Промяната след раждането

  • 28 766
  • 855
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 503
А децата от другите нации с удоволствие споделят играчките и започват да си играят заедно. Но тези отношения между децата не зависят от националността, а от възпитанието и отношението на и между родителите.

Не знам как е при вас, но за Англия мога да кажа защо си споделят играчките. В градината така ги учат и никой не ги пита искат ли да споделят или не, не е по желание. Което в последствие няма общо с какви възрастни стават.

# 841
  • София
  • Мнения: 24 839

Хаха, че то Е по-напред. Или вие двенките смятате, че българското общество, с всичката му агресия и повсеместна апатия е по-развито от канадското? Душици SmileSmile

Ех, Таис, аз лично, нито нещо "смятам", нито нещо твърдя, ама ти нали си част от това българско агресивно и апатично общество, пак не разбра.
Защото, освен горните минуси, имаш още един- четенето с разбиране не ти се отдава хич. Peace

# 842
  • Мнения: 859
Ето един пример за работещо и активно общество:
Преди десетина дни се изсипа леден дъжд, по асфалта на нашата улица се образува дебел лед. И стана опасно да се върви. Гледам не ръсят със сол или друго, спретнахме едно оплакване до общината, получихме отговор в рамките на 24 часа. Не бяхме особено доволни - написахме на нашата депутатка - за ден и тя ни отговори и ни обясни, че предвид многото оплаквания от леда свиквали специален съвет заедно с почистващата фирма (тя самата каза, че не е доволна и че догодина тази фирма няма да има договор с общината). Вчера гледам по улицата върви машина, разбива леда и го събира. Та толкова за гражданското общество. А един комшия писал във ФБ на кметицата и тя му се обадила по телефона...
Чорапите си гледай, Абсурт, чорапите...

# 843
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Личното ми мнение е, че играчките са за игра, а не някакво златно съкровище, което хем веем на показ, хем не даваме да се пипне.
 Ако детето ми е отишло на площадката с играчка- трябва да е готово да я подели с другите деца. Ако не - съответната играчка не се изнася от къщи. Този разговор го водим преди излизане, за да няма сръдни и драми.

# 844
  • София
  • Мнения: 12 374

Хаха, че то Е по-напред. Или вие двенките смятате, че българското общество, с всичката му агресия и повсеместна апатия е по-развито от канадското? Душици SmileSmile

Ех, Таис, аз лично, нито нещо "смятам", нито нещо твърдя, ама ти нали си част от това българско агресивно и апатично общество, пак не разбра.
Защото, освен горните минуси, имаш още един- четенето с разбиране не ти се отдава хич. Peace
Затова съм тук, а не навън - оптимист съм и вярвам, че някога ще успеем да го променим туй наше общество. И ще заприлича на канадското.

Много обичам когато потребител, който във всяка тема прибягва до елементарна хиперболизация, уж за да защити позицията си, вземе да мрънка за четене с разбиране. Отдава ти се толкова, колкото на мен молекулярната имунология Simple Smile

fmino, другарката толкова си може.

# 845
  • Мнения: 503
Личното ми мнение е, че играчките са за игра, а не някакво златно съкровище, което хем веем на показ, хем не даваме да се пипне.
 Ако детето ми е отишло на площадката с играчка- трябва да е готово да я подели с другите деца. Ако не - съответната играчка не се изнася от къщи. Този разговор го водим преди излизане, за да няма сръдни и драми.

На нашата площадка има много играчки, които си седят там. Всеки родител носи и оставя. Така че няма мои и твои играчки, всички са общи. Моето дете си споделя играчките, когато реши, дори с удоволствие. На мен ми е проблем, ако му вземат играчката или ударят и не се защити. Искам да ми е спокойно, че той се защитава сам, но не през агресия, а през думи - Не ми е приятно, че ме удряш, моля, спри. Не ми е приятно, че ми взимаш играчката, върни ми я.

 Така ще съм и по-уверена, че детето ми ще се справя само и когато мен ме няма. Вече започна да го прави и се отстоява, но преди 1 година, когато ходехме по площадки всеки ден, само гледаше как му дърпат играчки от ръцете и в един момент ми казваше да си ходим вкъщи...

# 846
  • София
  • Мнения: 24 839

Затова съм тук, а не навън - оптимист съм и вярвам, че някога ще успеем да го променим туй наше общество. И ще заприлича на канадското.

Много обичам когато потребител, който във всяка тема прибягва до елементарна хиперболизация, уж за да защити позицията си, вземе да мрънка за четене с разбиране. Отдава ти се толкова, колкото на мен молекулярната имунология Simple Smile

fmino, другарката толкова си може.

Ами, хайде, покажи ми къде съм написала, че нашето общество е по- напред в развитието си от канадското?
Дай ми цитат, че да покажеш как четеш с разбиране.  Mr. GreenMr. Green
Мога още твои твърдения да цитирам и да ги сравня с автентичното, написано от мен и други съфорумци, но нито темата е за твоите качества, нито си толкова интересна.

