна горна граница 2,99), което не знам дали е добре, но тя каза, че е супер. Ще пиша отново, кохгато имам интересна информация.

# 29
  • Мнения: 220
Браво много  добра информация .И за възрастта е казала добри отзиви .Дано да се получат нещата и добри новини .Наистина АМХ е висок  за възрастта .Но всеки организъм е различен.Антралните как са .Те са по -важни .

# 30
  • Мнения: X
Aeria, благодаря за подробното инфо. Значи има-няма, процедурите в чужбина ще отнемат около седмица и половина- точно така, както си го представях. Скановете ще си ги правиш в БГ и предполагам рецептата ще ти я пратят от там? Каква е цената, без лекарства и може да пишеш, като си ги купиш, за да ни ъпдейтнеш? Икси ли ще правите или инвитро?

# 31
  • Мнения: 51
В "Селена" в Пловдив засякоха 5 антрални в единия яйчник и също толкова в другия. На базата на тази бройка лекарката от Испания прогнозира, че вероятно ще имаме около 7-8 яйцеклетки, няколко от тях ще се оплодят и от тях вероятно ще имаме 2-3 генетично здрави ембриона. Може би тук е мястото да споделя, че много ме притеснява приемът на противозачатъчните, но той е задължителен за протокола на клиниката и за да се гарантира по-високаа успеваемост на процедурата. Според лекарката там шансът ми за успеваемост (с преимплантационния генетичен анализ на ембрионите) е 70% - според нея това е шансът на 25 годишна жена. Тя иска да ми предпише нискоестрогенно противозачатъчно и го направи - Microgynon 30. В аптеките тук, обаче, казват, че това е старо противозачатъчно и вече не се предлага в България. Изпратих им списък с наличните противозачатъчни тук (взех ги от Фрамар) и от списъка с около 10 медикамента, те ми казват да пия Диане 35. Някой запознат ли е с противозачатъчните? Как да разбера кое е ново, пречистено, без странични ефекти (макар и само за 18 дни), че и нискоестрогенно? ...

Aeria, благодаря за подробното инфо. Значи има-няма, процедурите в чужбина ще отнемат около седмица и половина- точно така, както си го представях. Скановете ще си ги правиш в БГ и предполагам рецептата ще ти я пратят от там? Каква е цената, без лекарства и може да пишеш, като си ги купиш, за да ни ъпдейтнеш? Икси ли ще правите или инвитро?

Ще правим ин витро. Да, за момента те ми казват какво да правя и го правя тук в България. Съкратили са престоя там до минимум, но се налагат 2 разходки до Аликанте, макар че втората - с трансфера - е само за 1 ден (ние ще си я удължим за почивка). В момента чакам да ми изпратят подробен план за действие с цени. МОга да го цитирам, когато дойде, но от първоначалният им имейл също мога да цитирам ориентировъчно цените. По-скъпо е от Турция определено. Ние ще се възползваме от най-скъпата им оферта, защото тя включва предимплантационен генетичен анализ на ембриона, а ние държим на него (защото съм с 4 спонтанни аборта вече и всеки по различна причина) и тя е на стойност около 9000 евро. Останалите са по-евтини и донякъде зависят и от възрастта. Но останах с впечатление, че ще ми изготвят персонализирана ценова листа. Ще ми я изпратят във вторник другата седмица.

Последна редакция: сб, 04 май 2019, 20:36 от AnMary

# 32
  • Мнения: X
Aeria, благодаря за подробното инфо. Значи има-няма, процедурите в чужбина ще отнемат около седмица и половина- точно така, както си го представях. Скановете ще си ги правиш в БГ и предполагам рецептата ще ти я пратят от там? Каква е цената, без лекарства и може да пишеш, като си ги купиш, за да ни ъпдейтнеш? Икси ли ще правите или инвитро?

Ще правим ин витро. Да, за момента те ми казват какво да правя и го правя тук в България. Съкратили са престоя там до минимум, но се налагат 2 разходки до Аликанте, макар че втората - с трансфера - е само за 1 ден (ние ще си я удължим за почивка). В момента чакам да ми изпратят подробен план за действие с цени. МОга да го цитирам, когато дойде, но от първоначалният им имейл също мога да цитирам ориентировъчно цените. По-скъпо е от Турция определено. Ние ще се възползваме от най-скъпата им оферта, защото тя включва предимплантационен генетичен анализ на ембриона, а ние държим на него (защото съм с 4 спонтанни аборта вече и всеки по различна причина) и тя е на стойност около 9000 евро. Останалите са по-евтини и донякъде зависят и от възрастта. Но останах с впечатление, че ще ми изготвят персонализирана ценова листа. Ще ми я изпратят във вторник другата седмица.

