A-Derma EXOMEGA CONTROL – натурални емолиентни грижи за суха, атопична кожa

  • 12 268
  • 173
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 020
Честно казано не смятам, че полагам адекватни грижи за кожата на дъщеря ми. Наскоро открихме, че има проблем, особено с кожата на ръчичките и крачетата и в момента пробвам промяна в козметика й, за да преценя как ще и се отрази. Спрях да я къпя със сапун, защото смятам, че допринася за изсушаването на кожата, след всяка баня я хидратирам, смених и прахът за пране с такъв за чувствителна кожа, защото мисля че и допира с дрехите оказва влияние.

# 31
  • Мнения: 423
Използваме козметика за атопична кожа, хидратираме кожата. Пера дрехите  с хипоалергенни прахове, не използвам омекотител.

# 32
  • Мнения: 642
Ползвам само продукти на А дерма!

# 33
  • Мнения: 14 786
Ползваме качествена козметика,ежедневна грижа с хидратиращ лосион,пера с подходящи перилни препарати.

# 34
  • Мнения: 223
Още от раждането на сина си  използвам специална серия за атопична кожа.Къпя ежедневно с душ гел за чувствителна кожа и след това мажа с лосион.

# 35
  • Мнения: 813
Ежедневно измиване и хидратиране с висок клас козметика.

# 36
  • Враца
  • Мнения: 1 424
След като се роди дъщеря ми нямахме проблеми с кожата и не съм я мазала с нищо. След време започнаха да и излизат пъпчици по бузките и вече е на 1.9м и още не сме ги преборили. Мазахме с какво ли не, но се скриват за известно време и пак пъкват. Сега мажем само с хидратиращ крем. Не сме ползвали вашите продукти, но бих пробвала и с тях.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 010
Единият ми син е с атопичен дерматит използвам само медицинска козметика, която е специализирана за този проблем. Всяка вечер след баня задължително използвам лусион. Дрехите, които носи са памучни и винаги малко по широки.

# 38
  • Мнения: 910
След къпане, мажа малката с A-Derma за атопична кожа и нямаме проблеми. Когато детето беше на 4-5 месеца, имаше голям обрив по цялото тяло, дерматолог ни препоръча серията на A-Derma и от тогава я използваме.

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 124
Към края на първата годинка по кожата на дъщеря ми се появиха сухи и грапави петна. Пробвах няколко продукта за атопична кожа, но най-добре и се отрази емолиентния балсам на А-дерма Екзомега. И не къпя детето вече всеки ден.

# 40
  • Мнения: 394
Добра хидратация с качествена козметика.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 515
Използвам козметиката на АДерма за сина ми ,който е със суха и чувствителна кожа.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 141
Две от децата ми имат проблем с атопична кожа. Къпят се с подходяща козметика, същото важи и за последващото хидратиране на кожата.

# 43
  • Мнения: 2 024
Скрит текст:
A-Derma се ражда през 1982 г., а родното ѝ място е областта Тарн в Югозападна Франция. В тази леко хълмиста провинция се намира "Земята на овеса" (Terre d’Avoine), където екипът на Дерматологични лаборатории A-Derma пази овес Rhealba® като съкровище, култивирано чрез органично селско стопанство, уважаващо биоразнообразието, почвата и човека. Един бял, чист, уникален овес, който притежава изключителен потенциал, свързан с неговото богатство на успокояващи, възстановяващи и възвръщащи баланса на уязвимата кожа свойства. При това в съчетание с изключителна безопасност и ефикасност.



Кожата, първата ни връзка с околната среда, е постоянно изложена и податлива на влияние, като лесно може да изгуби своето равновесие. Някои зони са изключително уязвими: лицето, клепачите, а други стават такива заради действието на фактори от външната околна среда или вътрешната. Да се погрижим за всеки тип уязвима кожа е една неизменна необходимост. За нас това е един ангажимент на базата на бдителност и експертиза.

Нашите ценности и ангажименти:
● Натуралност – Дерматологична марка с овес Rhealba®
● Автентичност – Марка, родена в Югозападна Франция
● Прозрачност – Стриктна харта за формулиране
● Хуманност – Грижовни активности
● Отговорност – Посветеност на околната среда
● Ефикасност – Доказване в клинични тестове
● Безопасност – Стриктни контроли

A-Derma разработва продуктите си въз основа на подхода Clean & Green – чисти (без полемични съставки) и зелени формули с изключително високо съдържание на натурални съставки.