ПП. Явно, много ти допада наученото от fmino, докато пребивава в канадското общество- започваш да ѝ подражаваш в обидите и тъй като ти се отдава, скоро ще се изравните. Mr. Green

# 847
  • София
  • Мнения: 12 374
О, ти във всяка тема пълзиш по дирите ми, и на още няколко потребителки, и мелиш едно и също. Чак пък да седна и да ти нищя публикациите, айде холан.

Допада ми какво пишат живеещите навън, да - не само fmino. За разлика от теб, не гълтам живи жаби като се спомене чужбински живот. Но пък си остани със здраве, все пак внасяш забавна нотка в темата Smile

# 848
  • Мнения: 2 224
Добре - агресивните деца са само тук в Бг. В другите държави няма. Направо има агресивни възрастни Sad Това ли имате предвид?

Bianka, аз например не защитавам чужбинските привички и си следвам моята натура. Тук например си ходят вкъщи с обувки, децата лазят по земята, после си лапат ръцете. Няма как да отгледаш детето в стерилна среда, но правя каквото ми е по силите. Не й давам да сяда на земята, освен в парка, когато цапането е неизбежно и я уча да заобикаля локвите. Също не я пържа на слънце, само защото повечето италианци правят така. Слагам й защитен крем всеки път щом излезем от къщи през лятото. Относно агресията между деца обаче и най—вече такива гнусотии за каквито съм чела тук, във форума наистина не съм попадала. За описаните случаи между майки да не говорим. Чак не мога да повярвам. Един път моята дъщеря (беше на годинка и 7—8 месеца) отиде до едно момченце, хвана го за раменете (в гръб)и го метна на земята преди да мога да реагирам. Явно искаше да си играят, но момченцето загуби равновесие, падна на земята и наду гайдата. Майка му обаче каза: «еее, няма нищо, деца са», не тръгна да ме псува, кълне или заплашва. Това имам предвид.

# 849
  • Мнения: 503
Един път моята дъщеря (беше на годинка и 7—8 месеца) отиде до едно момченце, хвана го за раменете (в гръб)и го метна на земята преди да мога да реагирам. Явно искаше да си играят, но момченцето загуби равновесие, падна на земята и наду гайдата. Майка му обаче каза: «еее, няма нищо, деца са», не тръгна да ме псува, кълне или заплашва. Това имам предвид.

Ами и на нашата площадка е точно така. Ако се случи нещо - майките се извиняват едни на други, успокояват и твоето дете. Нито съм виждала да се пушат цигари вътре /пушач съм/, пият бири и прочие. Многократно се е случвало дори някоя майка да придържа/наглежда детето ми, докато се катери по стълбите на пързалката, а аз да отида да му взема вода от количката. Както и аз техните. А разговори не сме водили кое знае какви, освен от учтивост. Та може и така, но имам опит само с детската площадка в нашия квартал.

# 850
  • София
  • Мнения: 24 839
Навсякъде има интелигентни и възпитани хора, както и прости, и невъзпитани.
В София се събра половин България- простащината и агресивността се срещат по- често.
Освен това, всички знаем в каква среда израсна поколението, родено след избухването на демокрацията.


# 851
  • Мнения: 503
Навсякъде има интелигентни и възпитани хора, както и прости, и невъзпитани.
В София се събра половин България- простащината и агресивността се срещат по- често.
Освен това, всички знаем в каква среда израсна поколението, родено след избухването на демокрацията.

Точно затова и уточних, че само за нашата площадка говоря. Разбира се, че в една столица, с концентрация на народ от всякъде, ще има какви ли не типажи. Но пък мисля, че това също е вид опитност за децата.

# 852
  • Мнения: 5 134
И два месеца и година да не пише човек тук то темите са все едни и същи. Дежа ву на всичко.

Е, има малка разлика, защото тук темата е за промените след раждането по принцип, макар че не можеш лесно да разбереш. Пак същите простотии за агресивните градински деца и канадския сняг Simple Smile

# 853
  • Мнения: 2 050
Аз ще споделя какво ни се случи лятото на същата тази площадка на която заведох детето и се зарекох да е за последно. Качиха се с друго дете на люлка от тези с двете страни. Та другото дете рязко залюля и дъщеря ми падна . Ок, случва се. Разпищя се, ръката и се оказа счупена и то лошо. Майката на детето беше на скамейка и разговаряше с друга жена. На всичко отгоре ми е съседка. Аз хукнах вдигнах я и звъннах на мъжа ми да тръгнем към болницата, видях доста подуто и ми заприлича точно на счупено. Жената въобще нито се обърна към мен, нито реагира. Все едно нищо не е станало. Казах си, че може би не е разбрала.
Върнахме се от болницата след няколко дни, оперираха детето и беше с игла. Отново срещнах майката, която ни подмина. Дори не попита как е малката.  Не знам , за мен не е нормално. Не казвам, че такива неща не се случват. Изумява ме липсата на човечност. Не се сърдя, не очаквам нищо. Просто ми е някак бездушно да видиш как дете е пострадало и да ти е някак все тая.

Последна редакция: пн, 11 мар 2019, 08:25 от lolita1213

# 854
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Чак простотии не си говорим Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт