Избор на качествен Extra Virgin зехтин

  • 56 731
  • 558
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 232
Eтикет на български означава единствено легален внос и платени данъци. Законодателството задължава наличието му.

За мен също Gaea е добър зехтин, не най-добрият, който съм ползвала, но определено висок клас. Преценявам зехтина по вкус, цвят, гъстота, най-вече по-вкус - това е храна все пак, най-важното е вкусът й. И през ум не би ми минала да си го държа в хладилника, за да проверявам фалшив ли е.

За протокола, този точно съм го купувала и от София, и от Гърция и не ми виждам разлика.

# 76
  • София
  • Мнения: 20 211
Преди време попаднах на статия, според която тестът с хладилника не е никак показателен и дори и качествените зехтини може да не се сгъстят, защото производителят филтрира част от веществата, придаващи плътност, за да не променя продуктът вида си при престоя си в магазинната мрежа:

https://www.24chasa.bg/zdrave/article/4347532

# 77
  • Мнения: 69 227
И аз съм го чела това за филтрирането.
Ама ми се иска някакъв тест да има...нещо не вярвам на никого вече. Освен на очите си.☺

# 78
  • София
  • Мнения: 12 374
Последно тестът с хладилника валиден ли е или не, че съвсем се обърках. Баба ми заради него си изхвърли вече две бутилки, не можах да я спра.

# 79
  • Мнения: 25 839
Eтикет на български означава единствено легален внос и платени данъци. Законодателството задължава наличието му.


Предполагам, че се има предвид, когато надписите на български са отпечатани на самата бутилка, което навежда на мисълта, че зехтинът е бутилиран у нас. А вътре какво точно има... Знаем си номерата. Simple Smile
И аз предпочитам вносни стоки в оригинални опаковки, върху които е лепнат българският етикет. Не че и така не може да има фалшификации, ама като че ли е по-малко вероятно.

# 80
  • Мнения: 11 232
Eтикет на български означава единствено легален внос и платени данъци. Законодателството задължава наличието му.


Предполагам, че се има предвид, когато надписите на български са отпечатани на самата бутилка, което навежда на мисълта, че зехтинът е бутилиран у нас.
Това не е вярно. Означава, че е предназначен за българския пазар. Всички големи брандове, много от които изобщо нямат производствени мощности в България, имат надписи на български на самата опаковка (заедно с още няколко езика, обикновено на околни страни, тъй като партидите се насочват към една част на света за по-лесна логистика). Лепнат отгоре етикет обикновено са малки, външни дистрибутори без изключителни права.

# 81
  • Мнения: 25 839
Ами добре, да го кажем така тогава – че много от нас имаме повече доверие на „външни дистрибутори без изключителни права“, отколкото на качеството на стоки, произведени специално за нашия пазар.  Simple Smile
В темите за паралелен внос обясняват защо.

# 82
  • Мнения: 69 227
Точно така и аз мисля.
Например за зехтина Косто Доро - подмодел Ле колин, пускат го на промо често в Кауфланд. Там в темата го коментирахме, точно този подмодел не го намерихме в офиц.страница на Косто доро, оказа се, че някоя дама беше питала и й бяха отговорили, че е разновидност специално за изт.пазар. Еми никой не го купи...мен това ме разколеба. Направен спеСиално за нас, източноевропейците...да бе, да....
Аз не искам специално за нас да го правят. Искам да ни пращат от този, който си правят за тях!

# 83
  • Мнения: 11 232
Току-що без да искам направих експеримента ви - имах маслини мариновани в екстра върджин, сложени в хладилника. Оказа се почти напълно "желиран", но след седмица-две стоене, дотогава и да е имало лека промяна, хич не съм я забелязала. Марката е Athlon, от скъпите, не помня от къде е купувана и с какъв етикет е Simple Smile

Това за различните пазари не ме трогва много мен, освен българи, мъкнещи прах за пране и какво ли не от Гърция, редовно виждам и гърците как мъкнат в обратната посока Stuck Out Tongue

# 84
  • Мнения: 69 227
Тоя Атлон май ще го има в К на промо от понеделник.....същият ли е. Не го бях чувала........

# 85
  • Мнения: 896
На първа страница го казах, ще го напушапак. Зехтина го избирам по два криреия. Да е бутилиран в Гърция и да е посочена киселиноста на етикета. За съжсление само в ХИТ- маркет намирам такъв и някои тенекии предлагани в магазини за маслини.
Вчера взех това от хит маркет, 0.7л за 13лв: https://peloposnissos.com/en/products
И преди два месеца пак от там: http://akula.bg/зехтин_extra_virgin_0_500_л_-3433.html

# 86
  • Мнения: 3 615
Поясни малко за тази киселинност?Каква трябва да е и как променя вкуса?

# 87
  • Мнения: 22 867
Тоя Атлон май ще го има в К на промо от понеделник.....същият ли е. Не го бях чувала........

Такъв Атлон в тъмна стъклена бутилка купувам от Кауфланд, не ми горчи, харесва ми. Peace
Скрит текст:

# 88
  • In transit
  • Мнения: 11 996
И на този му пише киселиността, ама какво от това, като го пълнят в България и изобщо не е зехтин вътре. Даже не е много ясно какво точно съдържа. Обаче къде са БАБХ да питам? Защото този "зехтин" се продава под път и над път...даже и в ибей са го пуснали нашите търговци.
Скрит текст:

# 89
  • Мнения: 69 227
Подобни тенекии гледах в един зеленчуков магазин скоро при нас. Но хич не ми вдъхнаха доверие, честно казано.

Общи условия

Активация на акаунт