Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 6

  • 52 232
  • 762
  •   2
Отговори
# 330
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Сърцебиене след ядене се случва често при ИР... проверете и това. В този случай се получава сърцебиене, душене, нервност и разтреперване при рязък скок на инсулина и съответно рязък спад на кръвната захар.
Хъм, чат-пат ги имам тези симптоми...отдавна се замислям да направя едно изследване. Че и кг качих ей така от нищо, не са много, ама...баш на ханша и корема е всичко. Обаче чета, че се прави обременяване с глюкоза, а аз имам спомен, че е много неприятна на вкус, дори и добавена във вода...

# 331
  • Miami
  • Мнения: 412
Тествали ли сте хормони на щитовидна?
Ходих на ендокринолог за щитовидната жлеза, гледа ме на видеозон и ми пусна хормона TSH, който каза, че е в норма, но не е пускал допълнителните Т3 и Т4 ли бяха? Аз го питах само този хормон ли, а другите и той подигравателно ми отговори, че ако този TSH имал изменения, тогава се пускали другите  Rolling Eyes

# 332
  • Мнения: 4 181
Сърцебиене след ядене се случва често при ИР... проверете и това. В този случай се получава сърцебиене, душене, нервност и разтреперване при рязък скок на инсулина и съответно рязък спад на кръвната захар.

Какво е ИР?

# 333
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Инсулинова Резистентност

# 334
  • тук и там
  • Мнения: 11 522
peneva_a, би ли ми казала какъв вит Д и вит. Б12 приемаш и по колко.Благодаря предварително!
 Аз съм със половин жлеза от скоро,пуснаха ми хормони  две месеца след операцията, казаха ми че било всичко наред и това беше. Като се прибера във БГ ще пусна пак.. Но не мога да попадна на читав гинеколог и ендокринолог  като за начало, а е важно-особено на нашата възраст.

# 335
  • Мнения: 22 834
Тествали ли сте хормони на щитовидна?
Ходих на ендокринолог за щитовидната жлеза, гледа ме на видеозон и ми пусна хормона TSH, който каза, че е в норма, но не е пускал допълнителните Т3 и Т4 ли бяха? Аз го питах само този хормон ли, а другите и той подигравателно ми отговори, че ако този TSH имал изменения, тогава се пускали другите  Rolling Eyes
Така е за допълнителните.
Колко ти е ТСХ?

# 336
  • София
  • Мнения: 1 508
При мен на ехограф ми казаха директно, че съм с Хашимото. Пусна ми Tsh, 2.88,не ми назначи хормон, други показатели не ми изследва. Аз не съм правила на своя глава изследвания, писна ми от лекари. Другата седмица съм на поредния гинеколог, да видим той какво мисли.

# 337
  • Мнения: 22 834
На мен с 2.16 ми казаха,че имам начална хипофункция на щитовидната и също нямам назначени лекарства.

# 338
  • Мнения: 8 057
peneva_a, би ли ми казала какъв вит Д и вит. Б12 приемаш и по колко.Благодаря предварително!
 Аз съм със половин жлеза от скоро,пуснаха ми хормони  две месеца след операцията, казаха ми че било всичко наред и това беше. Като се прибера във БГ ще пусна пак.. Но не мога да попадна на читав гинеколог и ендокринолог  като за начало, а е важно-особено на нашата възраст.
Вигантол по 2капки сутрин (оф, все не се сещам, наваксах миналото лято и после забравям...)
Вит.В12 взех подезични таблетки метилкобаламин (месец всяка сутрин, сега - когато се сетя) https://revita.bg/shop/%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%B … 0%B8%D0%BD%D0%B3/

# 339
  • Мнения: 20 157
Понякога на ехограф се виждат изменения в структурата на жлезата, типични за Хашимото, дори и хормоните все още са са в норма.

Ала Бала, ти пък за единият вкус ли си Wink
С което не казвам да си правиш, но ако се налага...
Аз се храня нисковъглехидратно и ако си правя огтт, трябва яко да вдигна въглехидратите поне за 5 дена, а това ще ми донесе голям дискомфорт 🙀

# 340
  • София
  • Мнения: 13 204
Обаче чета, че се прави обременяване с глюкоза, а аз имам спомен, че е много неприятна на вкус, дори и добавена във вода...
Не е задължително да се прави обременяване, поне на първо време. Иди на ендокринолог, ще ти назначи изследвания. Аз правя само серумен инсулин на гладно. Обременяване не съм правила и не е препоръчително да се прави често. Дори съм чела някъде за един път годишно. Ако след мин. 12 часов глад имаш инсулин 14-16 както имах аз, всичко си е ясно...

Пенева дава много добра добавка Б12. Този, който е метилкобаламин е преработена форма и се избягва стомаха като фактор при усвояването. Аз с тази добавка си вдигнах витамина за 3 месеца без инжекции. Е, не както тряба да е към максимума, но достатъчно, за да ми е добре.

# 341
  • Мнения: 20 157
Моята ендокриноложка каза, че в повечето случаи, инсулина на гладно е ок, след натоварването се показват проблемите(ако ги има), така, че няма смисъл да го пускам.

# 342
  • София
  • Мнения: 6 178
Не знам на какво казвате задух и сърцебиене. Преди две години редовно ми се случваше да ми се разтропа сърцето силно, последвано от това да не мога да си поема дъх за няколко секунди, след което, все едно всичкия този задържан дъх и сърцебиене избухват в мозъка ми и лицето ми пламва. ЛЛ твърдеше, че са панически атаки - аз не съм убедена. Появяваше се най-ненадейно, дори когато съм съвсем спокойна. Понякога веднъж на ден, понякога веднъж на седмица, друг път по 10 пъти на ден. Постепено спрях кафето и изчезнаха. Щитовидните ми хормони са в норма и ТАТ, и МАТ също, но имам няколко големички възела. Та като знам, че кафето се отразява на ЩЖ си мисля, че си беше баш от него. За съжаление трудно го отказах, а последните 10-на дни пак пия всеки ден. За сега по половина доза, ама да видим какви ще са последиците.

# 343
  • Мнения: 22 834
Преди да ми открият високия TSH и аз същите симптоми.
Забележете, че TSH ми беше 3.15, което е в референтни граници,но според лекарите е високо и трябва да е до 2.0!
Двама лекари ми го казаха.

# 344
  • Miami
  • Мнения: 412
Скрит текст:
Тествали ли сте хормони на щитовидна?
Ходих на ендокринолог за щитовидната жлеза, гледа ме на видеозон и ми пусна хормона TSH, който каза, че е в норма, но не е пускал допълнителните Т3 и Т4 ли бяха? Аз го питах само този хормон ли, а другите и той подигравателно ми отговори, че ако този TSH имал изменения, тогава се пускали другите  Rolling Eyes
Така е за допълнителните.
Колко ти е ТСХ?
ТСХ ми беше 1,436 На видеозона не се видяха никакви възли, доктора каза, че всичко е наред. Само с ТСХ и видеозон, може ли да се прецени дали имам или нямам проблем с жлезата? Или трябва да си пусна и допълнителните? Съвсем се обърках...

Общи условия

Активация на акаунт