Положителни тестове преди закъснение

  • 21 842
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36
Като се има впредвид,че бях в овулация около 10,11 февруари най-вероятно съм в 3 г.с,така ми го отчете и календара,който ползвах за изчисляване на термина!
Имах последна менструация на 29.01,а цикълът ми е с продължителност 25 дни.

# 16
  • Мнения: 299
Вече бременните мацки, искам да ви питам , нормално ли е да имам почти постоянно болка в корема... ту ниско ляво, ту ниско дясно, ту около пъпа, малко ме притеснява това. Не е нетърпима болката, но ме притеснява, че е често. Адски прилича на болка сякаш ей сега ще ми дойде, а не ми идва, иначе нямам никакво напрежение в гърдите, боляха ме точно след овулацията около седмица и сега нищ. Смятам, че е доста рано да ходя на гинеколог, утре планирам да си направя кръвен тест и живот и здраве след седмица поне да ида на преглед.

Имах такива симптоми, които продължиха около две седмици след закъснението. През това време си мислех, че са си пмс и не бях правила тест и чаках, чаках😁😁
Не би трябвало да са притеснителни, поне при мен всичко си беше наред.

Честито и лека бременност! 🌸

# 17
  • Мнения: 71
Вече бременните мацки, искам да ви питам , нормално ли е да имам почти постоянно болка в корема... ту ниско ляво, ту ниско дясно, ту около пъпа, малко ме притеснява това. Не е нетърпима болката, но ме притеснява, че е често. Адски прилича на болка сякаш ей сега ще ми дойде, а не ми идва, иначе нямам никакво напрежение в гърдите, боляха ме точно след овулацията около седмица и сега нищ. Смятам, че е доста рано да ходя на гинеколог, утре планирам да си направя кръвен тест и живот и здраве след седмица поне да ида на преглед.

Имах такива симптоми, които продължиха около две седмици след закъснението. През това време си мислех, че са си пмс и не бях правила тест и чаках, чаках😁😁
Не би трябвало да са притеснителни, поне при мен всичко си беше наред.

Честито и лека бременност! 🌸
Ох, поуспокоих се! Благодаря! Откровено казано още не мога да повярвам, че се случва, защото нямам закъснение все още, трябваше днес да ми дойде, но нетърпението беше много голямо и избързах с тестовете. 😳 Утре ще ида на кръвен тест, като идва новия въпрос със стойностите, какви трябва да бъдат, за да се разбере, че съм бременна? 

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Според мен при положителен уринен тест и липса на някакви оплаквания няма нужда от кръвен тест.

# 19
  • Мнения: 71
Според мен при положителен уринен тест и липса на някакви оплаквания няма нужда от кръвен тест.
Откровено казано искам да го направя, да видя черно на бяло, че има бебе, защото работата ми в момента не е особено лека откъм физически труд и трябва да внимавам, а и да напусна ако се наложи.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Ами отрицателен резултат е от 0 до 5, от 6 до 20 - неопределен. Повечето тестове са с чувствителност над 25, така че, щом имаш положителен тест, при теб ЧХГ е над тази стойност. Иначе не е толкова важно колко ще е самата стойност утре, а дали се удвоява за 48 часа.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 191
Когато пуснеш кръвният тест има посочени стойности (зависи в коя лаборатория пускаш,ги описват различно.) Не се стряскай ако е малко над границата - при мен беше нисък,но пак над границата ,а бях в 5-та седмица. Покачва се с всеки изминал ден.

# 22
  • Мнения: 71
Ами отрицателен резултат е от 0 до 5, от 6 до 20 - неопределен. Повечето тестове са с чувствителност над 25, така че, щом имаш положителен тест, при теб ЧХГ е над тази стойност. Иначе не е толкова важно колко ще е самата стойност утре, а дали се удвоява за 48 часа.
Точно, планирам да направя и в сряда или четвъртък още един, за да видя дали се покачва.

# 23
  • Мнения: 71
Днес ми излезе първия кръвен тест 🤗

# 24
  • Мнения: 36
Днес ми излезе първия кръвен тест 🤗
Честито!!!🥰
Доколкото знам ,резултатите от теста се съпоставят с растежа на ембриона,така че трябва да си направиш и преглед с ултразвук!

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
При това ЧХГ и при това закъснение още нищо няма да се види на ехограф, така че има време.

# 26
  • Мнения: 71
При това ЧХГ и при това закъснение още нищо няма да се види на ехограф, така че има време.
И аз така мисля, че нищо няма да се види. Другата седмица може би вече ще има точка 😄

# 27
  • Мнения: 36
При това ЧХГ и при това закъснение още нищо няма да се види на ехограф, така че има време.

Рано е и за двете ни!
Аз още не съм си правила и кръвен,точно поради тази причина,но по принцип с първата ми бременност се видя имплантираният ембрион в началото на  5 г.с. ЧХГ 750
Но има изключения.
Мойта най-добра приятелка видя “точица” на 23 ден от зачеването.

# 28
  • Мнения: 71
При това ЧХГ и при това закъснение още нищо няма да се види на ехограф, така че има време.

Рано е и за двете ни!
Аз още не съм си правила и кръвен,точно поради тази причина,но по принцип с първата ми бременност се видя имплантираният ембрион в началото на  5 г.с. ЧХГ 750
Но има изключения.
Мойта най-добра приятелка видя “точица” на 23 ден от зачеването.

ЧХГ в сряда ми беше 637 , на 5ти съм на първи преглед 🤗

# 29
  • Мнения: 36
При това ЧХГ и при това закъснение още нищо няма да се види на ехограф, така че има време.

Рано е и за двете ни!
Аз още не съм си правила и кръвен,точно поради тази причина,но по принцип с първата ми бременност се видя имплантираният ембрион в началото на  5 г.с. ЧХГ 750
Но има изключения.
Мойта най-добра приятелка видя “точица” на 23 ден от зачеването.

ЧХГ в сряда ми беше 637 , на 5ти съм на първи преглед 🤗
Честита Баба Марта!!!
Да сме здрави,румени,засмени и да бременеем леко!
Това е прекрасна новина, аз все още не съм го правила, ще го правя в Понеделник, а на 6 съм на преглед!
Късмет и пиши как е минал!
😚

Общи условия

Активация на акаунт