Моето раждане в Англия

  • 8 621
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 26
Благодаря ви за бързите отговори 🌹
Ами да от една страна искам да му обесня, че и за мен ще е една идея по-спокойно да си изкарам бременността и раждането в България. Затова и събирам всякаква информация относно раждането тук. Понеже ако родя тук, някои казват че не можеш да си вземеш майчинството в България, но бях попаднала и на тема в която се казваше че можеш да си го вземеш, стига да си представиш всички документи от следенето на бременността и раждането и съответно изкарването на Български акт за раждане.

# 61
  • Мнения: 7 898
If you do not fall into any of these groups you may be asked to pay for your care, but you cannot be refused care if you cannot pay at the time you receive care.  It is very important for your health and your baby’s health that you attend for maternity care even if you are unable to pay.

# 62
  • Мнения: 1 923
Никой, никъде в страната няма да и откаже медицинска грижа, детето ще се роди в болница, да. После ще дойде солена сметка.
Никой не твърди, че ще и откажат раждане.

# 63
  • Мнения: 96
Ако мога да върна времето на зад щях да си искарам бремеността в България и щях да родя там  ,не го казвам за да ви плаша а защото ще бъдете много по спокойна вярвайте ми .Знам че всяка от нас има различен опит тук с различни наблюдения ,но от това което преживях аз и след като знам че в България  това нямаше да се случи ме кара само да съжалявам ..

# 64
  • Мнения: 7 898
Можете еа разкажете какво ви се е случило. За съжаление на всякъде има лоши случаи, но в интерес на истината в УК има по- големи възможности, ако е проблемна бременност.

# 65
  • Мнения: 3 010
Бих посъветвала момичето да помисли. Тук имате партньора си и бащата на детето си. Това е много важно. Грижата за бременни тук е различна от тази у нас - може да не видите лекар, само акушерки. Няма един човек, който да ви следи - който се падне. Съветът ми е да сте реалист какво ще получите тук. Аз лично родих в частна болница заради такива съображения. Здраве и лека бременност желая!

# 66
  • Мнения: 7 898
За следенето не сте напълно права. Може да се случи така, че да ви виждат различни хора, но те са един екип и всички знаят какво се случва с даден пациент. Аз моята консултантка я видях чак на раждането, но тя знаеше всичко какво се случва с мен от другите, които работят с нея.

# 67
  • Мнения: 3 010
Явно сте имала шанса да попаднете на добър екип, много от жените в моята група се оплакаха от липса на точно такъв тип координация.
Хубаво е Деси да е реалист относно ресурсите на NHS.

# 68
  • Мнения: 7 898
Ами не мисля, че просто съм имала късмет и NHS има огромни ресурси, когато стане въпрос за проблемно раждане,  недоносени бебета, или болни деца.

# 69
  • Мнения: 3 010
Така е, несъмнено. Има чудесни лекари. Но при липса на проблем, което пожелавам на Деси, разбира се, следенето е сравнително рядко и основно от акушерки. Може да сработва супер за някои дами, но много жени са ми споделяли, че не се чувстват достатъчно обгрижени, предпочитат по-чести ехографи, срещи с лекар, а не с акушерка и т.н. Затова е хубаво да знае какво да очаква.

# 70
  • Мнения: 7 898
При условие, че няма проблеми акушеркатс е напълно достатъчна.

# 71
  • Мнения: 3 010
Това казвам и аз - да се запознае с особеностите на тукашната грижа за бременни и да реши за себе си.

# 72
  • London
  • Мнения: 580
Като прясно родила в Англия мога да кажа, че съм очарована от грижите, които положиха за мен и за бебето.
Това, което съм забелязала е, че основно оплаквания идват от хора, които не владея добре езика и съответно комуникацията няма как да е на ниво.
Много е грешна представата ни, че бременната жена трябва да ходи нон стоп на прегледи и 1000 ехографа.
Не бих си следяла бременност в България, тук се чувствам по-сигурна.

# 73
  • Мнения: 3 010
В която и да е здравна система винаги ще има и недоволни, включително и местни момичета. Не е задължително да си емигрант с лош английски.

# 74
  • Мнения: 7 898
Да така е, но тъй като работя в системата и моите наблюдения са същите. Проблеми имат тези, които не владеят езика, или пък имат нереалистични очаквания. От друга страна пък съм срещала хора, които не говорят езика, но пък са били ужасно разбрани.

Общи условия

Активация на акаунт