Промяната след раждането

  • 28 798
  • 855
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 30 802
Аз пак да питам - в Канада сте калени на минус 30, всички играете хокей, ходите на Малдивите, правите шестцифрена сума от инвестиции за три седмици, правите редовен секс в общата си спалня...и от к'во толкова сте озверели, като във вица:)

Ми като сте перфектни, хубаво, тук не раздаваме тиквени медали, нито ходим да се срамуваме в ъгълчето колко сме назад:)

# 826
  • Мнения: 503
Най-добре се скрий в някой ъгъл и плети чорапи. И без това като гледам хората ти прескачат мненията...
Агресивни деца и аз не съм виждала по тукашните площадки пък сме събрани от цял свят.
Льо клер, разбрах, че не ме харесваш - чудо голямо - няма нужда все да се вреш и да го показваш, разбрах те, дишай!

Теб, явно много народ не те харесва, ама не ти пречи отново и отново да раздаваш заповеди кой какво да прави. Mr. Green
Що ли не се пробваш във ваш форум, дето сте събрани от кол и въже, ами все тук се вреш, че дано някой те вземе насериозно!? Mr. Green

Всъщност има ли значение кой кого харесва... Понеже Сирената се спряга най-много в тази тема - има моменти, в които я пропускам или мненията й са ми тотално в разрез с мирогледа, има такива, в които чета с интерес, а пък има и други, в които виждам нещата под различен ъгъл, дори и да не е моя. Само пример давам с нея. И с други потребители е така. То аз с приятелите си не съм на едно мнение по всички въпроси, камо ли във форум със стотици хиляди потребители Simple Smile.

# 827
  • София
  • Мнения: 12 374
Добре - агресивните деца са само тук в Бг. В другите държави няма. Направо има агресивни възрастни Sad Това ли имате предвид?
Не. Не сме обходили всички детски площадки по широкия бял свят, както някой се опита да ти обясни по-назад, за да твърдим, че са само тук. Това, което хората се опитаха да ти кажат, и което се  припокрива и с моите лични наблюдения тук и навън, е че те не са се сблъсквали с такава детска агресия. И че като цяло, западнячетата и канадчетата са по-вежливи от нашенчетата. Толкова ли много те изненадва този факт, ама честно? Ти под похлупак ли живееш, се чудя, защото тук в БГ и детски психолози, и родители, и учители постоянно алармират за нарастващата агресия между децата. Явно само в твоя кръг и в твоя град всичко е бяло и добро. Поздравления тогава, за завиждане си.

# 828
  • Мнения: 18 966
Ситуациите с детско насилие не са били такива, с които да не мога да се справя. Срещала съм ги, познати са ми. Иначе че в чужбина ги няма - поздравления Simple Smile Но откъде тогава идват агресивните възрастни там? Няма панацея, нали? Не ме изненадва никой факт, просто е абсурд да се представя, че на запад няма агресивни хора или деца. Да беше така - добре.

Ако имаше държава без насилие, дали нямаше всички да искаме да сме там? Скоро гледах филм за ЮАР, плаках много. А съм сигурна, че и там има затворени комплекси, в които майките са спокойни за децата си на площадките. Но извън тях..

# 829
  • Мнения: 503
Ситуациите с детско насилие не са били такива, с които да не мога да се справя. Срещала съм ги, познати са ми. Иначе че в чужбина ги няма - поздравления Simple Smile Но откъде тогава идват агресивните възрастни там? Няма панацея, нали? Не ме изненадва никой факт, просто е абсурд да се представя, че на запад няма агресивни хора или деца. Да беше така - добре.

Ако имаше държава без насилие, дали нямаше всички да искаме да сме там? Скоро гледах филм за ЮАР, плаках много. А съм сигурна, че и там има затворени комплекси, в които майките са спокойни за децата си на площадките. Но извън тях..

Аз съм виждала само едно агресивно дете на нашата площадка, така че опитът ми е далеч от голям. Да кажем дърпането на играчки не е трагедия, малки са децата и не обичат да делят. Това дете много пъти е дърпало играчки от ръцете на моето, моето пък не се и защитаваше и ме ядосваше това. И съм му обяснявала, че ако не му е приятно, да каже, че не му е, както и стоп /спри/, каквото там измисли. Обаче това дете и удря, не само моето, ами всички деца. Виждала съм майка му, много внимателен човек, постоянно му обяснява, говори, поставя му граници. Обаче съм го виждала и с баба му. Като направи нещо, което е недопустимо за нея - Найш сега като ти отвъртя един! И така предупреждава няколко пъти, докато наистина вземе, че го нашамари...

