Нашите кухни - 78

  • 68 808
  • 746
  •   1
Отговори
# 150
  • Norge
  • Мнения: 2 311

(софия-борисова, без лошо чувство  Hug)

Малко са нещата, които ми носят толкова неприятни усещания, както метро плочките. Независимо за какво.
Аз не съм и уверена, че са подходящи в конкретния случай.

Вкъщи в момента стената зад мивката е просто боядисана.
Мие се съвсем без проблем.
Примерно през година-две, по-скоро две, минавам нов слой боя.
При това боята дори е 07, т.е. не е специална за мокри помещения,

# 151
  • Мнения: 11 605
Ами тя, авторката, нали искаше да боядисва в сиво. Тогава тази стена зад мивката и около прозореца ще е идеална за целта. Ако вземе и миеща се боя, тъкмо лесно ще почиства.

# 152
  • тук и там
  • Мнения: 11 526
Ние не живеем там все още. Днес ММ ще измери точно какво е разстоянието. Имаме и" майстори" там, група която се занимава със всякакви строителни довършителни  работи . Ще говори със шефа им - останахме с впечатление че си разбира от работата и може да даде адекватен съвет. В сегашното ни жилище сме със фаянсови плочки. Над мивката е окей,но пръска определено-включително и мазнини, ако съм мила някакви мазни съдове..Чисти се лесно там. Абсорбатора обаче е супер стар и не дърпа добре. И имахме разлепени плочки фаянс пък до печката -от парата  при готвене. Та всяко нещо си има предимства и недостатъци и трябва добре да се премисли. За съжаление, най-вероятно тепърва ще излязат някакви неща , за които не сме помислили или не сме предвидили.

# 153
  • София
  • Мнения: 181
Какво мислите за кухня с корпус бял, вратички гладки от бяло ПДЧ, обаче за разчупване обкантени с дървесен кант, плота към нея дървесно в същия тон?

# 154
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Sofia_borisova,  на мен подобна комбинация винаги ми е харесвала.
Преди имаше много подобни модели, не знам какво е предлагането сега?

# 155
  • Мнения: 11 605
Мисля, че ще е много свежо, симпатично и уютно.

# 156
  • софия
  • Мнения: 25 446
Какво мислите за кухня с корпус бял, вратички гладки от бяло ПДЧ, обаче за разчупване обкантени с дървесен кант, плота към нея дървесно в същия тон?
Нашата кухня е така, но вратичките са бетон и все още ми харесва.
Нямам под ръка конкретна снимка, но тук се вижда.
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 13:42 от zvаnchе

# 157
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Брех, врати от бетон, моите са от гипсова мазилка.

# 158
  • софия
  • Мнения: 25 446
Шадоу, мисля, че добре разбра какво съм написала, още повече си постоянно активен в темата Simple Smile. Не е гладко ПДЧ, а с ефект.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1080764.msg38230053#msg38230053

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 13:31 от zvаnchе

# 159
  • София
  • Мнения: 181
shadowman,  планирам остров на кухня - като на снимката, от какъв материал да го изпълним ?  ЛПДЧ, МДФ, технически камък, всичко от един материал или да комбинирам ?

# 160
  • Мнения: 40 857
За този остров си трябва камък (и за краката, и за плота). Евентуално също и за плота за да се вържат.
За останалото МДФ с боя или покритие, според както ти харесва. Не върви на толкова много скъп камък да сложиш ПДЧ Mr. Green Като гледам гланца вратичките са МДФ с покритие от акрил.

# 161
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Шадоу, мисля, че добре разбра какво съм написала, още повече си постоянно активен в темата Simple Smile. Не е гладко ПДЧ, а с ефект.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1080764.msg38230053#msg38230053

Е па ся, малко смех да вкараме.

# 162
  • Мнения: 360
Здравейте,

Какво е мнението ви за индукционни плотове? Какъв бихте препоръчали?
Също ми трябва мнение и за островен аспиратор. Помещението (кухня и хол) е към 30кв.

# 163
  • София
  • Мнения: 6 268
Здравейте,

Какво е мнението ви за индукционни плотове? Какъв бихте препоръчали?
Също ми трябва мнение и за островен аспиратор. Помещението (кухня и хол) е към 30кв.

Мнението ми за индукционните котлони е силно положително. Купих си на Бош.

# 164
  • Sofia
  • Мнения: 580
И аз ги препоръчвам ,моят е АЕГ ,комбиниран е 2 индукция+ 2 обикновен. Обикновените ги ползвам единствено да запека някоя чушка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт