Медицински център за репродуктивно здраве Ню Лайф (In Vitro New Life) - Тема 3

  • 50 717
  • 770
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 828
Много неприятно наистина, понякога си мисля,че като се заредят лошите неща и нямат край. Не знам още колко ще чакам докато стигна до нов трансфер. Дано в рамките на месец се нормализира ситуацията, но нещо не ми се вярва.

# 226
  • Мнения: 1 192
Много неприятно наистина, понякога си мисля,че като се заредят лошите неща и нямат край. Не знам още колко ще чакам докато стигна до нов трансфер. Дано в рамките на месец се нормализира ситуацията, но нещо не ми се вярва.
Дано, наистина.

# 227
  • Мнения: 1 221
Момичета, някоя от вас ходила ли е скоро в Ню Лайф или да е звъняла? Дали скоро смятат да подновят трансферите.

# 228
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 816
Аз звънях на 30.03, за да съобщя, че инсето ми е неуспешно. Питах и дали продължават да правят процедури, по-специално инсеминации. Казаха ми - не. Само процедури, които вече са започнати. Мисля, че ще трябва да изчакаме да попремине пандемията и да разхлабят мерките.

# 229
  • Мнения: 189
Аз днес бях на вливка и бях сама и то в малката стая. Нямаше никой друг, голямата беше празна. Със сигурност са отложени процедурите.

# 230
  • Мнения: 272
Клиниката работи и процедури се правят!

# 231
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 816
Клиниката работи и процедури се правят!
Наистина ли? Това е  страхотна новина. Ще се обадя отново след празниците да попитам. Благодаря за информацията.

# 232
  • Мнения: 1 221
И аз го очаквах. Във вторник ще им звъня да ходя за изследвания преди трансфер.
Аз съм споделяла, че имам бактерии и от 2 години не мога да ги преборя. Даже в Турция ходих, защото тук по закон не позволяват трансфери. Там докторът ме прегледа и каза, че при положение, че не вижда възпаление, даже няма и микробиология да ми пусне. Амбицирах се от неговото изказване и писах на ЦАР за разрешение за трансфер, разрешиха ми. Но пък наредбата е на ИАТ, та писах и на ИАТ. И те ми разрешиха на 13 март. Мъжът ми ходи на до клиниката на самия ден, докторката се съгласи да ми направи ЗЕТ и обявиха в същия ден извънредното положение. Такава мъка беше с тези бактерии, в продължение на година бях всеки месец на Естрофем в подготовка за трансфер и все 3 дена преди трансфера излезе лошата микробиология. И с хибитан ме мазаха в клиниката и 17 курса антибиотик изкарах, хомеопатия, глобули, какво ли не. Заради едни безсимптомни бактерии и един закон.
Споделям това с вас, за да си търсите вратичките. Може при частни случаи да се пише на ЦАР. Понякога мъжете отговарят на само един критерии по изискванията на ЦАР, но той като е 0% подвижност, може да се пише на ЦАР и да се иска разрешение за финансиране (и има мъже, които са го получавали).

Аз имам два трансфера зад гърба си, много трудно постигнати с по 1 година лекуване. Очаква ме трети, но този път няма да се лекувам.

Пожелавам ви здраве, момичета и да се срещаме само по женски консултации вече в чакалнята.

# 233
  • Мнения: 1 192
Страхотна новина. Аз съм за ЗЕТ днес ми е първи ден и се чудя утре дали да не пиша на д-р Петрова и да отида на преглед във вторник. Обаче съм от друг град, дали по медицински причини дават да се влиза/излиза?

# 234
  • Мнения: 1 221
Пускат, свекър ми пътува всеки ден към Пловдив. Леки са мерките за Пловдив на КПП-то според него. Понякога дори не го проверявали. Просто ще попълниш декларация. Аз във вторник ще пътувам до Пловдив за зъболекар, да вкарам зъбите в ред преди ЗЕТ

# 235
  • Мнения: 1 192
Момичета, писах си с д-р Петрова, каза че размразените трансфери все още не са разрешени. Така че който е ЗЕТ ще чакаме още.

# 236
  • Мнения: X
Извинявам се за въпроса а подготовката за ин витро позволено ли е

# 237
  • Мнения: 1 192
Не знам, не мога да отговоря.

# 238
  • Мнения: 1 221
Ех, жалко. Една приятелка работи в Селена и там още миналата седмица започнаха процедурите.

# 239
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 816
Момичета, няма да ни бъде скоро:
https://nova.bg/news/view/2020/04/21/285699/здравният-министър-издаде-заповед-за-дейностите-по-асистирана-репродукция/
Аз се надявах, че ще се отпушат нещата, те изрично ги забраняват.

Общи условия

Активация на акаунт