Соларни панели

  • 1 482
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 708
Някой с опит със соларни панели, заслужава ли си инвестицията от гледна точка на сметките за ток?

Последна редакция: пн, 25 фев 2019, 17:01 от Не се сърди, човече

# 1
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Някой с опит със соларни панели, заслужава ли си инвестицията от гледна точка на сметките за ток?
Включвам се да следя, и мен ме интересува.

# 2
  • Мнения: 40 890
Какво разбираш под соларни панели? Такива за топлене на вода, или такива, произвеждащи ток?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 751
Майка ми сложи такива соларни панели  на къщата на село ,преди седмица . Ще дам отзиви по -натам /за сметките / За в момента мога да кажа ,че има топла вода нон- стоп ,при тези зимни температури водата е 50 градуса .

# 4
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Майка ми сложи такива соларни панели  на къщата на село ,преди седмица . Ще дам отзиви по -натам /за сметките / За в момента мога да кажа ,че има топла вода нон- стоп ,при тези зимни температури водата е 50 градуса .
Ще следя за отзиви, а панелите какви са, като стъкло отгоре или като тръби?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 940
Слънчевите вакумни панели за топла вода са много полезно и е ефикасно съоражение Simple Smile Колкото до фотоволтаиците са силно съмнителни като финансова полза.Пимерно има с капацитет 5 кВт/ден то си е производство на ток за 1 лев на ден! Зет ми има , монтира в ноември и досега производителноста е м-у 5 и 10 % /ден. т .е. за цял де изработва ток  за 5 - 10 ст. ! Пък струва 15 000 лв.

# 6
  • Мнения: 4 708
Слънчевите вакумни панели за топла вода са много полезно и е ефикасно съоражение Simple Smile
Ето за това говоря, но не знаех как се казва  Simple Smile

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 751
Нашите панели са точно такива - свързани с бойлера ,за топла вода . Стъклени са и под тях са тръбите . Бойлера може да работи на ток и на соларни панели . Инвестицията е около 2000 лв / 1700 лв панели и 300 за бойлер/

# 8
  • Мнения: 4 708
Нашите панели са точно такива - свързани с бойлера ,за топла вода . Стъклени са и под тях са тръбите . Бойлера може да работи на ток и на соларни панели . Инвестицията е около 2000 лв / 1700 лв панели и 300 за бойлер/
Да, но какви сметки за ток плащате лятото, когато няма отопление.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 751
Нашите панели са точно такива - свързани с бойлера ,за топла вода . Стъклени са и под тях са тръбите . Бойлера може да работи на ток и на соларни панели . Инвестицията е около 2000 лв / 1700 лв панели и 300 за бойлер/
Да, но какви сметки за ток плащате лятото, когато няма отопление.
Сега ще видим .

Общи условия

Активация на акаунт