Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 14

  • 33 814
  • 744
  •   2
Отговори
# 705
  • софия
  • Мнения: 4 985
И аз съм сънувала, че пуша, но не съм се ядосвала. По-скоро си казвах на ум, че явно психиката ми си е искала и съм си взела дозата та колко е хубаво, че е било насън.

# 706
  • Мизия
  • Мнения: 295
Честит празник, дами! Бъдете живи, здрави и непушещи! Simple Smile
Искам да се похваля, че устоях на снощният банкет с пушачки. Изкарах си страхотно и... абе като че ли, когато не се пуши, повече се носи на пиене Grinning Днес дори глава не ме е боляло Grinning
За отчета: днес ми е 13-ти ден без пушене.
Щастлива съм! Simple Smile

# 707
  • софия
  • Мнения: 4 985
Евала! Жестока си!

# 708
  • Мнения: 336
Честит празник, дами! Бъдете живи, здрави и непушещи! Simple Smile
Искам да се похваля, че устоях на снощният банкет с пушачки. Изкарах си страхотно и... абе като че ли, когато не се пуши, повече се носи на пиене Grinning Днес дори глава не ме е боляло Grinning
За отчета: днес ми е 13-ти ден без пушене.
Щастлива съм! Simple Smile
Хубаво пожелание! Честит празник и от мен. Браво на теб и аз съм с такова впечатление като пия без да пуша. Прибавяме към списъка с плюсове Simple Smile

# 709
  • Мнения: 2 156
Днес започвам месец 5 без цигари.
Станах рано, тренирах и пих кафе (само кафе Simple Smile ) .
Скрит текст:
Хора, имам много енергия, не мирясвам. Тровила съм се жестоко. Като се поизчистих, изведнъж живнах.

# 710
  • Мнения: 5
Здравейте мили момичета! И аз се записвам при вас,защото като чета за подкрепата, която си оказвате една на друга се чувствам по-можеща от всякога да се справя с отровата 🙂 Минаха първите 24 часа без дим 🥰

# 711
  • Мнения: 5
Накратко за мен: на 31 години съм и съм пушач от 16 години! Спирала съм цигарите само по време на двете ми бременности и кърмене. Веднага щом ми спираше кърмата тичах като обезумяла за кутия цигари от най-дебелите и тежки Лм,кафе и кола...и така всичко започваше от начало-всеки ден по кутия и половина цигари,нередовно ядене и т.н И ето, че дойдоха дните,в които чувството на вина стигна своя връх! Тялото ми започна да сигнализира,че не може да издържа на това темпо,започна задух,постоянна кашлица... Голямата ми дъщериячка,която ще стане на 11 години все повече започна да ме опреква за цигарите,което ми е и Най-големият стимул в момента! Искам да усетя всичко това,което един непушач усеща постоянно-увереност,спокойствие, обоняние,чистота ♥️

# 712
  • Мнения: 854
Днес започвам месец 5 без цигари.
Станах рано, тренирах и пих кафе (само кафе Simple Smile ) .
Скрит текст:
Хора, имам много енергия, не мирясвам. Тровила съм се жестоко. Като се поизчистих, изведнъж живнах.
Браво! И аз да се отчета днес ми беше 150-тия ден от последното спиране. Чувствам се добре, за сега ми се пуши рядко. Най трудно ми е винаги първия месец. Успех момичета 😘

# 713
  • Мизия
  • Мнения: 295
Vaniah, добре дошла!
Аз също пушех от 16 години, а тази година правя юбилей- ставам на 30 г. Не пуша точно от две седмици и се чувствам като преродена. Двете ще сме си стимул една на друга, понеже явно пушаческият ни стаж е еднакъв.

