Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 3

  • 42 929
  • 760
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 799
Много се радвам на всички успели веднага след хистероскопия, но все пак нека се има предвид, че манипулацията сама по себе си не е панацея и не при всички се случва на първия/втория месец след като мине.

# 151
  • Мнения: 16 871
Естествено,  че не е панацея. Никой не твърди обратното. Ако имаш запушени тръби, с/без хистеро - все тая. Тук говорим за особености и аномалии на матката - септуми, сраствания, аденомиоза, например, които бивайки отстранени увеличават шансовете. Надраскването на лигавица също е позитив.

# 152
  • Мнения: 54
Здравейте . Може ли да ми препоръчате къде да направя хистероскопия в Варна . Бях на преглед при д-р Юдова в майчин дом но не съм доволна , каза да и се обадя като започне цикъла ми , но все още не съм сигурна дали при нея .

# 153
  • Мнения: 72
Момичета след процедурата какви лекарства Ви дадоха?
Аз пих 7 дена антибиотик и същевременно 10 дена Естрадиол.На следващия цикъл,който беше 5 дни след полипектомията/хистероскопията май нямах овулация (лентичките не отчетоха много тъмна втора черта)...може би от естрадиола (естроген)...Сега чакам цикъл 29ти ден и още не ми идва ...

# 154
  • Мнения: 6 294
Ако е нямало О  е възможно да закъснее. Ако все пак не настъпи до 10 дни след очакваната дата, говори със лекар, може да се наложи да се регулира с хормонални таблетки. Не се тревожи, и да се наложи, в повечето случаи нещата лесно се коригират.

# 155
  • Мнения: 16 871
Нищо не съм пила след хистерото.

# 156
  • Мнения: 1 674
След хистероскопия за премахвене на маточен полип дадоха ли ви антибиотик?

# 157
  • София
  • Мнения: 23 162
След хистероскопия за премахвене на маточен полип дадоха ли ви антибиотик?

не

# 158
  • Пловдив
  • Мнения: 5 931
Аз и двата пъти пих - забравих му името, но ми казаха, че е антибиотик против възпаления. Дадоха ми две хапченца - едното около 2 часа след манипулацията, другото ми казаха вечерта да го изпия.

# 159
  • София
  • Мнения: 87
При мен още не се е случило, а минаха пет месеца Confused

# 160
  • Мнения: 65
Здравейте, момичета! Моля за помощ, от малък град съм, тук ми предлагат само кюретаж за отстраняване на полип. Сама се информирах, че има и друг метод-хистероскопия.
Моля,кажете ми къде мога да го направя по здравна каса, ясно ми е, че пак се доплаща. Ориентирала съм се към Плевен, защото ми е най-близо от големите градове, но не знам къде да отида. В коя болница, трябва ли да мина преглед там предварително, за да ми я назначат, колко време се чака... Моля, споделете, знам, че сте писали назад в темите, но ще пропусна нещо, сигурна съм.
Благодаря ви, милички! Бъдете здрави!

# 161
  • Мнения: 16 871
Калчев, София, но е платено. Обаче го препоръчвам. Трябва си добър опеелатор, за да не създаде дап.проблеми.

# 162
  • Пловдив
  • Мнения: 5 931
Аз идвам да се оплача. Преди година правихме хистероскопия. През този месец май отново се оказа, че имам полипи и този път правихме по-дълбоко изрязване, уж с цел да не се появяват повече. Не мина много добре операцията, защото съм с астма и се получиха усложнения от упойката.
Онзи ден ходих на контролен преглед. Докторът ми каза, че лигавицата ми е много дебела, изписа ми за пореден път хормонални (вече 4-5 години ги пия) и каза след 3 месеца да направим хистероскопия (за трети път вече) и да слагаме спирала.
Честно казано малко в повече ми идват тези хистероскопии. Това ли е единственото решение??? Не знам къде другаде да отида, попитах, дали трябва да направя изследване на хормони - докторът каза не. Питах каква е причината, как можем да ги избегнем - нямало начин. Не вярвам да няма начин. Никой не търси защо се появяват, всички гледат да си източат касата, а това, че аз през половин година съм с пълни упойки - никой не го интересува.

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

# 163
  • Мнения: 16 871
Второ мнение?

# 164
  • Мнения: 23
Здравейте момичета, препоръчват ми да направя хистероскопия за премахване на полип в Майчин дом при доц. Димитров. Дали някоя от Вас знае с каква упойка се прави там, защото преди година ме оперираха със спинална и имах проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт