Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 32

  • 41 046
  • 745
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 446
Тази информация ми идва тъкмо навреме, защото сутринта отново ми се обади строителя да пита какво става и да обясни как губим време Frowning1 Пита нямаме ли връзки в енергото, че да се забързат. Еми нямаме...

Ще чакаме, какво да правим.

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Тази информация ми идва тъкмо навреме, защото сутринта отново ми се обади строителя да пита какво става и да обясни как губим време Frowning1 Пита нямаме ли връзки в енергото, че да се забързат. Еми нямаме...

Ще чакаме, какво да правим.
Този строител фирма ли е или някаква бригада. Че и при нас някакъв ни дава зор за вчера да копае, без да ни е дал ценова оферта  Sob

# 92
  • Мнения: 446
Бригада е.

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Така си и помислих. Фирмата, с която водим преговори, ни каза, че трябва да получим Протокол за откриване на строителна площадка и за определяне на строителна линия и ниво от общината преди да започнем.

П.С. забравих да допълня нещо от проектантският хонорар, което още не сме взели, за да го представим в общината, защото нашето РС е от миналото лято.
 Цитирам:
•   ПБЗ - 150лв - ако признаят декларация, че ще изпълните строителството за 30дни може да не се прави. Представя се след Разрешението за строеж, ако е необходимо.
Бихте могли да се възползвате, ако можете да се вместите в сроковете.

Последна редакция: вт, 05 мар 2019, 12:17 от droidd

# 94
  • Мнения: 1 970
30 дни, това сериозно ли?
Да не строите кокошарник, барбекю или ограда?
Бъдете сигурни, че на 31-вия ден ще дойдат на проверка
И на 32 и на 33 и т.н. докато дадете едни пари ТОЗИ инспектор да не дойде.
Но ще дойде друг
И пак ще си платите за ПБЗ, но поне двойно с глобите...
С Общината - по-добре кротко.
Отивате, молите се и винаги подчертавате, че Вие зор нямате и не бързате. Е, това им разказва играта. И често става по-бързо, отколкото ако им се дава зор.
Всичко е разписано, има правила, пак казвам, четете ЗУТ, там всичко пише, за да не Ви говорят глупости и си търсете правата, не настоявайте на компромиси, ще Ви изнудват.
Като няма сега строител, ще има утре.
И ако можете да си го позволите, стройте с фирма, не с бригади. С Фирмата имате договор, има срокове, има отговорности, има неустойки, ако е сериозна ще подходят сериозно.
Бригадата вятър я вее на бял кон, повечето. Гледат да "опраскат" задачката, да вземат парите и после няма земнасила, която да ги накара да си оправят поразиите. А гиляма част от тях са неоправяеми, вЕрвайте ми.
Изобщо, често в строителството евтиното изиза скъпо.
Не че скъпото пак не може да излезе още по-скъпо, не сме в Германия.
Просто няма закони и е джунгла. Така че, по-добре търсете сигурни хора, много повече си струва, отолкото да се хвърляте на случайни на всеки да му е виновен предишния - гипскартона крив понеже грубото не било под отвес, изолацията не държи, понеже тухлите не били добре споени, изобщо , ще се наслушате на лакърдии.
За да работите с бригада Ви трябва здрава ръка - собствен технически, който да ги контролира ВСЕКИ ден. Тогава може. Оставите ли ги сами, не само ще Ви ограбят и натворят малоумия, а и пари ще Ви искат, на заем...
Това от опит....

# 95
  • Бургас
  • Мнения: 1 454
Имам питане за дограмата. Избираме и после като не е сложена правилно и няма смисъл. Търся фирма, която прави монтаж с черните ленти на дограмата, като между тях е пяната. На подпрозоречния перваз има отстрани улеи. Дограмата се закрепва с котви, а не се пробива и да се забива. Гледах в Германия така монтирвана. Казаха, че в България такова животно няма. Вие как си монтирвахте без значение на града.

# 96
  • Мнения: 29
Simple Smile В България има такова животно. Просто трабва да си го искаш. Дограмата ми е монтирана с котви и е уплътнена със специални ленти. Лентата е различна отвън и отвътре. При монтажа трабва да се използва специална пяна която е с малко обемно разширение  (или почти никакво).
За този тип монтаж трабваше да си платя допълнително. Иначе в "стандартхинте оферти" влиза монтаж с дюбели и без изолираща лента и масово се плзва евтина пяна която се разширява и после трабва да се изрязва.

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 1 454
Може ли да споделиш, ако трябва на лично съобщение коя е фирмата.

И другото, за което в момента проучвам - да не слагаме в баните вентилатори, а горе на тавана  един общ, за да не шуми долу. Посъветваха ни и там също да включим и аспиратора от кухнята, за да изведем нагоре миризмите - да не е на фасадата.

# 98
  • Варна
  • Мнения: 700
Не знам по същия начин ли е било свързването на аспиратора и вентилатора, но си спомням как на един познат в новия му апартамент в банята миришеше на кюфтета Grin от съседите

# 99
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Може ли да споделиш, ако трябва на лично съобщение коя е фирмата.

И другото, за което в момента проучвам - да не слагаме в баните вентилатори, а горе на тавана  един общ, за да не шуми долу. Посъветваха ни и там също да включим и аспиратора от кухнята, за да изведем нагоре миризмите - да не е на фасадата.
Понякога от банята ни се размирисва на манджи от горните етажи.Някой от комшиите нещо е направил с вентилациите и като се разготвят се офунтява ужасно вкъщи на чужди манджи.

# 100
  • София
  • Мнения: 181
Не знам по същия начин ли е било свързването на аспиратора и вентилатора, но си спомням как на един познат в новия му апартамент в банята миришеше на кюфтета Grin от съседите
Би трябвало аспирацията на  кухнята и вентиалция на банята да са на отделни тръби, най--вероятно е правено преустройство на разположението на кухнята и са  включили аспирацията към тази на баните. Една позната също си купи нов апартамент и смени изцяло разположението на кухнята  и сега кухнята и е на стената на банята а не както е по проект в холо кухнята.

Последна редакция: ср, 06 мар 2019, 15:12 от sofiq_borisova

# 101
  • Бургас
  • Мнения: 1 454
За тези вентилатори умуването и проучването е за еднофамилна къща, а не за апартамент. Тръба за аспиратор и тръба от баня няма да смесват в една. Идеята е да има в подпокривното пространство общ вентилатор за баните от долу , а не във всяка баня да има отделен по-слаб вентилатор. Другото за аспиратора е да не се извежда тръбата на фасадата, а чрез тръба и директно в комина. Не да се смесват.

# 102
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Мисля, че пак ще мирише на манджи.

# 103
  • София
  • Мнения: 4 192
Аз не съм виждала по проект аспирация да се извежда на фасадата. Винаги се извежда на покрива. Може да сожите горе вентилатор, но какво правите ако изгори? Почвате да се катерите. А ако е в банята отвивате две болтчета и слагате нов.
Междудругото на цена от 40-50лв има почити безшумни  Wink

# 104
  • Бургас
  • Мнения: 1 454
Благодаря ви за съветите. Идеята ми явно няма да работи на практика.

Общи условия

Активация на акаунт