Такава е и емблематичната серия EXOMEGA Control – ежедневна хигиена за атопична и много суха кожа, за кърмачета, деца и възрастни.

Лансирана през 1994 г., серията на A-Derma, марката специалист за уязвима кожа, не е спирала да бъде пионер! 2009 г.: Exomega с формулирана с екстракт от кълнове от овес Rhealba® – патентована растителна, мощна, успокояваща съставка.
2012 г.: лансирана е първата стерилна козметика за атопична кожа.
2017 г.: Exomega става CONTROL – иновация за подобряване ежедневието на пациентите със суха атопична кожа.

За да насърчи още повече редовното приложение, A-Derma създаде нова, по-практична и ергономична туба „стерилна козметика“. С опаковка, създадена в стерилна зона, STERILE COSMETICS е иновация, дори революция, от Лаборатории Pierre Fabre. Понастоящем никоя друга козметична група не предлага този вид продукти: без консерванти и без период на употреба след отваряне, тъй като формулата остава стерилна през целия период на приложение. Това постижение е възможно благодарение на опаковката, която блокира навлизането на всички въздушни или чужди частици в тубата.



Почистване

С Еxomega майките вече имат възможността да се насладят на банята като всички останали родители, къпейки своите малки съкровища. Понастоящем 1 от всеки 3 пациенти използва неподходящ почистващ продукт. И все пак, прекалено агресивните почистващи продукти могат да влошат сухотата на кожата и да намалят ползите от продуктите за грижа. Чрез добавяне на успокояващи и релипидиращи агенти към формулата, почистващият продукт може също да успокои кожата и да започне да улеснява възстановяването на кожната бариера. Мисията на A-Derma е да промени живота на майките към по-добро с избор от три текстури, със или без аромат.

Exomega CONTROL Емолиентно душ олио – Флуидно и наподобяващо гел, лесно за отмиване. Нанася се като нежна ласка върху кожата, образувайки деликатна пяна с фин аромат.

Exomega CONTROL Емолиентен пенещ се гел – нежно почиства, успокоява и защитава сухата кожа, склонна към атопия. Облекчава усещането за сърбеж, дължащо се на сухотата на кожата, защитава в ежедневието. Без сапун и аромати.

Exomega CONTROL Емолиентен почистващ гел 2 в 1 – за лице, тяло и коса. Практичният продукт, който може да се използва от самото раждане на малкото съкровище.



Грижа

Три текстури за грижа, съобразно степента на сухота и винаги със същата концентрация на активни съставки. Целта е всеки да може да избере възможно най-комфортната за кожата си текстура, съобразно ежедневието и желанието си.

Exomega CONTROL Емолиентен балсам
Тази изключително богата текстура е "мечето" за комфортен сън – успокоява, спомага за епидермалното възстановяване на кожната бариера и успокоява усещането на раздразнение.

Exomega CONTROL Емолиентен крем
Референтен емолиент, предназначен за умерено суха кожа, неговият релипидиращ и хидратиращ ефект намалява сухотата на кожата и редуцира чувството на дискомфорт. Ефикасността никога не е била така осезаема.

Exomega CONTROL Емолиентно мляко
Лесно за разнасяне и бързо попиващо благодарение на леката и флуидна текстура, това е продуктът "жокер" в ежедневието, за хидратация и подобряване комфорта и еластичността на кожата.


Спечелете с A-Derma и BG-Mamma!
Споделете ни до 03.03.2019 г. какви грижи полагате за атопичната кожа на своето бебе?
На 05.03.2019 г. петима от всички участници ще спечелят комплект A-Derma, който се състои от Exomega емолиентен почистващ гел 2 в 1 200мл + Exomega Емолиетен крем Стерилна Козметика 200мл + мини калинка.

Моля, запознайте се с общите условия на активацията ТУК.


Чувствам се добре в кожата си, дори и уязвима.
Посетете и нашата Facebook страница.
Атопичната кожа е сериозен проблем, особено пък за бебетата! На пазара има различни продукти за помощ в такава ситуация, но аз от собствен опит знам, че каквото и да си харесаш, най-добре е първо да попиташ педиатър-дерматолог дали изборът ти е добър!

# 44
  • Мнения: 654
За съжаление дъщеря ми е наследила моята атопична кожа. И двете използваме специални продукти за атопична кожа, както и специализиран перилен препарат

Общи условия

Активация на акаунт