"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 42

  • 41 315
  • 759
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: X
Здравейте! С нормален редовен цикъл съм около 30-32дни. Последната ми менструация започна на 24март. Преди 1седмица ми се наложи да лекувам инфекция с Полижинакс и Тинидазол, като на 5прием на полижинакса прокървях. Течението не е силно, съвсем слабо, но е кафеникаво/черно с леки примеси на кръв. Получих го на 17ден и вече от 5дни не спира. Полов контакт не съм имала от 2месеца. Възможно ли е да е сигнал за цветна бременност или най-вероятно е овулаторно/страничен ефект от лекарствата? За първи път ми се случва, моля за съвет.

# 541
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Не, не е сигнал за цветна бременност.

# 542
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте! С нормален редовен цикъл съм около 30-32дни. Последната ми менструация започна на 24март. Преди 1седмица ми се наложи да лекувам инфекция с Полижинакс и Тинидазол, като на 5прием на полижинакса прокървях. Течението не е силно, съвсем слабо, но е кафеникаво/черно с леки примеси на кръв. Получих го на 17ден и вече от 5дни не спира. Полов контакт не съм имала от 2месеца. Възможно ли е да е сигнал за цветна бременност или най-вероятно е овулаторно/страничен ефект от лекарствата? За първи път ми се случва, моля за съвет.
Бременна си, най - вероятно с близнаци! Менструация и никакув секс са най-сигурния признак и начин за забременяване BowtieSatisfiedSatisfiedSatisfied

# 543
  • Мнения: 1 781
Здравейте! С нормален редовен цикъл съм около 30-32дни. Последната ми менструация започна на 24март. Преди 1седмица ми се наложи да лекувам инфекция с Полижинакс и Тинидазол, като на 5прием на полижинакса прокървях. Течението не е силно, съвсем слабо, но е кафеникаво/черно с леки примеси на кръв. Получих го на 17ден и вече от 5дни не спира. Полов контакт не съм имала от 2месеца. Възможно ли е да е сигнал за цветна бременност или най-вероятно е овулаторно/страничен ефект от лекарствата? За първи път ми се случва, моля за съвет.
Е, мила Мирела, не знам на колко си години, но нали разбираш, че ако ти е дошло на 24.03, а секс не си правила от 2 месеца, което е доста преди последната ти менструация, просто НЯМА КАК да си бременна. Извинявай, но това и братовчедка ми на 13 го знае. Rolling Eyes

# 544
  • Мнения: X
Просто попитах, няма нужда да сте толкова остри и груби! Знам ли, в такъв момент човек може да си помисли всичко - има всякакви случаи и всичко е възможно. Студентка съм и най-малкото, за което мисля в момента е да имам дете. Благодаря за отделеното време, все пак, и нека да запазим дискретния тон, моля...Хубава и ползотворна вечер на всички!

# 545
  • Мнения: 5 468
Значи не си малка и би трябвало да си наясно с детеродните функции на тялото си. А това зацапване по никое време може да говори за инфекция, киста или някакъв друг проблем. Най-добре е да посетиш лекар за да се изясни причината.

# 546
  • Мнения: 5 468
При закъснение и отрицателен тест вероятността за бременност е малка. Ако станат 10 дни закъснение е добре да се посети лекар за да се установи дали има някакъв проблем. По това време на годината смятам, че е нормално да има някакви аномалии в цикъла заради смяната на сезоните.

# 547
  • Мнения: 98
При закъснение и отрицателен тест вероятността за бременност е малка. Ако станат 10 дни закъснение е добре да се посети лекар за да се установи дали има някакъв проблем. По това време на годината смятам, че е нормално да има някакви аномалии в цикъла заради смяната на сезоните.
Тестовете са правени преди закъснение (не ми се смейте) Blush
Не съм правила тест от 5 дни. Днес ми е 3-ти ден закъснение.
Но да, по принцип, ако се появи проблем, веднага ще посетя лекаря си.
Нали знаете всяка от нас, която желае да забременее тайничко се надява нещата да са се получили, колкото и трезвомислеща да е.

# 548
  • Мнения: 5 468
Тогава направи тест. Не виждам смисъл да стоиш и да се чудиш, щом вече имаш закъснение.

# 549
  • София
  • Мнения: 10 642
Хайде и аз да се включа за съвет, макар да рискувам някой да ме нахока. 😆
От 6-7 месеца цикълът ми е като часовник. Миналия месец с мъжа ми започнахме да правим опити за 2-ро детенце. Но успяхме да правилм секс само веднъж. Още на 5-6 ден след половия акт, започна една болка ниско долу (преди това съм нямала проблеми и не съм лекувала инфекции или други проблеми). Преди 2 дни трябваше да ми дойде, но цикъла го няма. Болката си е все същата. Правих си някакви измислено тестове be.Live, които се оказаха не толкова чувствителни, колкото Шуър чек, но и двата бяха отрицателни. Нямам други симптоми освен болката и някакво лудо влечение към сладко то, което съм нямала до сега. А и да вметна, че секса е правен 'уж' по време на овулация, изчислена от програма на телефона ми. Има ли смисъл да си правя още тестове или да си чакам лелката, според вас? Благодаря ви и хубав ден!
Тази болка няма как да е симптом на бременност, просто защото 5-6 дни след овулация, бременност няма как да има!

