Неустоим портокалов кейк със зехтин

  • 29 153
  • 273
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 721
Изобщо не се усещаше. Може и да зависи от зехтина , аз използвах Екстра върджин на Коста Д’Оро, ако това е от значение. Този е от малкото , които не горчат.

# 31
  • Мнения: 902
Никакъв зехтин не усетих! Само мекота и портокали! 😍😍😍

# 32
  • Мнения: 22 867
Може би зависи от зехтина, но едва ли при тоя аромат на портокала ще се усети. Използвах студено пресован Athlon, такъв имаше вкъщи в момента, не се усещаше изобщо.

# 33
  • Мнения: 902
А аз ползвах най-обикнивен от Лидл. Но както Лабрекс каза, портокалите така доминират, че не се усеща нищо от зехтин! Цялото жилище ухаеше на портокали, а изпечения кекс и той на масата както си стои разнася аромат!

# 34
  • София
  • Мнения: 10 845
Благодаря за бързите отговори. Така и предполагах. Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 9 463
Никакъв зехтин не усетих! Само мекота и портокали! 😍😍😍
И при мен така! Няма помен от вкус на зехтин. Все пак той е само заготовка за тесто. Peace

# 36
  • Мнения: 78
Благодаря за рецептата.
Мен повече ме притеснява голямото количество захар отколкото зехтина. Не е ли прекалено сладък?

# 37
  • София
  • Мнения: 9 463
Аз сложих поне с 50гр по малко захар и пак е сладичък Simple Smile. Според мен тук се тушира с повечкото захар горчивината на портокаловата кора и киселият сок от портокала.

# 38
  • Мнения: 902
Вероятно е въпрос на вкус.. Не беше прекалено сладък, сложих си 300 грама. Портокаловите кори дават леко горчивина, но сладкиша си е точно наред както е по Рецептата. Може да се изпробва мисля с по-малко захар, не мисля обаче, че е нужно. Аз на шега казвам винаги: това е сладкиш, той е за подслаждане, не за наяждане. И в него се слага захар. На който му е много захарта да си прави пица! Joy

# 39
  • София
  • Мнения: 10 845
Благодаря за рецептата.
Мен повече ме притеснява голямото количество захар отколкото зехтина. Не е ли прекалено сладък?

На мен ми е точно! Кексът става голям (написала съм в какъв размер форма се пече). И защо гледаш само захарта? Виж я в съотношение с другите продукти. Единствено яйцата са по-малко. И с този портокал става съвсем различна рецептата. Просто трябва да се спазва точно.

Последна редакция: чт, 21 фев 2019, 13:09 от Vanja77

# 40
  • Мнения: 22 867
И според мен е нормално количеството захар. Правя един, който ми е най-най-любимият, със 7 яйца, 2 ч.ч. захар/чаша  250мл/ и 2 чаши брашно и ми е нормално сладък, но зависи, има хора, които не обичат много сладко, иначе и аз така казвам - сладкиш, като не е сладък........пък и не се правят всеки ден все пак.

# 41
  • Мнения: 78
Точно защото видях количеството на другите продукти и ми се стори много.
Да, явно е въпрос на вкус. Аз правя кекса с 6 яйца, 2 ч.ч брашно и една захар и ни е предостатъчно като сладост.

# 42
  • Мнения: 7 257
Захарта е доста. Аз го правя с по- малко. По моите правила брашното винаги трябва да е повече от захарта. Ама вкусове различни.

# 43
  • Мнения: 5 903
Да. Опитах да правя един сладкиш с ябълки с малко по-малко захар от рецептата. За мен чудесно, ама всички в семейството рекоха, че не им е достатъчно сладък.

# 44
  • София
  • Мнения: 10 845
Захарта е доста. Аз го правя с по- малко. По моите правила брашното винаги трябва да е повече от захарта. Ама вкусове различни.

Интересно какво ще кажеш за този:
Кекс "Шоколадово кадифе"

Ето го онагледен:





Общи условия

Активация на акаунт