Нашите орхидеи – тема 25

  • 34 543
  • 739
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 771
danity_79, зеленото на върха на корена е нарастването на съотвения корен

# 136
  • Пловдив
  • Мнения: 99
Здрвейте момичета!

Преди 2 седмици ми подариха орхидея Фаленопсис. Досега никога преди не съм гледала орхидеи и мам нужда от малко помощ. Естествено веднага я оставих на перваза на южен прозорец, където дори леко я достига струята на климатика. След няколко дни прочетох, че най-добре се чувстват на северен или източен прозорец, но моите са точно противоположните - южен и няколко западни. Преместих я на западния, но не виждам особено подобрение. Венчелистчетата ѝ са все така оклюмали. От както я имам съм поливала само веднъж. Приемам съвети всякакви. Ето и снимки от понеделник:

# 137
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 680
И аз без да искам си сдобих с три нови орхидеи. Подари ми ги цветаря,от който обикновено купувам китки. Не можел да ги продаде и понеже съм ден през ден при него, реши,че може да ми ги повери. Едната е без листа. Но другите две имат цветоноси и са малко стресирани,понеже са стояли на студено. Дано се съвземат.

# 138
  • Мнения: 13 664
Скрит текст:
Здрвейте момичета!

Преди 2 седмици ми подариха орхидея Фаленопсис. Досега никога преди не съм гледала орхидеи и мам нужда от малко помощ. Естествено веднага я оставих на перваза на южен прозорец, където дори леко я достига струята на климатика. След няколко дни прочетох, че най-добре се чувстват на северен или източен прозорец, но моите са точно противоположните - южен и няколко западни. Преместих я на западния, но не виждам особено подобрение. Венчелистчетата ѝ са все така оклюмали. От както я имам съм поливала само веднъж. Приемам съвети всякакви. Ето и снимки от понеделник:

.
Аз веднага бих извадила от саксията. Това не е прецъфтяване.

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 13:31 от AnMary

# 139
  • Ямбол
  • Мнения: 347
Благодаря. И аз се усетих от после че това ще е нарастване на самия корен. Аз имам изток запад и юг. Сега са на запад но пуснах щорите да не е директно слънцето. Да ги местя ли на изток?

# 140
  • Мнения: 13 664
Благодаря. И аз се усетих от после че това ще е нарастване на самия корен. Аз имам изток запад и юг. Сега са на запад но пуснах щорите да не е директно слънцето. Да ги местя ли на изток?

 Орхидея на север се отглежда само лятото. Изток е по-добре добър от запад...

# 141
  • Мнения: 6 386
Sogo Relex за сочно и наситено начало на седмицата:
Скрит текст:

# 142
  • Мнения: 7 916
Impala, изглежда пак ще ме пращаш на пазар Smiling Imp

# 143
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Напръсках всички орхи и цветя днес. Ще повторя след 4-5 дни. Дано успея да ги уморя гадовете.

# 144
  • Мнения: 6 386
peneva_a,
Май-май Joy
Някой път може да идем заедно даже.

demmy,
Вярвам, че ще се справиш. Сменяй препаратите, не нарушавай графика и готово. Успех! Hug

# 145
  • Пловдив
  • Мнения: 99
Скрит текст:
Скрит текст:
Здрвейте момичета!

Преди 2 седмици ми подариха орхидея Фаленопсис. Досега никога преди не съм гледала орхидеи и мам нужда от малко помощ. Естествено веднага я оставих на перваза на южен прозорец, където дори леко я достига струята на климатика. След няколко дни прочетох, че най-добре се чувстват на северен или източен прозорец, но моите са точно противоположните - южен и няколко западни. Преместих я на западния, но не виждам особено подобрение. Венчелистчетата ѝ са все така оклюмали. От както я имам съм поливала само веднъж. Приемам съвети всякакви. Ето и снимки от понеделник:

.
Аз веднага бих извадила от саксията. Това не е прецъфтяване.

re_ge може ли малко по-подробно. Какво да я правя след като я извадя от саксията? На какво се дължи това клюмване според теб? Предварително благодаря!

# 146
  • Мнения: 13 664
Извади измий корените и покажи по чисти корени. Предполагам или изгнили корени или гниене в основата на растението.

# 147
  • Мнения: 17
peneva_a,
Май-май Joy
Някой път може да идем заедно даже.

demmy,
Вярвам, че ще се справиш. Сменяй препаратите, не нарушавай графика и готово. Успех! Hug
Да споделя от опит, пръскам всичко с нуреле трепе от мравка до слон, но мирише затова навън

# 148
  • Бургас
  • Мнения: 5 675
Да се отчета каква я свърших с пазара. Днес имаше зареждане на фалчета в Кауфланд и още в 8 бях там. Половин час гледах и избирах тъй като ми харесаха и трите цветови разновидности. Иии, не можах да избера и купих 2 от тях, хихи. Тази, която ми допадна най-много беше "най-постна" - с едно цветоносче, 6-7 пъпки, от които 3-4 отворени и не взех. Пуста лакомия, взех от двете други - едната ще е поискания подарък, пък другата аз ще я приютя да я тормозя Grinning
За подарък глася тази:
Скрит текст:




А за мен ще остане петнистото розовелче:
Скрит текст:



Имат коренчета доволно, засушени виждам, загнили не.  Има конденз, че ги забравих за половин-един час на слънчевата маса. На едно-две места ме притесняват едни изсъхнали коренчета с бели власинки ли, какво е, не мога да разбера... Вие какво ще кажете?

Иначе моите са една голяма, скромна откъм цветове, но пък оцеляваща и цъфтяща все пак:
Скрит текст:


Корените ѝ са тръгнали да ме търсят милите, ама... От другата страна не са толкова нагъсто, но май е време да се пробвам да я местя?


И едно бебешорче:
Скрит текст:


П.С. Прясно киснати са моите, да кажа.

# 149
  • Мнения: 6 386
Някак неудобно ми е да попитам, но бялата за подарък не е ли с централен цветонос?

Общи условия

Активация на акаунт