Осми клас 2018/2019 - 4 - Втори срок: Някои обещават, други се надяват, а трети перат консерви.

  • 48 101
  • 747
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 3 064
Чудя се, да ти завиждам ли, че все ще младееш, или да те ожаля за дългогодишната ти връзка с МОН, на която си обречена! Stuck Out Tongue Closed Eyes
хахахах, още довечера ще забия тоз' въпрос на една приятелка - многодетна мама със щерка-седмокласник, втората - четвъртокласник и третото - в яслата Joy  Представих си пълната липса на ентусиазъм на първия учебен ден на най-малкото, наред с превъзбудените млади родители на "сефтета" Stuck Out Tongue Winking Eye с роклите, прическите и всичките, там, атрибути на празничност. А вероятността нейното дяте да е нахлузило рокля на някоя от каките си е почти 100% Joy (като във вица - "Аз като малък носих само маркови дрехи! Големият ми брат се казваше Марко..." )

Белинда, честито! Определено Козуначко е роден с късмет, щом се е урЕдил за ясла Heart

Определено се възхищавам на деца, които осъзнават, че самоподготовката е огромна част от успеха и отварят сборник сами, без да е изрично наредено от госпожата и да е пределно ясно, че домашното ще бъде проверено... Моето определено не се вълнува какво ще разбере от вписаните и описани окръжности, важното е, че Ливърпул е на финал!  Angry

# 571
  • София
  • Мнения: 1 109
Искам да ви питам нещо, че нещо не съм разбрала. Синът ми твърди, че в 10 клас ще има матура по всички предмети. Така им е казала учителката по информационни. Аз защо бях останала с впечатлението,че ще има матура само по математика и бел. Как стоят нещата наистина?

# 572
  • Мнения: 5 386
По мат.и БЕЛ, не по всички предмети. При нас направиха обща РС и директорката разясни.

# 573
  • София
  • Мнения: 1 109
И аз така знаех, това е добре.

# 574
  • София
  • Мнения: 18 679
важното е, че Ливърпул е на финал!  Angry
Eпа, то си е важно?!?! Grin

# 575
  • София
  • Мнения: 12 019
Белинда, вие със Санаката, така сте се наредили, че да не губите тренинг! Joy
Някои, като Биби, са по-хитри, с един изстрел, два заека!
Значи, таман ще избуташ първите ДЗИ-та,  хоп- първолак. Nerd
Чудя се, да ти завиждам ли, че все ще младееш, или да те ожаля за дългогодишната ти връзка с МОН, на която си обречена! Stuck Out Tongue Closed Eyes


И Руслака е в групата на хитрите - ей я на, почти приключи. А нас с Белинда ни грози съвсем реална опасност да комбинираме седмокласник с внуче. Scream

# 576
  • Мнения: 1 231
Оооо, не, няма такъв смях 😂🤣😂🤣

# 577
  • София
  • Мнения: 18 048


Специално за Санака и Белинда, да завиждат...
Скрит текст:
Русалка вярно е хитруша,
вътрешния глас си слуша,
нали си пада мързелива,
от ентусиазъм не прелива
във уютната къщурка
все бебоци да дундурка -
затуй след каката решила,
бащата просто известила,
че две деца накуп желае
и той въобще да не роптае..
На уше му тя предала,
че има две страни медала..
Едната много по-блестяща,
мигом ти окото хваща:
Време много не пилееш,
еднократно дебелееш.
Позитив от това извличаш,
че след две накуп ще тичаш.
Килцата може и да смъкнеш
и в тесни дънки да се вмъкнеш.  ( при мене последното не се получи:stuck_out_tongue_closed_eyes:)
На родителски отиваш
и отзиви за две попиваш..
И ако те не ти се нравят,
нещата бързо се оправят.
Сърцето майчино не трае
точилката да заиграе -
за когото не е ясно,
ту наляво, ту надясно.
Таз гимнастика редовна
за майката е здравословна Simple Smile.
През седми клас веднъж минаваш,
от два канала разузнаваш,
сглобяваш цялостна картина
след разговори със двамина.
Заедно на бал ги пращаш
и тогава вече  схващаш -
път две в едно си извървяла,
по него ти си оцеляла.

# 578
  • София
  • Мнения: 18 679
Талант 😍😍😍

# 579
  • Мнения: 553
Да се включа аз по питането за СМГ немски, че част от "колежките" са в странство. Моята дъщеря не беше учила немски изобщо и за нея тази година беше доста натоварващо. Целта на випуска е сега юни, да покрият  В1. През следващите години на училищно ниво почти нищо не се очаква.  Мисля, че ако целта е език на високо ниво, независимо английски или немски, СМГ не е вашето място.

# 580
  • Мнения: 8 793
Русалке,ПОКЛОН!За таланта,за децата,за всичко!
   Аз не си сбъднах мечтата за 3 деца,никой не ме подкрепи.Надявам се щерката да не ме мотае дълго и да ме направи баба.Те искат 3 деца.Аз съм на среща!!!

# 581
  • Мнения: 5 386
Абсолютен талант + фини усещания за всичко. Браво на русалката.

# 582
  • София
  • Мнения: 12 019
Като споменахте за класните, при вас учителите по БЕЛ казали ли са върху какво ще е класното? Специално ме интересува за случаите, в които ще е есе - върху кое/във връзка с кое произведение ще е. При нас госпожата е казала, че ще е есе /направо ми се накъдря косата при споменаването на думата "есе" Anguished /, но не била казала върху кое произведение, което в нашия случай си е проблем /според мен де, тя проблеми няма Smirk /. Ако знам с кое произведение ще има връзка, мога да предвидя вероятните теми и да седне да попише малко този път. В момента са на "Декамерон", но това не означава непременно, че ще е върху него.
За понеделник имаха за домашно да напишат новела на тема "фалшивия морал". Това, разбира се, ми се съобщи в неделя в 8 вечерта: "Кажи някаква история, сюжет ми дай." Понеже на мен ми идват сюжетите незабавно и свише... Rolling Eyes В интерес на истината добре й се получи. Нуждаеше се само от лека редакция за вкарване на повече драматизъм, че го беше написала както счетоводител разказва виц /с извинение към счетоводителите в темата/. Joy Есето обаче е друга бира. По непонятни за мен причини, тя счита, че щом ще е есе, няма какво да се готви. По математика също не трябва да се готви, защото всичко си знаела. Изобщо, не знам за какво ги правят тези класни. Thinking

# 583
  • София
  • Мнения: 1 109
Класното ще бъде върху старобългарска литература- съчинение май

# 584
  • София
  • Мнения: 12 019
УжасТ! Scream

Общи условия

Активация на акаунт