Дом-затвор

  • 14 992
  • 217
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 574
След като жилището е на бабата и дядото, не може ли майката да се изведе от там?

# 16
  • Мнения: X
После започва с мене да се заяжда ама по-добре с мен,отколкото с него.
Не. По-добре да й затворите устата, но за целта трябва да я изкара някоя институция от вас за поне един ден, което не виждам как да го направите.

# 17
  • Мнения: 47 981
Не е по добре по теб, защото си млад човек, с бъдеще пред теб. целта й  в момента е да те дресира и да се лепне после за теб, като паразитче, и така цял живот
Помисли първо за себе си и гледай напред, никога назад
Докато се махнеш, прилагай техниката- не се увличай в разговори, не споделяй, не давай никакви поводи за нищо. И се махни. Това е

# 18
  • Мнения: X
След като жилището е тяхно, бабата и дядото едва ли ще искат да го напуснат. Дъщеря си няма да изгонят, след като толкова години не са го направили.
Баба ти какво казва по въпроса? Говорила ли си с нея как да постъпиш с майка си?
За съжаление мисля, че единствения ти вариант е веднага щом завършиш да бягаш от там сама. Намираш работа, изнасяш се, след като се устройш ще може да учиш задочно. Няма да е лесно, но ще се справиш и ще е в пъти по - добре отколкото да търпиш тоя тормоз.

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Направи всичко да станеш самостоятелна възможно най-скоро и се спасявай. Майка ти е един дълбоко нещастен човек, който чувства удовлетворение като мачка психически другите- в случая най-близките си. Обърни й гръб- това единствено би могло да я накара да осъзнае нуждата от промяна в поведението си. На баба ти и дядо ти и сега не можеш да помогнеш особено. Вероятно можеш да си им по-полезна ако си стъпиш на краката. Налага ти се на тази крехка възраст да станеш силна и борбена, иначе майка ти ще съсипе живота ти. Вярвай, че ще се справиш и ще успееш... кураж!

# 20
  • Мнения: X
Не знам дали темата е пързалка, но ако не е, според мен майката си има някакъв психически проблем. Това непрекъснатото крещене, налитане на бой, обвиняването на всички близки за проблемите и, не са нормални неща. Бих посъветвала момичето веднага щом завърши да се изнесе от къщата и да се ориентира към практично образование, което ще и носи добри доходи. Знам, че че ще се притеснява за баба си и дядо си, но по-добре ще им помогне, ако е се измъкне от целият кошмар и може да разсъждава трезво. А дотогава просто да гледа да не се ядосва и да се впряга на майка си. Ако имат някой извън семейството, който майка и слуша, може да се направи опит да и се поговори да отиде на преглед. Не вярвам и на нея да и е много весело да живее така.

# 21
  • Мнения: 900
Майка Нарцис!Прочети за тях и ще се успокоиш, че не е в теб проблема.
В същата ситуация бях и това ме превърна в подтисната, стресирана личност без никаква мотивация, чувствителна и със съсипана психика още на 20г.
Проблесна ми чак когато се изнесох и сведох контактите ми с нея до 2 пъти годишно.
Да ме прощава Бог, че майките са светици и трябва да се ценят, но моята е един гаден егоист, изпокара се с целия свят и все още мисли че тя е най-правата, най-невероятния човек, който никога не греши.
Най-дразнещото и в моят и в случая на авторката е че ни измъчват цял живот с бой и приказки как трябвало да сме благодарни, че те си пропилели живота заради нас.
И в същото време виждам майки, отдали цялата си енергия, матириални блага и любов само на децата си, загърбили суетата.
И моята крещи и тормози родителите си, защото живее с тях-1 апартамент не можа да си направи за всичкото самочувствие което го има.

На авторката-потърпи още малко и заминавай да учиш.Под мома за женене се надявам да имаш предвид че си на години, но които не трябва да ти крещи, а да се отнася като с възрастен, но с този откачен тип,  вресливи жени, няма да дочакаш този момент.
Особено ако зависиш от нея-ще те мачка непрекъснато.Тези грубянки нямат жал нито към децата, нито към възрастни болни родители!
Мисли за себе си и за бъдещето!

# 22
  • Мнения: 27
Came lita
С всичко,което написа съм съгласна!!!!
1:1 са!

# 23
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Тези, които съветват момата да си намери работа, имат ли идея колко се плаща на неквалифицираната работна ръка? Или да си намира работа и като текнат едни реки от изобилие без проблеми с квартири и сметки... Сериозно, вие съгласни ли ще сте вашите деца при пълнолетието си да ви наритат и да излязат на квартира или тогава песента ще е друга?

# 24
  • Мнения: 1 999
И аз съм на мнение, ч майката е психично болна и се нуждае от лекар - психиатър. това не е обикновен нарцисизъм.
Не знам авторката има ли възможност да каже спокойно на майка си - имаш проблем с нервите, трябва да се консултираш със специалист. Но и сама можеш да отидеш на психиатър и да му опишеш ситуацията. Той ще ти помогне.

# 25
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Нали трябва да му плати?

То е най-лесно да се прибереш в олизаната къща и да четеш във форума как да си решиш проблемите с майка си. Обувките не се сеща да си оправи, вие я пращате на консултация при частен психолог и на квартира.

# 26
  • Мнения: 1 031
Сериозно, вие съгласни ли ще сте вашите деца при пълнолетието си да ви наритат и да излязат на квартира или тогава песента ще е друга?
Моето дете така постъпи (без наритването), каза, че е вече пълнолетен и сам ще си плаща сметките и таксите в университета.  Казах му, че постъпва неразумно като се отказва от общежитието, но той имаше свое виждане за живота си. Аз го подкрепих и му казах, че винаги може да разчита на нас.

Относно авторката, вече са дали добри съвети. Най-безболезненият начин е да се готви усилено за матурите и после да кандидатства в университет в друг град. За дядо й няма да има по-голяма утеха от това да я вижда щастлива и успяла. За него ще е много по-трудно ако тя остане у тях и той всеки ден вижда как я тероризират.

# 27
  • Мнения: 473
Е, сигурно е много приятно да се прибереш в чиста къща и да слушаш мръсни думи.

# 28
  • Мнения: 27
Вяра-Аз обувките много добре си ги чистя.Въпроса е в държанието и това,че иска всичко да контролира.Изобщо не се замисля дали ми е добре,как се чувствам с шока,който изживяваме с дядо...Още се прибирам и ме почва! Това ли е начина?Аз един спокоен ден без крясъци
нямам....
512-Казах и го това за психиатъра още като бях на 14 г.Последва шамар.От тогава не съм посмяла да и го кажа.Аз съм почти на 19г и искам да имам мнение,тя не ми позволява,а отгоре на това ме заплашва с бой.Никой не ми вярва!!!!Говорих дори с учителката си и тя остана без думи.

# 29
  • Мнения: X
Искаш да кажеш, че споделяш за това насилие и никой не реагира?

Добре де, в блок ли живеете, или в къща? Не я ли чуват как крещи?

То е най-лесно да се прибереш в олизаната къща
Майка й няма работа, не гледа пеленачета, накратко няма никакви други ангажименти и е на пенсионерска хранилка - еми то ще е срамота да не е олизала къщата. Ако имаха и повечко доходи, трябва и тристепенно меню да приготвя.

Общи условия

Активация на акаунт