Име за момиче

  • 5 634
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 423
Каролина, Калина, Калия...глупости!
Най-красивото име с К е Катерина

# 16
  • Мнения: X
Харесвам Дара, но щом не искаш да има "дар",
Каролина и Карина са красиви имена.
Микаела и Каролина, Микаела и Карина
стоят добре едно до друго.
 

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 1 414
Гласувах за Каролина Simple Smile
Другите, които ми харесват са Калина и Карина. Останалите не ми допадат.
Предлагам малко по-ексцентричното Донатела и вече приетото у нас Изабела.

Аз пък не разбирам тезата, че не е необходимо имената на децата в едно семейство да си отиват. Напротив.
Това е на първо място нужно, заради комфорта на самите деца! За да не се чувства някое пренебрегнато или по-малко обичано! Въпросното "отиване", което много родители търсят, разбирам именно така, а не защото имената ще вървят в комплект някъде си...
Познавам две сестри - Цонка и Александра - за тях определено е от голямо значение, че имената им не си отиват, познайте защо. Има множество подобни примери.

# 18
  • Мнения: 56
Елия! Много красиво име. Останалите не ми харесват.

# 19
  • Мнения: 903
Момичета, влие ли на избора ви за именце факта, че познавате не много приятни дами с даденото име?
При мен се получава така в 50% от имената, другите 30 % са заети от  приятелки мами преди мен и ми е някак неудобно да ги ползвам.
Така избора на име става труден и граничи с невъзможен.

По темата-: Карина е моят фаворит.Нежно, рядко срещано и звучно Joy

# 20
  • Мнения: 46 546
Калина, Теодора, Гергана ми харесват.
Но ми е много трудно да кажа кои си отиват, не успявам да схвана точно какво се има предвид.

Познавам две сестри - Цонка и Александра - за тях определено е от голямо значение, че имената им не си отиват, познайте защо. Има множество подобни примери.
Твърде вероятно е някоя властна баба да ги е натиснала. Но едното име по принцип не отива на нашето време, там е проблемът. Но в други времена биха звучали нормално.

# 21
  • Мнения: 39
Карина, много е нежно 😇 харесва ми а и е по- рядко срещано от останалите,което го прави да ми харесва още повече !🤩

# 22
  • Мнения: 9 486
И аз предполагам това за бабите, знам за няколко такива случая, не толкова фрапиращи, но все пак без никаква хармония помежду си.
Като Петър и Мелани например. Може би при разнополови деца не се набива чак толкова, но при двама братя или сестри най-вече имената е хубаво да са съобразени, така че едното да не превъзхожда другото.

# 23
  • Мнения: 46 546
Като Петър и Мелани например. Може би при разнополови деца не се набива чак толкова, но при двама братя или сестри най-вече имената е хубаво да са съобразени, така че едното да не превъзхожда другото.
Превъзхождането е относително. При Петър и Мелъни за мен лично Петър превъзхожда пъти Мелани, за друг, Мелани превъзхожда другото. За всяка двойка имена е така, разбира се говорим за нормални имена. Ако са смешни и изчанчени винаги ще предизвикват учудване, независимо колко са децата Simple Smile

# 24
  • Мнения: 568
Предлагам Камелия като заигравка с буквите от името на каката. Иначе Вероника, Валерия, Аделина, Кристиана, Доротея.

# 25
  • Мнения: 9 486
Човече, така е, затова отбелязах, че не са много показатен пример, но мисля, че се разбира какво имам предвид.

# 26
  • Мнения: 410
Микаела и Карина
Микаела и Каролина
Тези комбинации ми харесват 😊

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 1 414
Примерът с Цонка е от по-крайните да, но първо той ми хрумна.
И да, всичко е относително, то и усещането кое с кое си отива е субективно.
За някои е всичките им деца да носят имена на светци. За други си отиват цветните имена или кралските, или ханските, за трети е важно да съдържат определени букви, заради някакви си вибрации, или да са кратки, или литературни, или дълги, или международни и т.н... признаци всякакви. Мисълта ми беше, че не намирам нищо странно в желанието на родител да търси някакъв синхрон в имената на децата си, вече как го търси е отделен въпрос... 
Smiley Междувременно се сетих и за друга история, която е показателна, че децата първо се сравняват с най-близките си. Бивша колежка е с три дъщери, родени в този ред - Мони, Ваня и Габи. Колежката се оплакваше, че средната на някакви рисунки в у-ще се подписвала като Ивана, а цялото й име е Ваня. Говорили, обяснявали вкъщи, че и трите имат хубави имена, кръстени на любими баби и дядовци, ама малката не та не - грозно й било името, тъпо било, обикновено, не било модерно като на сестрите й Симона и Габриела. Каката опитала да се намеси, Ваня реагирала с "ти млъквай, все едно ти да си Сия, как щеше да се чувстваш". Та... истории всякакви, а Ваня е приемливо име, но за мен също не си "отива" с другите две и донякъде мога да разбера гнева на малката госпожица.

# 28
  • Мнения: 46 546
Ивана е едно от модерните в последните 15 г., да не би да става дума за преди години?
Това с нехаресването на имената се случва често в детска възраст, дори при съвсем приемливи за нас имена Simple Smile
Може да се случи с абсолютно всяко едно от списъка.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 1 414
Момичето се казва Ваня, но иска да е Ивана, защото е модерно. Обвинява майка си, че е дала на сестрите й по-хубавите имена Симона и Габриела (важни, дълги и модерни - по нейни думи).
Няма да спамя повече, мисля че е ясно какво исках да кажа -  за мен има имена, които не си "отиват". Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт