Промяната след раждането

  • 28 795
  • 855
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 30 802
Разбира се, че има и смотани моменти, вкл. и не съвсем успешни почивки. Животът не е само приятности. Това обаче не трябва да ни спира, сакън и следващият път да не е разочарование. Абе не знам, родителите ми са ме възпитали да търся хубавото и в най-тъпата ситуация. А ако не го намеря, да погледна на всичко философски и да карам напред. Те бяха весели хора, обичаха да пътуват, да са сред хора, и съм им благодарна, че детството ми мина толкова хубаво. Ти си споменавала, че с майка ти не се разбирате, май и като малка сте имали драми - явно първите години си оказват влияние. Кофти.

Да, само че понякога вече просто няма физическа възможност да намериш хубавото. Айде, едно е да си направите интересно на някой терминал, докато чакате самолет. Но не знам как се намира хубавото на норовирус с повръщане на хиляди километри от дома. Аз у дома едвам се справих, при наличие на всички удобства, представям си в полеви условия какво се случва.

А понякога наистина е добре да не се навираш насила в ситуации, особено ако знаеш, че може да е по-добре.

Да, на море винаги ми е било повече от досадно, едно такова точно забавление под строй и се очаква да ти е гот, а то ти е адски тъпо и неприятно. Еми какво да правя, трудно свиквам с неприятното, а с годините толерансът ми за дискомфорт намаля много рязко.

# 811
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз и домашните ми под строй не сме били никога - нито на планина, нито на море. Това е антипочивка и не разбирам защо някой би си го причинил. Всеки си подрежда ежедневието както смята за добре, Сирен. Нали това искаш да чуеш? Само, моля те, не се опитвай да подреждаш и чуждото, особено ако все го мацаш с черни краски. Не понасям мрънкала и черногледци - макар че теб зодията те оправдава донякъде Simple Smile Имам приятелка Дева, същата е на приказки. Просто сме й свикнали и я поднасяме когато почне да дълбае за непоносимото бреме на битието.

Отивам за втори път в парка днес, този път с песката. Ще пия една бира за твое здраве докато се разхождам.

# 812
  • Мнения: 859
Аз пък ще изляза да порина сняг - вали на дебели парцали и ще поостана навън на въздух.
Аз съм емигрирала на 7 000км от Бг с дете на година и половина, Сирената я е страх да отиде в парка пред къщи.

Последна редакция: нд, 10 мар 2019, 19:27 от fmino

# 813
  • Мнения: 1 004
Аз съм емигрирала на 7 000км от Бг с дете на година и половина, Сирената я е страх да отиде в парка пред къщи.
И с какво това, че Сирената я е страх да отиде в парка пред тях засяга теб? Безкрайно чуждо ми е нейното отношение към света и живота и искрено ѝ съчувствам за фрустрациите, които я тровят, но се чудя каква полза имаш ти да я ръфаш за неща, които ни най-малко не те засягат. Ако ще да излиза, нейна си работа.

# 814
  • Мнения: 248
Е не е цяло чудо чак. Да не говорим колко пъти аз си изкарвам децата, а паркът - празен, де ги тия героични майки, дето са "цял ден навън". Цял ден, ама през лятото, и то по-скоро не цял ден, а биропиене по пейките след 5 и подвикване след децата до тъмно.

Не, някои неща са обективно забавни или обективно смотани. Не може да си редактираш съзнанието 100% - просто смотаната ситуация ще те измори и изнерви и накрая ще го усетиш. А най-неприятно е, че тръгваш с идеята "ще си изкараме забавно", а то излиза наистина неприятно.
Преди няколко страници спомена,че сама избягваш да ги извеждаш по площадките, когато има много хора:)
Не се ли притесняваш,че по този начин като ги държиш на страна от други хора може да имат проблем със социализарането в бъдеще. Ако съдя по времето , което прекарваш във форума( дори се изненадвам как с 3 деца успяваш да участваш в толкова много теми) можеш да ги заведеш в някой парк, или в някоя кафе с детски кът, където ще можеш да си пиеш кафето с приятелка докато те си играят в безопасна среда. Ако имаш желание дори и с 3 деца ще намериш време да се забавлявате всички заедно на вън Simple Smile

# 815
  • Мнения: 5 134
Ти си споменавала, че с майка ти не се разбирате, май и като малка сте имали драми - явно първите години си оказват влияние. Кофти.

По-скоро съм чела от теб, Сирен, че майка ти е супер негативна и нон-стоп те критикува и само мърмори какво не е наред. Замисли се дали не се повтаряш 1:1 модела, може би несъзнателно.

# 816
  • Мнения: 2 224
А в чужбина няма насилие и никое дете не е агресивно?

Bianka, честно казано на мен никога досега не ми се е случвало да попадна на такова като има и доста арабчета, румънчета и филипинчета и какви ли още не. Даже понякога ми се е случвало да видя някое такова, примерно индийче, мърлявко, не добре облечено и очаквам някаква по-груба реакция като имам предвид и моята дъщеря как ходи и досажда и въпреки това на дете с агресивни реакции и груб език не съм попадала. Освен разни 2-3-годишни, които не искат да я пуснат да мине, но това са съвсем нормални неща, и тя го прави.

# 817
  • София
  • Мнения: 12 374
Ти си споменавала, че с майка ти не се разбирате, май и като малка сте имали драми - явно първите години си оказват влияние. Кофти.

По-скоро съм чела от теб, Сирен, че майка ти е супер негативна и нон-стоп те критикува и само мърмори какво не е наред. Замисли се дали не се повтаряш 1:1 модела, може би несъзнателно.
Точно. Цитирала си мен Simple Smile

Сирен, според мен трябва да спреш да й се връзваш. Много важно дали те одобрява - ако ти си добре, и домашните ти са добре, тя и да мръня си е нейн проблем, не твой. И не прави нейната грешка, няма смисъл.

# 818
  • Мнения: 4 493
За излизането навън, се оказа, че е нужен кураж като за скок с бънджи.

# 819
  • Мнения: 5 134
Ти си споменавала, че с майка ти не се разбирате, май и като малка сте имали драми - явно първите години си оказват влияние. Кофти.

По-скоро съм чела от теб, Сирен, че майка ти е супер негативна и нон-стоп те критикува и само мърмори какво не е наред. Замисли се дали не се повтаряш 1:1 модела, може би несъзнателно.
Точно. Цитирала си мен Simple Smile

Сирен, според мен трябва да спреш да й се връзваш. Много важно дали те одобрява - ако ти си добре, и домашните ти са добре, тя и да мръня си е нейн проблем, не твой. И не прави нейната грешка, няма смисъл.

А да, ами аз съм малко разсеяна в момента и затова. Извинявам се.

# 820
  • София
  • Мнения: 24 839
Ти си споменавала, че с майка ти не се разбирате, май и като малка сте имали драми - явно първите години си оказват влияние. Кофти.

По-скоро съм чела от теб, Сирен, че майка ти е супер негативна и нон-стоп те критикува и само мърмори какво не е наред. Замисли се дали не се повтаряш 1:1 модела, може би несъзнателно.
Точно. Цитирала си мен Simple Smile

Сирен, според мен трябва да спреш да й се връзваш. Много важно дали те одобрява - ако ти си добре, и домашните ти са добре, тя и да мръня си е нейн проблем, не твой. И не прави нейната грешка, няма смисъл.

А да, ами аз съм малко разсеяна в момента и затова. Извинявам се.

Боже, да се смея ли, да ви съжаля ли- и двете, "дами", с много малко "д"!? newsm78
По- ниско, дали можете да паднете? newsm78

# 821
  • Мнения: 859
Най-добре се скрий в някой ъгъл и плети чорапи. И без това като гледам хората ти прескачат мненията...
Агресивни деца и аз не съм виждала по тукашните площадки пък сме събрани от цял свят.
Льо клер, разбрах, че не ме харесваш - чудо голямо - няма нужда все да се вреш и да го показваш, разбрах те, дишай!

# 822
  • Мнения: 18 962
Добре - агресивните деца са само тук в Бг. В другите държави няма. Направо има агресивни възрастни Sad Това ли имате предвид?

# 823
  • София
  • Мнения: 24 839
Най-добре се скрий в някой ъгъл и плети чорапи. И без това като гледам хората ти прескачат мненията...
Агресивни деца и аз не съм виждала по тукашните площадки пък сме събрани от цял свят.
Льо клер, разбрах, че не ме харесваш - чудо голямо - няма нужда все да се вреш и да го показваш, разбрах те, дишай!

Теб, явно много народ не те харесва, ама не ти пречи отново и отново да раздаваш заповеди кой какво да прави. Mr. Green
Що ли не се пробваш във ваш форум, дето сте събрани от кол и въже, ами все тук се вреш, че дано някой те вземе насериозно!? Mr. Green

# 824
  • Мнения: 1 004
Льо клер, разбрах, че не ме харесваш - чудо голямо - няма нужда все да се вреш и да го показваш, разбрах те, дишай!
Не бих могла да харесвам или нехаресвам някакъв ник от някакъв форум. В този смисъл, си ми безразлична. Коментирам постовете ти по темата, а за тази цел последното нещо, което ми е нужно е твоето разрешение. Какво има нужда да показвам, решавам аз. Ти можеш да се погрижиш за собствените си нужди.

Общи условия

Активация на акаунт