# 830
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
Чакай малко. Никой не е извадил официална представителна извадка и статистика за детското насилие в западните държави. Всеки говори за личните си наблюдения. Това съм видяла, това ми е направило впечатление. Далеч съм от мисълта, че тук, където живея, децата яздят розови еднорози и текат реки от мед и масло.

# 831
  • Мнения: X
И два месеца и година да не пише човек тук то темите са все едни и същи. Дежа ву на всичко.

# 832
  • Мнения: 248
Ситуациите с детско насилие не са били такива, с които да не мога да се справя. Срещала съм ги, познати са ми. Иначе че в чужбина ги няма - поздравления Simple Smile Но откъде тогава идват агресивните възрастни там? Няма панацея, нали? Не ме изненадва никой факт, просто е абсурд да се представя, че на запад няма агресивни хора или деца. Да беше така - добре.

Ако имаше държава без насилие, дали нямаше всички да искаме да сме там? Скоро гледах филм за ЮАР, плаках много. А съм сигурна, че и там има затворени комплекси, в които майките са спокойни за децата си на площадките. Но извън тях..
Никой не е казал,че няма никакво насилия в западните държави или Канада . Лоши хора,социопати и психопати има навсякъде и няма как да се избегнат.
Съгласна съм с написаното от Таис . От както излизаме с малкия по парковете тук забелязвам,че примерно като някое дете иска да си поиграе или да пипне играчка на някое българче или сръбче получава отговор " не пипай това е мое", " ще стане лошо", гледат лошо, започват да викат на децата. Онзи ден дори едно македонче на около 3г удари 1 годишно момиченце. А децата от другите нации с удоволствие споделят играчките и започват да си играят заедно. Но тези отношения между децата не зависят от националността, а от възпитанието и отношението на и между родителите.

# 833
  • Мнения: 859
Сиренке, спри се с тези Малдиви, не съм ходила там и нямам намерение. Ходя из Карибския басейн. Ами говорим си , форум е - защо реши, че съм озверяла? И къде съм писала дали правя много секс или не? Като започнете да си измисляте значи....И не съм спечелила нищо още от инвестицията - дишай. Може даже да загубя - тогава се надявам да ти се подобри настроението. И не играя хокей, а карам кънки. И не били компютри, а били компоти.
Има агресивни възрастни, разбира се и като вдигнеш телефона идват едни чичковци и ги вразумяват. Бон шанс с родната българска полиция!
Да не говорим ученици да пребиват учители или да убият дете в клас. Такова нещо ви гарантирам, че не може да види - просто обществото е на друго ниво.

Последна редакция: пн, 11 мар 2019, 00:35 от fmino

# 834
  • Мнения: 18 966
Ако чичковците предотвратяваха всичко, нямаше да има престъпления в Западна Европа и Америка и никъде, нали?

Когато полицията дойде на свършен факт, какво значение в коя държава си?

# 835
  • Мнения: 859
JoyJoyОх, не мога да губя повече време с теб - явно е по-добре изобщо да няма полиция като в Бг и да си знаеш, че каквото и да направиш ще се измъкнеш като дадеш подкуп и се появиш на носилка в съдебната зала. От кога полицията е започнала да се намесва преди да се извърши престъпление - съвсем се смахна честно. Можеш да направиш законодателна промяна....Joy

# 836
  • Мнения: 18 966
Въобще не си ме разбрала.

# 837
  • София
  • Мнения: 24 839
Въобще не си ме разбрала.

Няма и да те разбере- непрекъснато обяснява колко по- напред в развитието си е обществото, в което се е посадила, а в същото време не спира да се отяжда и да обижда.
Дали някой там би я търпял с този език, ако твърдението ѝ е истина?
Или пред тях свива уши и внимава как говори, а тук си избива комплексите? newsm78

# 838
  • Мнения: 18 966
Да бе, нейна си работа.

# 839
  • София
  • Мнения: 12 374
Въобще не си ме разбрала.

Няма и да те разбере- непрекъснато обяснява колко по- напред в развитието си е обществото, в което се е посадила, а в същото време не спира да се отяжда и да обижда.
Дали някой там би я търпял с този език, ако твърдението ѝ е истина?
Или пред тях свива уши и внимава как говори, а тук си избива комплексите? newsm78
Хаха, че то Е по-напред. Или вие двенките смятате, че българското общество, с всичката му агресия и повсеместна апатия е по-развито от канадското? Душици SmileSmile

Общи условия

Активация на акаунт