Екстрасистоли?

  • 29 726
  • 429
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1
Здр преди година осетих тиа екстрасистоли но малко на брой за деня 2 продьлжениа на 4 5 месеца но след това просто само себеси ми мина и след 9 месеца отново ги осещам отидох на кардиолог но нищо Казань добре сьм незнам какво да пр помогнетеми

# 196
  • Мнения: 29
Здравейте. Пиша тук, защото ме е срам да питам хората като някаква хипохондричка дали усещат това или онова и дали е нормално. Понякога усещам /най-вероятно/ екстрасистоли, но странното е, че явно съм ги имала винаги. Защото помня още като съвсем малка, че съм усещала единичен, по-силен удар на сърцето (и съм се чудела какво е), случваше се много рядко, но така винаги ми е било познато това усещане и затова винаги съм го мислела за нещо нормално, мисля, че е някаква реакция на стрес, нерви, преумора. С годините (сега съм на 27) бавно и неусетно е ставало по-често и понякога много силно усещане за прескачане на сърцето (пауза и силен удар), но го отдавах на това, че имам много стрес и проблеми (т.е. че е от нерви, а аз съм много, много нервна и емоционална). Знам, че звучи странно да съм свикнала с това, но като винаги съм го имала и съм мислела, че всеки е така... Обикновено го няма с месеци, в повечето време нямам такива неща, но като се появи, съм усещала с дни и по много пъти на ден, много различно е винаги, появява се когато си иска и както си иска, така да се каже. Отскоро забелязах, че понякога си усещам или чувам пулса, например ако е тихо и съм легнала понякога чувам все едно прескачане, което иначе не усещам. Понякога като си меря пулса също усещам нещо такова. Преди не съм обръщала внимание на такива неща. Нямам никакви други проблеми или симптоми. Даже сърцебиене не съм имала, т.е. не ми се е случвало в спокойно състояние да усещам каквото се усеща при физическо натоварване или силен стрес. Случвало ми се е понякога след изправяне или протягане да си усещам пулса и да е леко ускорен, но леко и пак не е без причина. Това също не знам нормално ли е, но май също от години е било така.
Когато го има това прескачане не съм усещала някаква отпадналост, прилошаване, т.е. физически се чувствам не по-различно от когато го няма.
Питах трима близки дали усещат такова нещо понякога и ми казаха, че да. Четох, че наистина всички имат екстрасистоли и ако няма някаква болест или други симптоми не е опасно и е нормално.
Вкъщи имаме един апарат за кръвно, на който пише, че показва "нарушения на сърдечния ритъм" или нещо такова и съм го мерила, когато съм имала такива прескачания, които не усещам - не показва да има такова нещо.
Не знам дали просто не започнах да обръщам повече внимание на това след последния период, в който имах екстрасистоли. И така - питам тук - вие имате ли такива усещания?
   
Здравей ,да аз имам същото усещане като по силен удар на сърцето или все едно спира за секунда много е неприятно.Това ми е от 3г и аз все още не мога да го приема и да свикна с това. Ходила съм 3 пъти за холтер и там не отчита нищо само пулса висок . И аз не знам какво да правя вече

# 197
  • Мнения: X
Mamailieva, а докато сте били с холтера, имахте ли случаи на това усещане?

# 198
  • Мнения: 29
Mamailieva, а докато сте били с холтера, имахте ли случаи на това усещане?
  Не ,нито веднъж Simple Smile

# 199
  • Мнения: 24
Здравейте, изчетох всички коментари и като че ли моят случай се доближава най-много до Вашия. С разликата, че при мен хормоните на щитовидната жлеза са в норма. Електролитният анализ също. От около година, може би седмица-10 дена преди цикъл започва един ужас - денонощни екстрасистоли, единични, комбинирани, по някога имам усещането, че нито един удар не е в ритъм. Холтерът ги отчете разбира се, кардиоложката обясни, че не били от животозастрашаващите. Според мен има пряка връзка с цикъла, не знам вече кои хормони да изследвам? А може и да навлизам в критическата, на 40 съм. Ще се радвам да споделите ако има положително развитие при Вас! Останете здрави 🙏

Здравейте,
Записвам се да следя темата. За съжаление, от началото на Май и мен ме мъчат екстрасистули. Започнаха като единични по 3-4 на ден сутрин, постепенно започна да се появявя по някоя и друга през деня. По принцип съм с ВПВ синдром, лекарства не приемах никакви преди да се появят. Ходих на лекар, казват че сърцето е здраво- правиха ехограф, ЕКГ 5-6 пъти, кръвните изследвания са наред/без тези за щитовидната жлеза-имам Хашимото, високи ТАТ и МАТ, според ендокриноложката екстрасистулите са оттам, но тъй като TSHе 3,03 засега не искат да ми изписват хормон/. Кардиоложката първоначално ми изписа Конкор, пих го десетина дни, екстрасистулите по това време се засилиха и започнах да ги имам на равни интервали през целия ден. Смени ми Конкорда със сотахексал от 80 мг сутрин и вечер по половинка. Пия го вече повече от месец-ефект никакъв. Явно започва и някакъв процес на предменопауза/започнах да усещам горещи вълни и екстрасистулите са най-много преди цикъл и около овулацията/. Явно при мен се наслоиха нещата, но аз ги усещам, много се страхувам и ми нарушават ежедневието. В началото не смеех да ставам от леглото и да излизам навън, абе закъсала съм го. На 44г. съм, имам две деца, а не се чувствам пълноценен човек.

# 200
  • Мнения: 29
Mamailieva, а докато сте били с холтера, имахте ли случаи на това усещане?


3 пъти са ми слагали холтер само последният път усетих и то веднъж ,но много леко .Нищо не са ми казали за екстрасистоли ,казаха ми че имам ускорен пулс .

# 201
  • Мнения: X
Mamailieva, а докато сте били с холтера, имахте ли случаи на това усещане?


3 пъти са ми слагали холтер само последният път усетих и то веднъж ,но много леко .Нищо не са ми казали за екстрасистоли ,казаха ми че имам ускорен пулс .
И при мен беше така, и аз бях усетила много леки (няколко пъти), но само ускорен пулс имаше. Мислех, че само аз съм така. Много тъпо си прецаках метаболизма (забавих го) и вече нищо не ми прескача, дори това, което винаги съм усещала отвреме-навреме, не го е имало скоро. Хормонални проблеми, промени в метаболизма, в начина на живот имате ли?

# 202
  • Мнения: 29
Mamailieva, а докато сте били с холтера, имахте ли случаи на това усещане?


3 пъти са ми слагали холтер само последният път усетих и то веднъж ,но много леко .Нищо не са ми казали за екстрасистоли ,казаха ми че имам ускорен пулс .
И при мен беше така, и аз бях усетила много леки (няколко пъти), но само ускорен пулс имаше. Мислех, че само аз съм така. Много тъпо си прецаках метаболизма (забавих го) и вече нищо не ми прескача, дори това, което винаги съм усещала отвреме-навреме, не го е имало скоро. Хормонални проблеми, промени в метаболизма, в начина на живот имате ли?

Амиза хормонални ако говорите изследнания всичко е наред. Но вие как се спарвихте с това..?  В начина на живот може би да ,ако става въпрос за емоционална гледна точка Simple Smile

# 203
  • Мнения: X
Никак не съм се справяла, изчезна от самосебе си. Забави ми се метаболизма, но по-скоро се дължи може би на това, че вече не съм свръхемоционална, каквато бях преди.

# 204
  • Мнения: 29
Никак не съм се справяла, изчезна от самосебе си. Забави ми се метаболизма, но по-скоро се дължи може би на това, че вече не съм свръхемоционална, каквато бях преди.

 Дааа аз съм точно такава .. Как си постига това 😁🙂

# 205
  • Мнения: X
По кофти начин го "постигнах". Разбутани хормони. Беше ми изчезнал цикъла, което със сигурност е - както буквално се изрази една гинеколожка - "някакъв хормонален дисбаланс". В същото време преживях някои много неприятни неща в личен план, това беше просто пределната капка и нещо стана с мен - все едно се "изчерпах" и вече всичко е различно, и аз не знам какво стана. Пак ще ходя да пробвам да ми кажат евентуално какво точно става с тия хормони, но подозирам, че кортизола и другите стресови хормони са намесени, а това е любимото на лекарите "на нервна почва".
По принцип на пулса и сърдечния ритъм влияят най-много хормоните на надбъбречните жлези (стресовите), на щитовидната жлеза, инсулина, а тези хормони пък зависят от емоциите, стреса, начина на живот, кое - как - е като да се каже кокошката или яйцето е първо. Аз рязко минах на заседнал живот и нездравословно хранене, както и нещата, които ме вкараха в депресия. И то целия организъм се "забавя" и пулса също.
Но вашия случай е различен от моя предполагам, т. к. при вас възникването на проблема не е свързано с други неща, доколкото разбирам...

# 206
  • София
  • Мнения: 16 197
Ще добавя и продължителният прием на некортикостероидни противовъзпалителни лекарства като причина (в моя случай връщането) на екстрасистолите. Пих кетонал к етодин ежедневно в продължение на три месеца заради болка от защипан корен на нерв заради дискова херния между прешлените на врата, сега, след операцията за подмяна на диска, пак пия беталок.

# 207
  • Мнения: 414
Възможно ли е екстрасистолите да се усещат в стомаха? Някой усеща ли ги така?Нещо като преобръщане, завъртане в него или като удар отвътре?Това точно в стомаха на около 10см над пъпа някъде?

# 208
  • София
  • Мнения: 16 197
Там е хранопровода, не стомаха, и да, и аз оттам ги усещам.

# 209
  • Мнения: 8
Здравейте! Четох доста в темата, но така и не ми стана ясно... с риск да прозвуча глупаво: какво точно се усеща при екстрасистолите? Усещам ги понякога - започнаха преди няколко дни след паник атаки. Мисля, че са на нервна почва и от стрес. Понякога усещам все едно “удар в сърцето” или “по-тежък и силен удар”. Това ли е екстрасистолът? Понякога все едно цялото тяло ме разтриса или пък ми прималява за части от секундата с “екстрасистола” (ако е той)? Притъмнява ми и имам чувството, че се “размеквам”? Това ли е екстрасистол?
Една идея по-тревожна и чувствителна съм. Обикновено се случват в спокойно състояние. Моля ви, драги, за яснота, защото тук ме разбирате вероятно.

Общи условия

Активация на акаунт