Здравейте, може ли да кажете каква е цената на ПИД за едно ембрионче в Испания?

# 33
  • Мнения: 51
Zlatnomomiche, мисля, че не ги делят на бройка. Таксуват те, независимо дали ще тестват един или няколко ембриона. В офертата им пише, че стойността на генетичната диагностика е 3000 евро, дори да се тества само един ембрион. Между другото, може би ще ви е любопитно да знаете, че и турците изпращат ембрионите за генетична диагностика в Испания. Така поне ни каза Тургут, при който също бяхме на преглед. Ако правилно си спомням, споменаха клиника Vista Hermosa.

# 34
  • Мнения: X
Zlatnomomiche, мисля, че не ги делят на бройка. Таксуват те, независимо дали ще тестват един или няколко ембриона. В офертата им пише, че стойността на генетичната диагностика е 3000 евро, дори да се тества само един ембрион. Между другото, може би ще ви е любопитно да знаете, че и турците изпращат ембрионите за генетична диагностика в Испания. Така поне ни каза Тургут, при който също бяхме на преглед. Ако правилно си спомням, споменаха клиника Vista Hermosa.

Да,така е, от Бахчеджи ги изпращат в Испания,не мога да кажа коя клиника.

Добре е, че споменаваш цените, информацията ще е доста полезна за повечето български пациенти.

# 35
  • Мнения: 220
Аз мисля ,че е лаборатория Igonomix във Валенсия .Но не съм 100% сигурна .Браво много добри новини .Само да разбера значи при тях ПИД е   на 100%  доколкото разбрах.

# 36
  • Мнения: 188
Да, името на клиниката в Испания за ПИД е  Igonomix...

# 37
  • София
  • Мнения: 2 044
d-r Sveta, на 40 съм. Във вторник лекарката, с която говорих още ме третира като "млада" Simple Smile Ходенето ни до там се отлага за юни. Назначават ми курс с противозачатъчни от първия ден на следващия ми цикъл, който ще е сега през май (около 22ри). Трябва да ги приемам 18 дни и след това наново да ми дойде цикъла, при което да започна 2-седмичен курс на стимулация на яйчниците. Ще отидем в Аликанте за 1 седмица, когато ще е пункцията - към момента уговорката е да пътуваме нататък на 29ти юни. Мислих че това е процедура, която се провежда с пълна упойка, но в тази клиника се прави с локална и казаха, че не е тежка и болезнена процедура. Проблемът при мен е, че имам истмуцеле - неправилно зарастване на цезаревото сечение от преди 5 години. Лекарката каза, че иска да направи стимулацията и събирането на яйцеклетки сега, колкото може по-рано (защото всеки месец на тази възраст е от значение), а след това при ехографския преглед на матката ще каже дали съм за корекция или. Ако истмуцелето е с размери над 3 мм, не се коригира, но ако е под 3 мм ще се наложи хистероскопия. Може и тук да я направя, ще видим. На 29ти май съм на преглед при Калчев в Адела, ще питам и него. Планът ни е за трансфер на 5ти август, когато ще отидем отново за 2 дни до Аликанте. Като цяло лекарката ни обнадежди, че шансовете са ни добри за поне 2-3 генетично здрави ембриона. АМХ ми е доста висок - над горната граница дори (3,76 при рефентна горна граница 2,99), което не знам дали е добре, но тя каза, че е супер. Ще пиша отново, кохгато имам интересна информация.
Здравей,
Споменаваш името на д-р Тургут. Интересно ми е какво е неговото мнение за проблема с isthmocele?

# 38
  • Мнения: 51
Иска да го коригира с хистероскопия. Каза, че е бърза 20-минутна процедура, след която мога да си пътувам за България.

# 39
  • София
  • Мнения: 200
Здравейте включвам се и аз в темата да ви следя. Живея в Германия и съм посещавала 2 инвитро клиники "топ" за Бавария . За единия доктор при който бях, само суперлативи се сипят. Идват двойки от цяла Германия в Мюнхен за да се лекуват при него. Аз обаче не бях доволна нито в едната клиника нито в другата. В едната на първичен преглед казаха, че съм с еднометриоза и от другия месец да започваме инвитро, изписаха ми лекарства за 900 Евро и ми  казаха да се върна при тях като ми дойде мц. В другата клиника правиха опити да забременявам естество каго ме стимулираха всеки месец с хормони (моите принципно са си наред). След 6  месеца неуспешни рашиха да ми направят лапароскопия. Установи се, че нямам еднометриоза а запушени тръби (които уж отпушиха). Т. Е половин година ме тъпкаха с хормони напразно и бях камила почти 10кг. След лапарото последваха два неуспешни ivf опита с уж много добри ембриони. Минусите които аз виждам, са една работа на конвейър и никакво лично отношение. Работи се по една и съща схема, след първия неуспешнен опит не си направиха труда да променят нещо или да потърсят причина. ПИД също е  забранен в Германия.

Миналия месец имах час в Бахчеджи в Турция при д.р Тургут. Някой по горе го коментира. Моя прегледа мина изцяло на английски. Моя английски е много добър и доктора го усети в самото начало и нямаше проблем да продължим цялата комуникация без преводачката. Като информация получих доста повече от него в сравнение с това което получавах в Германия. Направиха ми в същия ден цветна снимка на която се установи, че немските лекари са ми правили инвитро с хидросалпингс. А няколко месеца преди това в немската клиника сама поисках да ми направят цветна снимка за ново изследване на тръбите и ми отказаха тъй като"  нямало смисъл нали съм правила лапаро скоро. "  Като пари на нас един опит ни излезе около 8000 Евро, като половината сума се покрива от здравната каса.  На този етап не мога да препоръчам немските клиники, турската също защото нямам опит все още при тях, но ме интересува всякакви информация и за другите клиники.
В немските форуми се коментират  клиниките в Украйна, Полша и Испания. Двойки които се самофинансират се насочват основно в Полша тъй като им излиза по евтино, и е съседна държава.

# 40
  • София
  • Мнения: 23 165
Най-нормалното нещо е да иска документи на разбираем език.
Поне английски.

# 41
  • Мнения: 51
Дами, пиша единствено защото останах с впечатление, че давайки информация, ще помогна на някой друг, който има интерес. Не съм целяла да очерням клиники - напротив. Споделих моите (и тези на мъжа ми) причини да изберем друга държава вместо Турция, а в замяна започвате да давате оценка на субективните ми избори, да ми казвате дали да раждам дете на мъжа си, както и да окачествявате личните ми желания като нелогични. Съжалявам, че така сте се почувствали. Успех ви желая в Турция, а от тук насетне ще оставя по-нататъшните си преживявания в Испания изцяло лични. На мен ми е трудно във всеки един аспект в момента - предполагам, както и на всяка една от вас, тръгнала по пътя на ин витрото. Окачетсвявания, обвинения и оцеки не са ми в помощ. А дълги коментари, които ми обясняват аз к’ва съм и завършват с “недей да ми отговаряш, ‘щото няма смисъл” пък са ми от любимите. Ти пък що изобщо си ми писала? Не е имало смисъл.
Благодаря на всички, които водиха нормална комуникация с мен.

Последна редакция: пн, 06 май 2019, 17:11 от Aeria

# 42
  • Мнения: X
Момичета, във въведението съм писала, че не се итересувам от Турция и изришно съм подчертала, че не желая да се дискутира инвитрото в тази държава, а във всички други, като например тези в заглавието- има безброй теми за Турция и не желая тази да е такава.
Аерия, моля те, не спирай да споделяш, тук сме се събрали да обсъждаме точно това и инфото ти е много ценно. Игнорирай тези коментари и неуместни лични нападки и продължи да си пишеш. Много ще съм ти благодарна.

# 43
  • Мнения: 574
За всяка от нас най -хубава е клиниката в която е успяла.Аз също съм се насочила към испанска клиника .Това ще бъде моят последен шанс и се надявам най -после да прегърна бебче .Успех на всички момичета независимо в коя клиника и държава са се насочили .

