Любители на рози

  • 46 296
  • 752
  •   1
Отговори
# 615
  • Бургас
  • Мнения: 877
dete2 зелени са и стъбълцата, дръж я, ама и трябва силно слънце...
Anyyyone те новозасадените са така, растат малко, после спират правят корени за да насмогнат на листната маса, после пак и така, щом са живи и са зелени, ще тръгнат Simple Smile

# 616
  • Мнения: 5 397
Здравейте и от мен! Похвалвам се с една малка красавица. Веднага да кажа, че нямам заслуги за този цвят, така я купих Blush хареса ми, че на есен прави красиви шипки.


И като си говорите за спряло развитие, имам една насадена от контейнер, пролетта тръгна наравно с другите, и после спря. Ама така спря, че даже и растежни връхчета нямаше по клонките. Като отрязани.
А е в същата пръст и се грижа по същия начин за нея както за другите. Само беше малко на сянка, бях засадила мини нарциси около нея, и те я засенчиха с листата си. Може ли да е от това? Друго обяснение не намирам.
Сега едва тръгна едно миниатюрно връхче, и въшките веднага са го нападнали, а пръсках преди седмица.

# 617
  • Мнения: 2 732
Dolli а другите стебълца по които са избили листенца, нещо обясняваш че зависи къде са избили от това зависело дали ще е роза или Шипка, но не разбрах какво имаш предвид
Те са две държа ги захлупени, на еьного днес му махнах шишето и след няколко часа листенца му бяхо увехнали

# 618
  • Мнения: 14 804
Сега не е ли доста топло за шишета? Те ще се изпържат вътре.

# 619
  • Мнения: 2 732
Сега не е ли доста топло за шишета? Те ще се изпържат вътре.
Ами не знам. Но това захлупеното се развива а другото увехна и те са боднати преди седмица и едва ли имат вкореняване за толкова кратко време. Другото ще го държа захлупени пък да видим.
Правя си експерименти общо взето, знам че не сега е момента за вкореняване на рози, но сега ме удари манията

# 620
  • Мнения: 14 804
Няма лошо,всички се учим от грешките си. 😃 Просто аз ги гледам навън,директно в градината,на слънце направо се спаружваха под бутилка. Дано имаш добри резултати. 🤗

# 621
  • Бургас
  • Мнения: 877
Не му пречи шишето, само можеш да го махаш за половин един час на ден да се проветри...
За шипката имах предвид за другата на гол корен която не ти се развива, купената но тя си има зелени стъбла все още, тъй че засега няма опасност, имай търпение Simple Smile
Тия които си бучнала няма опасност, те ще са си такива от каквато роза си ги резнала.

# 622
  • Мнения: 3 574
Може би въпросът е тъп, но кога да се изрязва цвета на мини роза? Като повехне съвсем или щом вече е започнал да старее?
Питам, защото под цвета се оформят нови филизи и стръкчета Simple Smile.

# 623
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Правя си експерименти общо взето, знам че не сега е момента за вкореняване на рози, но сега ме удари манията
И аз така, но чак мания не, защото съм решила, от където мога да взема ще посаждам, каквото се хване. Определих си едно място в двора, което е сенчесто и там ще бъде опитното поле. Тази вечер набучих четири пръчки, гледах да ги отрежа с прецъфтели цветове. Утре имам други три-четири храста набелязани за материал. Което се хване - на есен ще го местя на постоянно място.
Обясних на кучетата, че не искам никое да стъпва там, ама... на най-малкото мозъка е колкото едно бадемче, не мога да разчитам на дългосрочно разбиране.

Сякаш най-много ми харесват жълтите рози, а са ми редки в хабитата. Третата снимка на Anyyyone ми заговори Simple Smile.

# 624
  • Мнения: 14 804
Тя е и най-компактна,с хубав храст,силни клони,а цвета... 😍 В началото по крайчетата е оранжевко,колкото повече се разтваря,цвета става по-блед и красив. Много си я харесвам! 🤗

# 625
  • Мнения: 5 397
Дики, разсмя ме как си обяснила на кучетата Grinning

Waterproof, аз режа цветовете до първия истински лист. И за естетика, и за да не хаби сили растението повече с този цвят.
Днес пак имам разровени саксии, май е бил синигер, защото щетите не са големи.

# 626
  • Мнения: 3 574
Phloxx, благодаря!
Саксиите ми сутрин ги заварвам разровени вече няколко сутрини, но при мен са катерици. Вече и лилавата роза е нападната Sad.

# 627
  • Мнения: 2 732
Diki а ти захлупваш ли ги с нещо или така ги оставяш?
Някъде четох, че отрязъци те се режат напъпили а тук четя за прецавтели цветове и тогава ги режете. Как е най - добре?

# 628
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Diki а ти захлупваш ли ги с нещо или така ги оставяш?
Някъде четох, че отрязъци те се режат напъпили а тук четя за прецавтели цветове и тогава ги режете. Как е най - добре?
Сега е топло и няма смисъл.
Преди няколко години съседката ми даде отрязани пръчки заедно с инструкции как да ги посадя. Розите бяха с абсолютно прецъфтели цветове, вече образували шипка. Тогава трябваше да им сложа отрязани туби от мин.вода. Това беше някъде есенно време. Така преседяха цяла зима, всичките три-четири се хванаха. На пролет махнах тубите. Оказа се, че не съм ги посадила на правилните места, кучетата ги изровиха, не нарочно, просто минаваха често от там или лежаха близо до тях. Не подходих сериозно, можех с нещо да ги предпазя. Този път ще се постарая повече.

# 629
  • Мнения: 207
Diki а ти захлупваш ли ги с нещо или така ги оставяш?
Някъде четох, че отрязъци те се режат напъпили а тук четя за прецавтели цветове и тогава ги режете. Как е най - добре?
Сега е топло и няма смисъл.
Преди няколко години съседката ми даде отрязани пръчки заедно с инструкции как да ги посадя. Розите бяха с абсолютно прецъфтели цветове, вече образували шипка. Тогава трябваше да им сложа отрязани туби от мин.вода. Това беше някъде есенно време. Така преседяха цяла зима, всичките три-четири се хванаха. На пролет махнах тубите. Оказа се, че не съм ги посадила на правилните места, кучетата ги изровиха, не нарочно, просто минаваха често от там или лежаха близо до тях. Не подходих сериозно, можех с нещо да ги предпазя. Този път ще се постарая повече.
Бихте ли обяснили по- подробно. Колко дълго е клончето? Каква дебелина? Разбрах ,че трябва да е прецъфтяло, но не разбрах откъсвате ли това като топче дето се образува при цъфтежа? Трябва да са нашарена сянка , а слагате ли нещо в почвата? Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт