Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 3

  • 42 432
  • 760
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 612
В болницата имат различни специалисти, ако нещо се обърка - алерголог, кардиолог, реанимация например. Пък и се сещам за детето, което почина при операция в ЕОДент.

# 271
  • София
  • Мнения: 23 156
В еодент не е имало анестезиолог, само зъболекар.
Ако нещо се случи той е човека, който ще помогне.

# 272
  • София
  • Мнения: 612
И анестезиолог е имало, но не е действал адекватно (човешки фактор), а и не са имали антидот за някакъв специфичен страничен ефект от упойката.

# 273
  • Мнения: 1 644
Зависи от болницата.Има случаи,в които в болници, в големи градове, правят оперативни хистероскопии с ендотрахеална анестезия. Предполагам знаете до какви усложнения,понякога с трагичен завършек,би могла да доведе подобен вид анестезия....

# 274
  • София
  • Мнения: 612
Всъщност не знам, но ще прегледам - благодаря, давате ми тема за допълнително проучване и размисъл, но не отговаряте на въпроса ми.

# 275
  • Мнения: 16 868
Аз съм правила в репродутивна клиника, с анестезиолог. Предварително консултация с интернист и разни други бях минала.
Но за мен по-важното е операторът на манипулацията.

Последна редакция: ср, 18 дек 2019, 08:25 от ver4eto_sv

# 276
  • Мнения: 15 356
Аз съм правила 3 хистероскопии,последната в репродуктивна клиника и без упойка.Усещането беше като менструални болки.Махнаха ми полипа и си тръгнах веднага.

# 277
  • Мнения: 486
Аз съм правила 3 хистероскопии,последната в репродуктивна клиника и без упойка.Усещането беше като менструални болки.Махнаха ми полипа и си тръгнах веднага.
Да не би полипа да се е намирал във влагалището.Аз на доста места бях разпитвала и всички ми казаха,че е абсурдно,да го премахнат без упойка.Моят е ендуметриален.

# 278
  • Мнения: 15 356
Аз съм правила 3 хистероскопии,последната в репродуктивна клиника и без упойка.Усещането беше като менструални болки.Махнаха ми полипа и си тръгнах веднага.
Да не би полипа да се е намирал във влагалището.Аз на доста места бях разпитвала и всички ми казаха,че е абсурдно,да го премахнат без упойка.Моят е ендуметриален.
В матката си беше,от към тръбата,и аз мислих че е абсурдно но,махнаха го.Във Вярна д-р Александров е моя доктор,той се занимава само с АРТ и репродуктивни проблеми.

# 279
  • Мнения: 1 644
Всъщност не знам, но ще прегледам - благодаря, давате ми тема за допълнително проучване и размисъл, но не отговаряте на въпроса ми.
Бих Ви отговорила така: "Изберете си АГ специалист, независимо дали е в болница или в репродуктивна клиника (реално също болница), който да си разбира от работата и да знае какво прави! В днешно време хистероскопията е рутинна процедура."

# 280
  • Мнения: 243
Здравейте, момичета! Весела Коледа!
Един бърз въпрос, към тези минали хистероскопия за корекция на матката и отстраняване на полип. Преди месец ми беше манипулацията. След нея мина един цикъл и сега започнахме с опитите, но този месец ни усещам изобщо овулация (т.с не усещам никакво бяло течение,а до сега съм имала и изобилие особено около овулацията). Дали има връзка с хистерото? Случвало ли се е при някои?

# 281
  • Мнения: 19
Здравейте, момичета! Ходих на преглед и гинекологът ми каза, че имам два полипа и че трябва да се направи хистероскопия. Реших да потърся второ мнение, като ми казаха, че това са глупости и ми няма нищо.
Може ли да ми препоръчате добър гинеколог за София, който работи със здравна каса, защото в момента не знам на кой от двамата да вярвам.
Благодаря Ви и весело послещане на нова година!

# 282
  • Мнения: 29
Здравейте! Д-р Христамян или д-р Амалиеви? И двамата от Пловдив. Първият ми прави операция за изчистване на полип, раничка и атипични клетки, но не мога да се разбера нещо с него за час за контролен преглед. Мисля да отида и при Илия Амалиев.

# 283
  • Мнения: 439
Здравейте, дами! Предстои ми хистероскопия за премахване на полип на следващия цикъл. Интересува ме конкретно за Щерев:
- По ЗК с направление ли е?
- Колко се доплаща?
- След като имам лекуващ репродуктивен специалист, трябва ли да отбелязвам избор на екип? Т.е. само моят лекар ли извършва хистерото, или трябва да има и друг лекар/ хирург, не знам как се води...  Правих неотдавна лапароскопия и при попълването на документи отбелязах по избор д-р Магунска, а реално беше заедно с моята лекарка по време на цялата операция. Не зная при хистерото дали е по подобен начин.
- Кога се влиза в клиниката - същия ден, предишния ден и колко е престоя?
- Колко болничен се полага?
- Дават ли видео запис?

Благодаря Ви предварително!

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 10:31 от Tommy_2001

# 284
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
Преди една година по ЗК платих 830 лв, без направление беше 1050 лв. С направление спиш там 2 нощи, преди хистерото и след него. Без направление отиваш сутринта и си тръгваш вечерта. В Щерев правят хистерото със спинална упойка, можеш да гледаш монитора какво ти чистят, на мен запис не са ми дали, болничен 15 дни. Относно избора на екип - аз бях пациент на др Савова, тя ми прави хистерото.

Общи условия

Активация на акаунт