Magniflex отговаря на вашите въпроси, свързани със съня. Попитайте ни сега!

  • 56 233
  • 2 248
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 349
Кои са най-добрите материали и текстили за възглавница?

Здравейте,

един от най-качествените материали за изработка на възглавници е мемори пяната. Тя запазва еластичността си дълго и едновременно подкрепя главата и врата, но и ги обгръща комфортно. Съществуват и иновативни възглавници с ядро от различни видове пяна - например мемори пяна+ гел пяна или пяна с екстракт от билката Малва. Гел пяната има охлаждащ ефект, а малва е билка с успокояващо действие и благоприятства нервната система.

Текстилът на възглавницата влиза в контакт с кожата, въпреки калъфката и е добре да е от естествени материи - памук, вплетени дървесни влакна и др. Третировката с Алое Вера, както и обработка срещу акари и бактерии също са много важни, защото не дразнят чувствителната кожа и поддържат средата за сън чиста.

Чувството за удобство както от матрака, така и от възглавницата е индивидуално и съветваме да пробвате различни модели.

Можете да видите всички възглавници от портфолиото на Magniflex тук - http://---shoretner923-2IRwmfV

Поздрави,
Юлия
 

# 151
  • Мнения: 349
Интересува ме какъв матрак трябва да избера при болки в кръста по време на сън, предизвикани от неудобен матрак?
Предпочитам да спя настрани и по корем.

Здравейте,

По твърдият матрак може да създава дискомфорт по време на сън, а твърде мекият - на причинява пропадане и да не подкрепя тялото достатъчно добре.

Матракът на Magniflex, чиято патентована структура е създадена за да помага при болки в гърба е Magnistretch. Ядрото му е съставено от няколко слоя високоеластична пяна. Прорези в нея образуват патентованите Stretch пластини. Използвайки натиска от собственото ви тяло, те се движат в две противоположни посоки - към главата и към краката. Това движение деликатно разтяга гръбначния стълб, като увеличава разстоянието между прешлените. По този начин кръвообращението се подобрява и междупрешленните дискове се възстановяват.

За да намерите най-подходящия за вас модел, препоръчваме да пробвате активно и да отделите достатъчно време, за да можете да полежите на матрака в позите, в които спите обичайно. Повече съвети затова как да изберете матрак вижте тук: https://www.bg-mamma.com/?topic=1099718

Също така, имайте предвид, че болките в кръста могат да са причинени и от неудобна възглавница. Ако спите по корем на твърде висока възглавница, се получава неестествено изкривяване на гръбнака, което води до болки. Същото се случва и ако спите настрани на неправилна възглавница. Щом, както споменавате, редувате двете пози, най-добре е да изберете възглавница със средна твърдост и средна височина, която да не причинява изкривявания и схващания.

Поздрави,
Криси

# 152
  • Мнения: 8 810
В последен стадий на Бехтерев съм, със сколиоза, кифоза, лордоза.Какво е подходящо за мен?

# 153
  • Мнения: 349
Здравейте,
моят въпрос е свързан с избора на матрак за мен и мъжът ми.
Страдам от постоянни болки в гърба. Как да избера подходящ матрак?

Здравейте,

Ако вие и съпругът ви имате нужда от различна твърдост, разгледайте модели матраци с технологията Dual Core. При нея в един общ калъф са съчетани две различни по твърдост половини на ядрото на матрака. Завъртайки всяка от половините вътре в калъфа, е възможно в един матрак да се съчетаят различни твърдост.

Пример за такъв модел е Comfort Dual.

Матракът на Magniflex, чиято патентована структура е създадена за да помага при болки в гърба е Magnistretch. Ядрото му е съставено от няколко слоя високоеластична пяна. Прорези в нея образуват патентованите Stretch пластини. Използвайки натиска от собственото ви тяло, те се движат в две противоположни посоки - към главата и към краката. Това движение деликатно разтяга гръбначния стълб, като увеличава разстоянието между прешлените. По този начин кръвообращението се подобрява и междупрешленните дискове се възстановяват.

За да намерите най-подходящия за вас модел, препоръчваме да пробвате активно и да отделите достатъчно време, за да можете да полежите на матрака в позите, в които спите обичайно. Повече съвети затова как да изберете матрак вижте тук: https://www.bg-mamma.com/?topic=1099718

Също така, имайте предвид, че болките в кръста могат да са причинени и от неудобна възглавница.

Поздрави,
Криси

# 154
  • София
  • Мнения: 3 816
Убедена съм, че освен матрака от голямо значение е и възглавницата, на която се спи. Имам лека форма на остеохондроза и за мен е много важен комфортът при спане. За съжаление не съм попаднала още на перфектната за мен възглавница.

# 155
  • Мнения: 221
Здравейте! Дъщеря ми има следният проблем- каквато и възглавница да купим, вечно и в неудобна, или мека или твърда, и винаги спи само на матрака. Следователно постоянно сутрин е със схванах врат. Дали вашата възглавница би била удачен избор в случая?

Здравейте,
на каква възраст е дъщеря ви?
На 8 години

# 156
  • Мнения: 409
Здравейте, имаме Ваш матрак, който ползваме от окло 2 години. От страната на мъжа ми, цялата повърност на матрака е в топчата, все едно че някой го скубе. Дали гаранцията на матрака покрива това, защото не ми се вижда нормално да се получава това при матрак за 1000 лв.

