Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 3

  • 43 027
  • 760
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 15 356
И хистеро и лапаро имам-последното 3 пъти,една диагностична и 2 след извънматочни.Всички операции са ми в държавни болници и имам записите на диск.Говори с доктора си.

# 91
  • Мнения: 1 725
Аз си исках диск и очаквах точно видео, но за съжаление имаше записани само няколко снимки, които не съм сигурна дали и специалист ги е правил, не ми изглежда да са подбрани най-подходящите. Би трябвало да е нормална практика да се записват хистероскопиите.

Какво може да се направи да се избегнат евентуални рецидиви на полипите.

# 92
  • Мнения: 15 356
Питай доктора си как да ги избегнеш.При мен се оказа не гинекологичен,а ендокринен проблем.Не може да не правят запис,те вътре вкарват камера и гледат на екран,нищо не им коства.

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 5 934
А доплаща ли се този запис?

# 94
  • Мнения: 15 356
Категорично не.

# 95
  • Мнения: 1 725
Не може да не правят запис,те вътре вкарват камера и гледат на екран,нищо не им коства.

И аз това знам, но явно не им се е занимавало, претрупани са в клиниката с такива процедури.

А доплаща ли се този запис?

Аз не платих нищо, но бях готова и да си платя де, ако все пак ми бяха качили видеозаписа.

# 96
  • Мнения: 15 356
Вярно е че са претрупани,ама ние от къде да знаем какво са ни правили?Аз в последствие отидох при репродуктивен специалист и като видя втория запис,аз и само него носих,се хвана за главата.Каза  нещо от сорта,че целия начин на работа не му харесва и води до бавно възстановяване на лигавицата .Ето за това записи трябва да се искат,за да може да чуем още едно мнение.

# 97
  • Мнения: 1 725
Права си, но като човек прави за първи път хистеро като мен, не знае че като поискаш диск със запис, може и само снимки да ти дадат, да не говоря че ми бяха казали на информация, че в една от операционните не можело запис да се направи въобще, т.е и да искаш и да не искаш няма запис, ако се паднеш в тази операционна.

Здраве да е, най-важно все пак е оператора да си е свършил добре работата и да не сме "абонирани" за такива манипулации.

# 98
  • Мнения: 15 356
Съветвам те,да настояваш за някакво обяснение защо се получава.И ако ти кажат"аааами ....организъм",ако трябва и при още петима лекари иди.Все има начин да се сложи край.

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 5 934
Ох,аз от години съм с полипи,но досега успявахме с лекарства. Последните два пъти са по-големи,пия лекарства, но не се махат.
А съм сменила 3-4 лекари - уж най-добрите в Пловдив и всички вдигат рамене. А със сигурност има причина и начини за предпазване.

# 100
  • Мнения: 15 356
И на мен ,от Варна съм,професор и доцент вдигаха рамене и доктор ендокринолог ме оправи.

# 101
  • Мнения: 804
И на мен ,от Варна съм,професор и доцент вдигаха рамене и доктор ендокринолог ме оправи.

Бобчита, какво ти е назначил ендокринолога? Какви изследвания ти назначи?

# 102
  • Мнения: 15 356
KariDi,в този период търсехме отговора защо бебето не идва,и имам цяла папка,но ключа за бараката излезе ИР.Тъй като майка ми,вуйчо и дядо са диабетици ми назначи теста с глюкоза и се оказа лека но все пак ИР,при положение че теглото ми е в норма.Почнах хапчета ,малка доза и да чукам на дърво ,нямам полипи.Обясни ми,че клетките като се натисят с глюкоза и един вид се израждат в полипи.Не знам дали е била права или е късмет.Сега избягвам сладко,ям веднъж на месеца,както и много други храни де.Аз се наплаших от тия полипи,а както и съм на прага на инвитро,ъпсурт.

# 103
  • Мнения: 804
KariDi,в този период търсехме отговора защо бебето не идва,и имам цяла папка,но ключа за бараката излезе ИР.Тъй като майка ми,вуйчо и дядо са диабетици ми назначи теста с глюкоза и се оказа лека но все пак ИР,при положение че теглото ми е в норма.Почнах хапчета ,малка доза и да чукам на дърво ,нямам полипи.Обясни ми,че клетките като се натисят с глюкоза и един вид се израждат в полипи.Не знам дали е била права или е късмет.Сега избягвам сладко,ям веднъж на месеца,както и много други храни де.Аз се наплаших от тия полипи,а както и съм на прага на инвитро,ъпсурт.

Благодаря ти за отговора. Нищо чудно и при мен да има връзка, защото имам съвсем леко отклонение при теста с глюкоза( макар, че ендокринолога ( професор ) каза , че неможело да се говори за инсулинова резистентност ). Дори и да е леко отклонението може и да е от това. Мен миналия месец ми правиха хистеро и се надавам, да не се появят пак. Мислим скоро да действаме с ИКСИТО. Но трябва да намаля сладкото, напоследък много се поотпуснах. Иначе теглото ми е в норма.

# 104
  • Мнения: 7 191
На мен репродуктивен специалист ми даде друго обяснение за полипите. В лутеалната фаза прогестерона започва да се покачва. Ако има бременност, високите му нива я поддържат. Ако няма - предизвикват излющване на лигавицата (започва кървенето). При недостиг на прогестерон, лигавицата не може да се излющи напълно, остават участъчета неизлющени, които стават т.нар. полипи.

Общи условия

Активация на акаунт