# 44
  • Мнения: 220
Момичета само да допълня по принцип 42 годишните имат доста по-вече  шанс  от 45 годишните навършили ,и каращи 46  годишнината си  .Защото статистиката сочи ,дори и под 40 и под 35 години има неуспели и всичко е  зависещо от моментното състояние на организма или от гените но всичко е относително и не е категорична мярка за преценка и коментари .

# 45
  • Мнения: X
Момичета, моля ви, спрете споровете (или продължете на лични), и нека се съсредоточим над темата. Както написах няколко пъти вече, тази тема не е за Турция, а за всички останали държави. Моля да бъдете съобразителни и да уважавате останалите потребителки. Темата е направена с информативна цел, нека не я превръщаме в селски батак!

# 46
  • Мнения: 387
Момичета, привет! Включвам се и аз в темата (пък и малко да се промени тона от предните публикации), тъй като се интересувам от европейските клиники. При мен ситуацията е малко по-различна и след много неуспешни ин витро опити вероятно ще се насоча към донорска програма.

Към момента съм проучила няколко клиники в Чехия и няколко в Испания.  Тези, които ми допаднаха най-много на база на успеваемост и налични услуги са ReproGenesis, Gynem, Gennet и Reprofit  в Чехия, както и Instituto Bernabeu + Clinica Tambre в Испания. Макар в Испания цените да са доста по-високи четох изключително много положителни мнения на хора от цял свят за качеството на процедурите, техниката, методите и тн.

Ще съм много благодарна ако някой може да сподели малко повече за тези клиники. В случай че не ми се получат нещата в България и аз ще мога да дам повече инфо след като започна да водя директна комуникация с клиниките.

Успех на всички и не спирайте да споделяте - информацията е богатство.

# 47
  • Мнения: 1 996
Привет и от мен. Аз току що минах първата си инвитро процедура в Германия, и бяхме решили при неуспех да се ориентираме и ние към чужбина и изчетох много по немските форуми за вариантите с чужди клиники.
Сега навърших 40 години, и здравната каса вече не ми поема половината от разходите, затова бяхме привлечени от офертите в Чехия, където цената за инвитро е толкова, колкото тук беше половината от сумата, която доплатихме. Много се пише по немските форуми за Геннет в Прага, и за клиниките в Теплице, Пилзен и Карлови вари, и много германки се насочват натам. Първоначалният разговор може да се проведе по скайп, необходимите изследвания и фоликуметрия се правят при личния гинеколог, и се пращат заедно с резултатите от изисканите изследвания по мейл. След това от клиниката назначават лекарствата, и пращат рецептата по мейл  или поща, ако няма възможност да се посещава често на крака клиниката. Много пациентки от тук се насочват към Чехия и заради причината, че там за разлика от Германия няма закон за защита на ембрионите - донорска яйцеклетка и ПИД на ембрионите са забранени при нас.
Желая ви успех, която и страна да изберете!

# 48
  • Мнения: 220
Изключително полезна информация .Ако нещо желаеш и в бъдещето може да споделяш .

# 49
  • Мнения: X
Аз съм се спряла на Репрофит в Чехия. Самата процедура отнема около седмица, всичко останало се прави в държавата, в която се намирате. Като почивка е. Отива се за ваденетео на яйцеклетките и трасфер след това. Хапчетата бях чела, че е по-добре да се купят от там (мисля, че могат да се пратят), или от онлайн аптека в чужда държава. Не съм наясно как точно стои въпросът със закопуването на хапчетата, малко ме е страх от цените. На нас в Англия ще ни излязат около 800 паунда, което си е бая. В Репрофит са много хелпфул, пратиха ми веднага инфо по имейл, говорихме по телефона на английски и по английските форуми много ги хвалят.  Цените също са доста достъпни. Ние ще пробваме по здрвна каса първо и след това ако не стане, отиваме там.