# 157
  • Мнения: 349
Здравейте, в момента спим на еднолицев матрак с покет пружини. На няма и 3г е, а тия прожини скърцат. Писна ни. Искаме двулицев, по - лек и без пружини матрак. Имам познати, който хвалят Магнифлекс, насочили сме се към такъв, но все още нямаме идея кои модели да гледаме. Моля за малко помощ.

Здравейте,

всички модели на Magniflex са двулицеви и нямат пружини.
Тук можете да видите цялата гама матраци: http://---shoretner923-2ITarVL

Тъй като усещането за комфортно е индивидуално, силно ви препоръчваме да отидете в магазин на наш партньор и да изпробвате различни модели. Всички магазини можете да видите тук: http://---shoretner923-2Tww6aj

Консултирайте се с персонала в магазина относно предпочитанията си за твърдост или специфични изисквания към матрака - антиалергичен, охлаждащ текстил, болки и др.

Повече съвети как да изберете матрак можете да прочетете тук: https://www.bg-mamma.com/?topic=1099718

Поздрави,
Юлия

# 158
  • Мнения: 349
Здравейте, спя на анатомична възглавница от мемори пяна (няма по- удобно нещо), която и децата ми много харесват. Въпросът ми е подходящи ли са за деца (над 10г)? Също да питам правите ли топ матраци с нестандартни размери? Благодаря!

Здравейте,

да, възглавницата е подходяща за големи деца, стига да им е удобна за спане Simple Smile Анатомичната възглавница е най-подходяща за спане настрани. За спане по корем и по гръб се препоръчва ниска до средна на височина възглавница и класическа форма.

В портфолиото на Magniflex има само един топматрак - Virtuoso Vip topper. Може да се изработи в нестандартен размер - цената се смята на кв.м. Нестандартните размери са със срок на изработка до 30 календарни дни.

Поздрави,
Криси

# 159
  • Мнения: 597
Здравейте!

Каква възглавница бихте ми препоръчали по-ниска, или по-висока? Лично аз спя на висока възглавница.

# 160
  • Мнения: 278
Здравейте, интересуваме при избора на матрак и възглавница за деца от 2 до 5 годишна възраст, какви трябва да се характеристиките - височина на възглавницата и твърдост на матрака ?

# 161
  • Мнения: 477
Здравейте , какъв матрак е подходящ за бременни жени , понеже моя приятелка е в търсене на такъв , защото е чувства неудобно на техния?

# 162
  • Мнения: 349
Съпругът ми има дискова херния, няколко пъти сменяме матраците, но все нещо не е както трябва. Чела съм, че при проблеми с кръста се препоръчват твърди матраци, но той казва че не му е удобно. Но ако наистина е вредно да спи на мек? Дали наистина твърдостта на матрака може да допринесе за влошаване или подобрение на състоянието му или няма значение?
И друго- колко често и как основно да се почиства матрака? С вода не става, остават петна.
Възглавници никога не сме пробвали от мемори пяна, все съм мислела, че ще са ни високи, а ние спим на ниски.

Здравейте,

при здравословни състояние първо потърсете специализираното мнение на лекар.

Препоръките, че е "здравословно" да се спи а твърд/мек матрак по-скоро трябва да се приемат като мит, тъй като чувството за комфорт е строго индивидуално и удобството на матрака може да се усети само чрез пробване на различни модели.

Сред моделите матраци на Magniflex, подходящ за болки в областта на гърба и кръста е модел  Magnistretch. Той е с патентовано ядро от твърда и мека пяна, в която има прорези. Под естествения натиск на тялото, пластините се движат в противоположни посоки по време на сън. В течение на времето, това движение нежно разтяга гръбначния стълб и намалява напрежението върху междупрешленните дискове. По този начин кръвообращението се подобрява и дисковете се възстановяват, което може да намали болките в областта.

Модели със средна твърдост, като Figaro също могат да предоставят балансиран комфорт - нито твърде мек, нито прекалено твърд.

Повечето модели матраци на Magniflex са със сваляем външен калъф, който може да се почиства на химическо чистене. Същото важи и за калъфите с мемори пяна в текстила. За да се запази матракът чист винаги препоръчваме използването на непромокаем протектор, който да защитава от течности и замърсявания. Това удължава живота на матрака и поддържа средата за сън хигиенична.

Що се отнася до възглавниците - и при тях усещането за удобство е въпрос на лично предпочитание. Формата, височината и твърдостта на възглавницата зависят и от позицията на сън - за спане настрани е подходяща анатомична(вълнообразна) възглавница, а за спане по корем и по гръб - класическа възглавница с ниска до средна височина и средна твърдост.

Препоръчваме ви да изпробвате различни модели възглавници и матраци в комбинация, тъй като усещанията могат да са различни.

Посетете някой от партньорските ни магазини - http://---shoretner923-2Tww6aj

Поздрави,
Юлия

# 163
  • Мнения: 349
Според вас каква дебелина на матрака е подходящ за малко бебе?

Здравейте,

двата бебешки матрака в портфолиото на Magniflex - Fiaba Bamboo и Baby by Pierre Cardin са съответно с височина 10 см и 12 см. Ключово при бебешките матраци е те да са ортопедични(твърди), за да подкрепят крехката костна система на детето в периода на активен растеж и да предотвратят появата на изкривявания.

Поздрави,
Кристина

# 164
  • Мнения: 349
Обичам да спя по корем.Каква е подходящата възглавница за мен , не обичам прекалено меките или твърди.

Здравейте,

при спане по корем се препоръчва ниска и относително мека възглавница, която да не причинява изкривяване в областта на гръбнака. Също така, можете да поставите и втора малка възглавница под корема.

Поздрави,
Кристина

Общи условия

Активация на акаунт