# 550
  • София
  • Мнения: 12 006
При закъснение и отрицателен тест вероятността за бременност е малка. Ако станат 10 дни закъснение е добре да се посети лекар за да се установи дали има някакъв проблем. По това време на годината смятам, че е нормално да има някакви аномалии в цикъла заради смяната на сезоните.
Тестовете са правени преди закъснение (не ми се смейте) Blush
Не съм правила тест от 5 дни. Днес ми е 3-ти ден закъснение.
Но да, по принцип, ако се появи проблем, веднага ще посетя лекаря си.
Нали знаете всяка от нас, която желае да забременее тайничко се надява нещата да са се получили, колкото и трезвомислеща да е.
Подранила си с тестовете, но сега вече с това закъснение 1 пиклив тест ще ти отчете. Може и от времето да ти закъснява, а може и от емоциите покрай очаквано бебе.
Надин, според мен тя тая болка я смата за т.н. "загнездяване", макар че то е обикновено на 8-10 ден, а не на 5-6.

# 551
  • София
  • Мнения: 10 642
Не знам как някои хора си представят, че нещо, което се вижда само с микроскоп, може да причини болка.

# 552
  • Мнения: 378
Хайде и аз да се включа за съвет, макар да рискувам някой да ме нахока. 😆
От 6-7 месеца цикълът ми е като часовник. Миналия месец с мъжа ми започнахме да правим опити за 2-ро детенце. Но успяхме да правилм секс само веднъж. Още на 5-6 ден след половия акт, започна една болка ниско долу (преди това съм нямала проблеми и не съм лекувала инфекции или други проблеми). Преди 2 дни трябваше да ми дойде, но цикъла го няма. Болката си е все същата. Правих си някакви измислено тестове be.Live, които се оказаха не толкова чувствителни, колкото Шуър чек, но и двата бяха отрицателни. Нямам други симптоми освен болката и някакво лудо влечение към сладко то, което съм нямала до сега. А и да вметна, че секса е правен 'уж' по време на овулация, изчислена от програма на телефона ми. Има ли смисъл да си правя още тестове или да си чакам лелката, според вас? Благодаря ви и хубав ден!
Тази болка няма как да е симптом на бременност, просто защото 5-6 дни след овулация, бременност няма как да има!
Може да е започнала имплантация

# 553
  • София
  • Мнения: 12 006
Да, айде и тая, на 5-я ден точно се е имплантирало.... егати чавръсотото бебе.
Да не говорим какъв миниатюрен % от наистина забременелите си усещат тази имплантация.

# 554
  • Мнения: 15
Момичета честито и късмет на всяка бъдеща мама. Малко роман и от мен. този месец писах няколко пъти за моята ситуация и след 3 положителни теста петък сутринта имаше кафяво зацапване а след 4 часа премина в обилно кървене със съсиряци.Не е обичайния Ц както всеки месец, в петък вечерта болките спряха, а течението е странно и необичайно, все едно съм се нарязала и хубаво червена кръв леко розава на момети, а при мен МЦ е съпроводен с аулин за болки и Черна кръв. За жалост тук в шибаната Англия няма кой да ти обърне внимание, стоях 4 часа в спешното като ми взеха 2 пъти урина и ми казаха че теста е отрицателен 🙄 опипваха ми корема и ме питаха къде ме боли 😕 бях с ужасни болки и ме изпратиха да си ходя вкъщи без ехограф, без кръвен и да си почивам и да пия парацетамол за болките. 3-ти ден си стоя в леглото и не знам какво се случва с мен. Бъдещата ми "акушерка "ме видя за 5 минути и ми каза да си стоя и да чакам до понеделник да направя тест ако е + да отида на преглед на 26ти. Съмнявам се за цветна бременност, но един Господ знае какво се случва. Тук трябва да си в 6г,с за са има преглед, което е абсурдно защото в бг преди 3 години моята бфф беше бременна и ехографа показа сака и бебето в 4г,с и 5 ден защото беше само 49 кила. Та сега знам ли има ли бебе, няма ли?! Още 24 часа мъки и тревожност. Все пак ако има някой с подобен опит нека да сподели или да даде съвет малко да се успокоя. Благодаря ❤️

Общи условия

Активация на акаунт