# 50
  • Мнения: 3
Здравейте момичета, ще ви дам малко информация за една от клиниките в Прага. Там сме за инвитро с донорска яйцеклетка. Клиниката се казва IVF Cube.
Комуникацията започна с мейли. Изпратиха ни предварителни изследвания, които искаха да направим и един въпросник за предистория на опитите ни и здравословното ни състояние. След като направихме изследванията и изпратихме попълненият въпросник си записахме час за първоначален преглед. Прегледа беше около 1 час събеседване с лекарката. Мъжът ми даде материал и си тръгнахме. След около месец ни се обадиха, че ще правят изваждането на яйцеклетките от донорката. Извадиха 8 яйцеклетки и всичките се оплодиха. Ние държехме да направим ПИД на ембрионите, затова на 5-ти ден ни писаха, че ще изпратят материал за изследване от 7 бластоциста. След около 3 седмици имахме резултата от ПИД - 6 качествени ембриона. Сега ще правим подготовка за трансфер.
Цените са следните: 5900 евро е пакетната цена, която включва яйца на донори от един донор, оплождане по ICSI, 5-дневно удължаване, асистирано излюпване, ембриотрансфер, криоконсервация - витрификация и 1 година съхранение на всички останали ембриони). Цените не включват медикаменти на получателя (за 100-200 EUR на нашия сайт или на местно ниво), но те обхващат подготовката, лекарствата и лечението на донора. Допълнително се плаща ПИД: 2900 евро за всички ембриони (нямат цена за изследване на 1 ембрион).
Здравите ембриони се замразяват и до 49 годишна възраст мога да правя трансфери с тях.
В клиниката правят и инвитро със собствени яйцеклетки, но трябва да пишете за да ви дадат информация за цени и времетраене на престоят там.
Координаторките са изключително отзивчиви.
Това е от мен. Дано да ви е полезна информацията Simple Smile

# 51
  • Мнения: X
Благодаря, Mi_girl. Много информативно. Сега ще разуча тази клиника.

# 52
  • Мнения: 574
Момичета, предстои ми първичен преглед в клиника във Валенсия .Ако има някой ,който е посетил клиника и има опит , нека да сподели .

# 53
  • Мнения: 5
Момичета, предстои ми първичен преглед в клиника във Валенсия .Ако има някой ,който е посетил клиника и има опит , нека да сподели .
Еl777 случайно днес попаднах на темата.
Интересува те IVI Bаленсия?
Какво точно те интересува?
Беше ли вече на преглед? Мога да ти препоръчам доктор от клиниката, ако вече не е късно.

# 54
  • Мнения: 574
Смених клиниката ,вече имам и донорка.

# 55
  • Мнения: 84
Milipek , може ли да споделиш информация за клиниката във Валенсия, цени, процедури?

# 56
  • Мнения: 5
Milipek , може ли да споделиш информация за клиниката във Валенсия, цени, процедури?
Ние бяхме преди 12 години, но
ако ви интересува клиника "IVI" - Валенсия мога да проверя.
Клиниката е с най-модерната лаборатория в Европа, и затова е от най-предпочитаните, особено при жени над 40 години.
Цените зависят от много неща, но не е евтино.
От миналата година има спуснати три вида пакети / незнам цените и какво включват, но всичко това може да се провери/, при които, ако няма успешна бременност, парите се връщат. Периодично се обявяват месеци, през който първичните прегледи са безплатни.

Milipek , може ли да споделиш информация за клиниката във Валенсия, цени, процедури?

https://ivi.es/precios-y-financiacion/
Precio de la Inseminación Artificial, FIV, Ovodonación y ... - IVI

Смених клиниката ,вече имам и донорка.
Успех!🍀

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 11:22 от AnMary

# 57
  • Мнения: 84
Благодаря Мilipek Simple Smile

# 58
  • Мнения: X
Ел, къде реши да идеш?

# 59
  • Мнения: 574
Много ооооо на юг близо до Африка ,в Картахена . Дано да е за добро ! Това е последния ми опит !От септември започваме ,ще пиша след това . Ако има някой нека да даде някаква информация !

# 60
  • Мнения: X
Име на клиниката може ли, за да я проверя?

# 61
  • Мнения: 57
Здравейте,аз имам 3 опита в БГ и сега направих 4 -ти в Испания в клиника Ирема.Разликата която аз виждам е че в Ирема не гледаха само да ми вземат парите,а търсеха проблема.В БГ за 2 месеца правих стимулация,забременявах и аборт правех,защото не ми правиха никакви изследвания.Като цени в Ирема има пакет всеки месец е различно.При мен бе 3295 евро беше с включени изследвания,ако искаш ИКСИ 1000 евро,гледане до 5 ден ембрион 500 евро.Има момиче българка която ти превежда всичко и не е пречка езика.Успех на всички някои ако се интересува може да напиша и адреса

