Екстрасистоли?

  • 29 722
  • 429
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 735
https://
Здравейте,от 11 години съм с базед и за жалост от 1 месец и аз започнах да ги усещам,като най гадно е вечер тъкмо когато вече се унасям и ме стряскат и оставят без дъх...преди 1 месец ми предписаха пропранолол..преди 5 дни правих холтер резултати  камерни общо 1157,преждевременни 20,атипични 716,двойки 156,R в/у Т 6,надкамерни общо 25,изолирани 21,двойки 2
Кардиолог каза,че нямало проблем и всичко било от ЩЖ
Вече 2 вечери е ужасно,почти на всяко мерене апарата отчита аритмия,като си пипна пулса и аз я усещам,а когато е много силна ми спира дъха...ужасно е

# 181
  • Мнения: 107
А някой да е пробвал Демир банан? Сега чета, че помагал при екстрасистоли... Мнения?

# 182
  • Мнения: 486
Добре,има ли някоя от вас,при която да са иизчезнали напълно?
Както бях писала по напред при мен бяха изчезнали напълно благодарение на хвоща.След прием повече от 2 г.спрях да го пия за 5,6 месеца.Това,което и на мен ми е интересно,че екстрасистолите започнаха да се връщат,и то в същия ритъм както преди, което е горе долу в следния ритъм 7,8 последователни нарушения,почивка и пак така.Само че се прокрадваха леко не както в миналото тежки,тежки прескачания.Поднових си хвоща и след седмица всичко изчезна.Просто този хвощ определно е моя лек.Денят ми започва с чаша чай и колкото и да го стресирам сърцето на моменти,хвоща не му позволява да избива и да ми отмъщава.

# 183
  • varna
  • Мнения: 466
От къде купувате хвощ? На пакетчета ли е или  насипен?

# 184
  • Мнения: 4 671
Добре,има ли някоя от вас,при която да са иизчезнали напълно?
Както бях писала по напред при мен бяха изчезнали напълно благодарение на хвоща.След прием повече от 2 г.спрях да го пия за 5,6 месеца.Това,което и на мен ми е интересно,че екстрасистолите започнаха да се връщат,и то в същия ритъм както преди, което е горе долу в следния ритъм 7,8 последователни нарушения,почивка и пак така.Само че се прокрадваха леко не както в миналото тежки,тежки прескачания.Поднових си хвоща и след седмица всичко изчезна.Просто този хвощ определно е моя лек.Денят ми започва с чаша чай и колкото и да го стресирам сърцето на моменти,хвоща не му позволява да избива и да ми отмъщава.
не си ли се замисляла при теб да е плацебо ефект? Не знам защо, но нещо ми се струва на психическа основа по-скоро. Обикновено при билките си иска доста време да се натрупа, за да имат ефект, а при теб ей така Thinking

# 185
  • Мнения: 486
Проблемът ми беше 20 годишенНазад съм писала подробно.И правилно трябва да има натрупване.Ефекта от него при мен започна след 6 м.прием и реално чак след година пиене се беше изчистило почти всичко.
Иначе вече трябва да има вече пресен хвощ.

# 186
  • от един красив град
  • Мнения: 402
Проблемът ми беше 20 годишенНазад съм писала подробно.И правилно трябва да има натрупване.Ефекта от него при мен започна след 6 м.прием и реално чак след година пиене се беше изчистило почти всичко.
Иначе вече трябва да има вече пресен хвощ.
А хвощ може ли да се пие без почивки или на определен период се спира?

# 187
  • Мнения: 107
Rosi cat,20 години сте усещали екстрасистоли ли ?

# 188
  • Мнения: 486
Еli,бях на 20 г.когато започнаха като единични прескачания.Във времето определено зачестяваха.Но на 40 г.започна да става страшно.До този момент сърцето ми не беше правило подобно нещо.Нон стоп няколко модела аритмии.От постоянни лекички цъкания на сърцето до тежки,тежки лупаници.

