Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 3

  • 42 903
  • 760
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 7 182
Полипа няма как да падне сам. Отстранява се само оперативно - с хистероскопия или абразио. Разбира се, хистероскопията е за предпочитане като по-съвременна, точна и щадяща манипулация. При абразиото стържат на сляпо и освен, че може и да не премахнат добре полипа, има риск да ти увредят лигавицата.

# 241
  • Пловдив
  • Мнения: 5 931
Ако са съвсем мънички полипите падат с лекарства. Преди 2-3 години така ги махах. Обаче след това порастнаха по-големи и се наложи да се изрежат в основата.
Тъй като имам много удебелена лигавица и е предразположена към образуване на полипи, от снощи съм със спирала Мирена. Това е единственият начин за справяне. Не исках да я слагам, но се консултирах с трима доктори и тримата са категорични,че само това ще ме спаси.
Поставянето беше лесно,не усетих болка,само малко по-неприятно усещане от преглед. За момента нямам проблеми,нямам и спазми за отхвърлянето й. Ще видим занапред как ще е.

# 242
  • Мнения: 25
ами мисля ,че не е много голям полипа нищо не мога да разбера от снимката

# 243
  • Мнения: 1 674
Ако са съвсем мънички полипите падат с лекарства. Преди 2-3 години така ги махах. Обаче след това порастнаха по-големи и се наложи да се изрежат в основата.
Тъй като имам много удебелена лигавица и е предразположена към образуване на полипи, от снощи съм със спирала Мирена. Това е единственият начин за справяне. Не исках да я слагам, но се консултирах с трима доктори и тримата са категорични,че само това ще ме спаси.
Поставянето беше лесно,не усетих болка,само малко по-неприятно усещане от преглед. За момента нямам проблеми,нямам и спазми за отхвърлянето й. Ще видим занапред как ще е.

И аз сложих хормонална спирала след две хистероскопии заради полипи, през две години са. Писна ми, докарах си анемия от кръвоизливи, и аз отскоро я имам и вярвам че сме постъпили най- правилно. Grinning

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 5 931
Радвам се, надявам се и при мен всичко да е наред.
Преди години майка ми си беше слагала, но получи страхотни кръвоизливи и се наложи след година да я маха. Не знам, дали е била хормонална или от другия вид, и тя не помни точно, но може би заради това бях много скептично настроена.

Как ти се отразява на теб спиралата, добре ли се чувстваш? Цикълът намаля ли или изчезна изцяло?

# 245
# 246
  • Мнения: 1 674

Как ти се отразява на теб спиралата, добре ли се чувстваш? Цикълът намаля ли или изчезна изцяло?
Имам я само от два месеца, но май ще ми реши бързо проблема с обилния цикъл. Първия месец имах непрекъснато зацапване и цикъл така и не разбрах дали имам. После изведнъж спря мазането. Сега ми дойде за три дни, като беше направо оскъден. Това мн ме радва, защото последно имах и полип и анемия, та и феринжект ми вляха след хестероскопията.

# 247
  • София
  • Мнения: 8 103
Здравейте! Има ли някой, който е правил хистероскопия във ВМА?

# 248
  • Мнения: 54
Здравейте . На мен ми направиха абразио за премахване на полип . Вече трети месец имам нещо като лека болка , парене или щипане по време на секс . На какво може да се дължи това ?

# 249
  • Мнения: 16 871
Микробиология пускала ли си?

# 250
  • Мнения: 54
Да, всичко е наред

# 251
  • Мнения: 16 871
Хм, не знам тогава.
Аз имах този проблем след раждането известно време, с чисти Микробиологии, но ми пускаха и какви ли не други изследвания,  вкл. Хламидии и още, но вече съм забравила. Отшумя от самосебе си при мен.

# 252
  • Мнения: 391
Момичета, в шок съм, моля, помагайте с инфо. Хистология след хистероскопия и ТВЛ -“аденоматозен ендометриален полип”. Това, което чета в гугъл ме втрещи!!!

# 253
  • Мнения: 9 634
Ами и на мен това ми пише, но в понеделник съм при лекаря, та не мога да кажа точно... но мисля, че така просто си се казва полипа, само по себе си не е нещо тревожно.

# 254
  • Мнения: 391
Ами и на мен това ми пише, но в понеделник съм при лекаря, та не мога да кажа точно... но мисля, че така просто си се казва полипа, само по себе си не е нещо тревожно.

Аз иначе това, което прочетох в гугъл никак не ми хареса. Sad Затова реших да попитам.

Общи условия

Активация на акаунт