# 62
  • Мнения: X
Здравей, Биби. Успешен ли е последният ти опит?

# 63
  • Мнения: 57
За сега да в сряда направих кръвен тест на 13 ден и е 495,41 след 2 седмици съм на преглед!

# 64
  • Мнения: X
Ехааа, страхотни новини! Бъдете здрави с точицата и дано всичко е нормално занапред. Много се радвам, дано всички сме с такива положителни истории Simple Smile

Последна редакция: пт, 23 авг 2019, 18:02 от Анонимен

# 65
  • Мнения: 57
Дано всички осетим чувството да станем майки!!!

# 66
  • Мнения: 574
Браво Биби! Лека бременност   до   края   !

# 67
  • Мнения: 57
Благодаря 😘😘😘пожелавам го на всеки🤰🤰🤰

# 68
  • Мнения: 84
Има ли успяли в Гърция за мнение?

# 69
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Juliana избрахте ли клиника ?

# 70
  • Мнения: X
Здравей, Две в едно. Засега е или тази в Чехия, или една в Лондон, която е по-евтина. Първо обаче, ще пробваме със здравната каса. Дано е скоро. При вас има ли развитие?

# 71
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Коя клиника в Лондон и коя в Чехия ?
Не няма ние като цяло с последният опит и приключихме с асистираните опити, но лека полека започваме да говорим дали да не опитаме още веднъж, от друга страна трябва да се сложи някъде граница, но пусто желание.

# 72
  • Мнения: X
Чехия- Репрофит и ABC IVF в Лондон.

Ще сложите края, когато сте готови! Явно още не сте, а и щом можете да си го позволите- действайте! Вярвам, че в чужбина ще ви излезе късметът. Стискам силни палци и ако може ще ти пиша, ако ми изскочат някакви въпроси? Вярвам, че знаеш много повече от мен.

# 73
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Няма да правим опит в чужбина, дори и да решим да опитаме още веднъж. Сложно е с малко дете да пътуваме, а и много скъпо става като изчислим цялостната цена.
Вярвам, че клиниките тук както и здравеопазването като цяло са на високо ниво.

Успех и на вас !

# 74
  • Мнения: 25
Здравейте има ли някой който е правил опит в Инсбрук-Австрия?Имам нужда от мнения.

# 75
  • Мнения: 84
Привет, отдавна не сте писали в темата.Няма ли мнения по този въпрос?

Последна редакция: сб, 23 май 2020, 18:19 от Pressila

# 76
  • Мнения: 3
Здравейте момичета, ще ви дам малко информация за една от клиниките в Прага. Там сме за инвитро с донорска яйцеклетка. Клиниката се казва IVF Cube.
Комуникацията започна с мейли. Изпратиха ни предварителни изследвания, които искаха да направим и един въпросник за предистория на опитите ни и здравословното ни състояние. След като направихме изследванията и изпратихме попълненият въпросник си записахме час за първоначален преглед. Прегледа беше около 1 час събеседване с лекарката. Мъжът ми даде материал и си тръгнахме. След около месец ни се обадиха, че ще правят изваждането на яйцеклетките от донорката. Извадиха 8 яйцеклетки и всичките се оплодиха. Ние държехме да направим ПИД на ембрионите, затова на 5-ти ден ни писаха, че ще изпратят материал за изследване от 7 бластоциста. След около 3 седмици имахме резултата от ПИД - 6 качествени ембриона. Сега ще правим подготовка за трансфер.
Цените са следните: 5900 евро е пакетната цена, която включва яйца на донори от един донор, оплождане по ICSI, 5-дневно удължаване, асистирано излюпване, ембриотрансфер, криоконсервация - витрификация и 1 година съхранение на всички останали ембриони). Цените не включват медикаменти на получателя (за 100-200 EUR на нашия сайт или на местно ниво), но те обхващат подготовката, лекарствата и лечението на донора. Допълнително се плаща ПИД: 2900 евро за всички ембриони (нямат цена за изследване на 1 ембрион).
Здравите ембриони се замразяват и до 49 годишна възраст мога да правя трансфери с тях.
В клиниката правят и инвитро със собствени яйцеклетки, но трябва да пишете за да ви дадат информация за цени и времетраене на престоят там.
Координаторките са изключително отзивчиви.
Това е от мен. Дано да ви е полезна информацията Simple Smile
Момичета, за да побутна темата ви пиша за да ви кажа, че от моя опит в Чехия в клиника IVF Cube имам дъщеричка.
Успех на всички Hug!

# 77
  • Мнения: 1 275
Честито!
Да е жива и здрава!

# 78
  • Мнения: 84
Честита дъщеричка, бъдете живи и здрави!

# 79
  • Мнения: 3
Сърдечно благодаря, Ваня! Преди четех редовно темите за Истанбул и в общи линии съм наясно с вашия проблем. Незнам до къде сте стигнали, но ви пожелавам същата радост и на вас!
Много, много благодаря и на Pressila!

Последна редакция: ср, 25 ное 2020, 22:53 от Mi_girl

# 80
  • Мнения: 1
Здравейте,  дали случайно някой има по-пресен опит от инеитро в Гърция? Интересуват ме препоръки за клиники и лекари, цени... Информацията, която открих по темата е от 2013 - 2014 г. тук и ще съм много благодарна ако някой даде съвет и по-прясна информация!

# 81
  • Мнения: 236
И аз се ингересувам от ин витро в Гърция!

# 82
  • Мнения: 14
И аз се ингересувам от ин витро в Гърция!
Някой има ли опит или информация от по-близко минало. Не намирам нищо по ремата след 2014.

# 83
  • Мнения: 49
Здравейте
Интересувам се от лечение на безплодие в чужбина.Нисък АМХ и висок ФСХ ,по един или никакъв малък фоликул на месец.
Ако някой има сходен проблем или е чувал къде прилагат лечение ,моля да сподели.

# 84
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен!
Аз тепърва навлизам в тази тема.
При нас ще се наложи ин витро процедура с предимплантационна диагностика на ембрионите. От това, което прочетох до момента ме интересува повече актуална информация (цени, процедури, контакти, резултати) за клиники в Чехия и в Гърция (Солун).

Ще съм много благодарна за всяко мнение Simple Smile

# 85
  • Мнения: 64
Здравейте,
интересуваме информация за клиники в Северен Кипър със собствена яйцеклетка и донорска сперма. Реално искам да замразя яйцеклетки и/или ембриони. Благодаря!

# 86
  • Варна
  • Мнения: 137
Има поне 10 клиники в Северен Кипър. Като напишете в търсачката ин витро клиники в Северен Кипър. Ще ви излязат. Sago team, British Hospital, Cyprus Fertility, Gynolife, са само част от тях. Може да влезете в сайта на всяка една и да прочетете условията и какво предлагат, да изратите имейл със запитвания ако имате. Успех!

# 87
  • Мнения: 64
Благодаря за отговора,

разбира се винаги мога да потърся в интернет. Интересуваше ме, ако някой е минал вече по този път и има конкретни впечатления от някоя от клиниките или препоръка, съвет.....

# 88
  • Мнения: 23
Здравейте. Бихте ли ми писали повече за клиниката?

Здравейте,аз имам 3 опита в БГ и сега направих 4 -ти в Испания в клиника Ирема.Разликата която аз виждам е че в Ирема не гледаха само да ми вземат парите,а търсеха проблема.В БГ за 2 месеца правих стимулация,забременявах и аборт правех,защото не ми правиха никакви изследвания.Като цени в Ирема има пакет всеки месец е различно.При мен бе 3295 евро беше с включени изследвания,ако искаш ИКСИ 1000 евро,гледане до 5 ден ембрион 500 евро.Има момиче българка която ти превежда всичко и не е пречка езика.Успех на всички някои ако се интересува може да напиша и адреса

# 89
  • Мнения: 28
Здравейте,
Аз имам опит с клиника в Австрия - Wunschbaby Institut Wien.
Ако някой се интересува за инфо да ми пише.
Ние сме инвитро с донорска сперма и вчера ми направиха ембрио трансфера, та инфото ще е прясно, прясно Wink

# 90
  • Мнения: 23
Темата заслужава да се понапълни. Вече има доста жени, които опитват в Чехия, Гърция и другаде. Хубаво ще е да споделим опит. Има ли някой, правил опити именно в тия две държави?

Общи условия

Активация на акаунт