Divina, трябва да се правят почивки от хвоща,но аз от страх  че това ще се върне не правех.

# 189
  • Мнения: 107
Rosi cat,и хвоща оправи всичко,така ли? Без лекарства?

# 190
  • Мнения: 486
Rosi cat,и хвоща оправи всичко,така ли? Без лекарства?
Със сигурност.Лекарства не съм пила никакви.

# 191
  • Мнения: 107
Здравейте! Как сте ? Някой дали може да обясни разликата между АВНРТ и WPW ?

# 192
  • Мнения: 153
Здравейте,
Записвам се да следя темата. За съжаление, от началото на Май и мен ме мъчат екстрасистули. Започнаха като единични по 3-4 на ден сутрин, постепенно започна да се появявя по някоя и друга през деня. По принцип съм с ВПВ синдром, лекарства не приемах никакви преди да се появят. Ходих на лекар, казват че сърцето е здраво- правиха ехограф, ЕКГ 5-6 пъти, кръвните изследвания са наред/без тези за щитовидната жлеза-имам Хашимото, високи ТАТ и МАТ, според ендокриноложката екстрасистулите са оттам, но тъй като TSHе 3,03 засега не искат да ми изписват хормон/. Кардиоложката първоначално ми изписа Конкор, пих го десетина дни, екстрасистулите по това време се засилиха и започнах да ги имам на равни интервали през целия ден. Смени ми Конкорда със сотахексал от 80 мг сутрин и вечер по половинка. Пия го вече повече от месец-ефект никакъв. Явно започва и някакъв процес на предменопауза/започнах да усещам горещи вълни и екстрасистулите са най-много преди цикъл и около овулацията/. Явно при мен се наслоиха нещата, но аз ги усещам, много се страхувам и ми нарушават ежедневието. В началото не смеех да ставам от леглото и да излизам навън, абе закъсала съм го. На 44г. съм, имам две деца, а не се чувствам пълноценен човек.

# 193
  • Мнения: 145
Здравейте,

и аз имам екстрасистоли като още в пубертета се е случвало по някоя да забележа, сега съм на 32. Преди малко повече от четири години доста зачестиха, останаха си сякаш след период с доста стрес, паник атаки и тревожност. На периоди бяха тогава, няколко седмици ги усещам, няколко седмици не.
В края на Май, обаче се случи така, че около половин час ги усещах сякаш постоянно и се беше увеличил пулса също, и то си бях в покой. Усещах ги и след като той се беше нормализирал. От тогава много ме плашат, преди някак се бях научила да не им обръщам толкова внимание.
Появяват се при някакво вълнение, по време на движение, тренировка, в покой т.е не мога да разбера какво ги провокира. Понякога всеки ден ги усещам, понякога няколко дни не.
Случва се в продължение на няколко минути да ги усещам сякаш са при всеки удар. Друг път са по няколко на минута, друг път по една две през няколко минути за час или повече. Бях на лекар, правих за няколко дни мониторинг т.е холтер, ехограф също. Казаха, че не се вижда нещо особено. Лекарят беше направил бележка на листа, обаче - еутироиден статус, но нищо не коментира повече. От щитовидните хормони, TSH е 3.9.
Не знам как да се справя с това. Някой имал ли е сходен проблем, усещате ли ги толкова на често понякога?

Последна редакция: нд, 19 юли 2020, 00:21 от Maria Sia

# 194
  • от един красив град
  • Мнения: 402
От 2 или 3 години и при мен се случва да усещам кога повече, кога по-малко екстрасистоли. За мен най-доброто лекарство е спокойствието. Една лекарка ми беше предписала магнезий и то сутрин и вечер. Толкова много ми се увеличиха, че изкарах голям стрес, докато се усетих, че е от магнезият. Друго което съм забелязала че много помага е спортът по 30 мин. няколко пъти в седмицата. Ако няма видими причини мисля, че ще има резултат.

Общи условия

Активация на акаунт