# 714
  • София
  • Мнения: 4 192
Накратко за мен: на 31 години съм и съм пушач от 16 години! Спирала съм цигарите само по време на двете ми бременности и кърмене. Веднага щом ми спираше кърмата тичах като обезумяла за кутия цигари от най-дебелите и тежки Лм,кафе и кола...и така всичко започваше от начало-всеки ден по кутия и половина цигари,нередовно ядене и т.н И ето, че дойдоха дните,в които чувството на вина стигна своя връх! Тялото ми започна да сигнализира,че не може да издържа на това темпо,започна задух,постоянна кашлица... Голямата ми дъщериячка,която ще стане на 11 години все повече започна да ме опреква за цигарите,което ми е и Най-големият стимул в момента! Искам да усетя всичко това,което един непушач усеща постоянно-увереност,спокойствие, обоняние,чистота ♥️
Ами според мен всичко е въпрос на няколко секунди. Първите дни ще имате много моменти, в които навикът ще ви тормози. Казвате "Не" и чакате следващия позив. И поривите ще бъдат много. И ще са по-силни. Пак казвате не. Като минат няколко дни "Не"-то вече ще е по-лесно от предишното, но ще е все така неприятно.  След пъривите 14-20 дни дни ще усетите първите признаци на подобрение - няма да кашляте толкова много, ще усетите някои вкусове, които не сте усещали от години. След първия месец физическата зависимост е много по-слаба, а набраната увереност е много голяма. Оттук вече ще ви е по-лесно. Стискаме палци! Аз лично съм убедена, че ще се справите

# 715
  • Мнения: 5
Vaniah, добре дошла!
Аз също пушех от 16 години, а тази година правя юбилей- ставам на 30 г. Не пуша точно от две седмици и се чувствам като преродена. Двете ще сме си стимул една на друга, понеже явно пушаческият ни стаж е еднакъв.
Радвам се,че ще сме си опора една на друга 🙏🙂

# 716
  • Мнения: 5
Накратко за мен: на 31 години съм и съм пушач от 16 години! Спирала съм цигарите само по време на двете ми бременности и кърмене. Веднага щом ми спираше кърмата тичах като обезумяла за кутия цигари от най-дебелите и тежки Лм,кафе и кола...и така всичко започваше от начало-всеки ден по кутия и половина цигари,нередовно ядене и т.н И ето, че дойдоха дните,в които чувството на вина стигна своя връх! Тялото ми започна да сигнализира,че не може да издържа на това темпо,започна задух,постоянна кашлица... Голямата ми дъщериячка,която ще стане на 11 години все повече започна да ме опреква за цигарите,което ми е и Най-големият стимул в момента! Искам да усетя всичко това,което един непушач усеща постоянно-увереност,спокойствие, обоняние,чистота ♥️
Ами според мен всичко е въпрос на няколко секунди. Първите дни ще имате много моменти, в които навикът ще ви тормози. Казвате "Не" и чакате следващия позив. И поривите ще бъдат много. И ще са по-силни. Пак казвате не. Като минат няколко дни "Не"-то вече ще е по-лесно от предишното, но ще е все така неприятно.  След пъривите 14-20 дни дни ще усетите първите признаци на подобрение - няма да кашляте толкова много, ще усетите някои вкусове, които не сте усещали от години. След първия месец физическата зависимост е много по-слаба, а набраната увереност е много голяма. Оттук вече ще ви е по-лесно. Стискаме палци! Аз лично съм убедена, че ще се справите
Много ви благодаря за полезната информация,надявам се скоро да се похваля с добри резултати 🙏♥️

# 717
  • Мнения: 165
А кога спряхте да пушите? Сутринта не запалихте или през деня пушихте и си казахте "край, тази е последната".

# 718
  • Мизия
  • Мнения: 295
Аз въобще даже нямах намерение точно в този ден да ги спирам. В 18:15ч. изпуших последната цигара от кутията и повече не си купих. Реших го точно за една секунда. Не знам как ми щукна тая идея в главата...макар, че от доста време се страхувах от разни страшни болести. Днес ми е 15-ти ден. Дори за секунда не ми се е пушело (физически), абстиненция също не съм имала. Единствено все още имам навик. Понякога изключвам, че вече съм непушач и после си казвам: "Ама, оуууу! К'ви цигари, к'ви пет лева ?! Ти не пушиш!"  Grinning

# 719
  • Мнения: 336
И на модерната тема - коронавируса да ви кажа тези дни ми минават следните мисли, че ако стане нещо и ни евакуират по домовете (да не дава Господ чак толкова да стане страшно положението) вижте от положителната страна, че не трябва да се запасяваме с цигари и да сме като някакви наркомани да се чудим дали ще имаме достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт