92nd Academy Awards OSCAR'2020 - Наистина ли вече е важно само наградите да са "политкоректни"?

  • 33 223
  • 743
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 36 523
В американските филми обикновено има джендъри, не в другите. Те си имат квоти - по 1 представител от всяка етническа група, която присъства в страната и поне няколко пола.

# 211
  • DE
  • Мнения: 9 068
Азиатския шоу бизнес е в небивал възход. На всички вече им е ясно, че от изток идват сериозни играчи и е редно да се съобразяват с новите тенденции, а по този начин печелят и повече публика.
Корейският филм спечели, защото за тях е нещо екзотично и непознато. За запознати като мен и много други си е средностатистически и такива сме гледали много. Определено е имало и по-добри.
Чак ми става смешно като им знам манталитета и американопоклонничеството какво ще се изпише и как ще се надуват много дълго време Grin

# 212
  • София
  • Мнения: 6 062
Дане, кажи нещо подобно или даже по-добро като заглавие. Не съм запозната с филмите им и ще ми е интересно да видя нещо друго тяхно и дали са наистина толкова оригинални и нестандартни. По-лесно ще е, ако ме насочиш и  препоръчаш.

# 213
  • DE
  • Мнения: 9 068
Трудно е, аз от повече от 10 години гледам основно азиатско, предимно сериали. От 2-3 години кореиците съм ги баннала, защото са закостенели сексисти и не ме кефят героините които представят във филмите си. Обществото им е силно снобарско и отвратително лицемерно, а фалшивата скромност и свенливост никак не ми е по воля. Предимно съм на китайска и японска вълна.
Може да влезете в Бг форума Eastern Spirit в раздел филми и да си изберете по описание и коментари. Там базата е голяма и има за всеки по нещо.
На прима Виста се сещам за "Rough Cut" http://www.easternspirit.org/forum/index.php?/topic/868-rough-cut-2008/  като интересна история и добра актьорска игра, но е стар.

# 214
# 215
  • Мнения: 2 280
Яд ме е само за режисьорския Оскар. Трябваше да е за Сам Мендес!!!! Яд ме е!

# 216
  • Мнения: 43
То си е за яд. Аз още не мога да преживя как онази фантасмагория Формата на водата спечели или как отнеха брутално наградата на Ла Ла Ленд за сметка на негърската пропаганда. Сега ще ми трябва също време, за да приема този грабеж.

Истината е, че Паразити не е лош филм, но обра прекалено много (важни) награди и това ме настрои негативно към филма, емоциите в мен още бошуват. Плюс това няма как да вземе за режисура, просто няма. За филм бих преглътнал, но не и за режисура. И за оригинален сценарии на фона на филма на Тарантино, съжалявам, но няма как да се съглася.

Лорчето "подпира" страхотно с образа на адвокатката, аз съм и фен още по времето когато беше муза на Линч, така че адмирам, че я наградиха в един наистина много стойностен филм с чудовищна игра. Тя и Наоми Уотс винаги ще са ми слабост. Ако живеехме в нормално време, този филм щеше да е от страната на победителите, но понеже не живеем в нормално време, този филм бива натикан в ъгъла.

Не мога да разбера защо има мнения, че Брад не е заслужавал Оскара точно за тази си роля ?! Добре, може да е заслужавал още за 12-те маймуни, но да кажеш, че не заслужава за превъплащението си в дубльора на Лео, сериозно ли ?!

Хората просто имат проблем с филма на Тарантино и за това отричат всичко в него, вкл. ролята на Брад.
Атмосферата на Ел Ей през 60-те години: кадилаците, хавайските ризки, неоновите надписи, хипитата, музиката по това време са един път в този филм ! Образите, които пресъздават Ди Каприо и Пит са уникални, изиграни чутовно. Химията помежду им е идеална, подкрепена със запазената марка на Тарантино - диалозите. Този филм е изцяло протекция на мозъка на режисьор-визионер, който пресъздава с носталгия любимия си град от доброто старо време, прави го с фантазия на гърба на една човешка трагедия, в която отново влага свои прочит. И да, не е филм за всеки, и аз съм ок така да бъде. Не е най-добрият филм на Тарантино, но е модерна класика и не прилича на нито един друг филм, което е едно от най-ценните му качества.

И му казваш на простия народ (съдя много мои приятели, които направиха така) преди да отиде да го гледа, да се запознае с трагедията в живота на Полански, да е наясно си образите, историята, за да се засили ефекта от филма, няма братче... може да си купи 'Уикенд' и да чете клюки, да гледа Папараци с Николета Лозанова, но не може да отдели време да прочете в гугъл за какво става въпрос. Чул, че ще излиза филм на Тарантино и юруш на маслините. И после "ама аз не го разбрах, ебати тъпнята". Ами няма да го разбереш, защото не трябва да мислиш, а да разсъждаваш, а това са две различни действия.

# 217
  • Мнения: 2 280
Хм , сега ме замисли. Не знаех, че изобщо има някаква история Simple Smile Та ще я прочета и аз и ще изгледам филма, защото заслужава да му се даде шанс.

# 218
  • Мнения: 43
Mark Ruffalo is being "eyed to star in the #Parasite TV series on HBO" from Bong Joon Ho.

Няма как да не изцоцат от успеха. То още преди Оскарите бяха решили да правят, а сега със сигурност ще натиснат да спретнат нещо. В крайна сметка няма лошо, стига да се получи хубаво.

# 219
  • Мнения: 5 490
Сега смогнах да изгледам шоуто. Казали сте доста, благодаря за коментарите на филми, които по моя преценка няма да изгледам. С времето ставам много мекушава, не мога да гледам кръв да се лее на талази от екрана. Изгледах само "спокойните" филми и честно казано "Семейна история" не ме затрогна. Ама никак. Сивее ми на фона на други филми с подобен сюжет - Крамър срещу Крамър примерно. Лошото е, че филмовите приказки вече са разказани и можем само да гледаме римейк след римейк на познати истории.

Сега за червения килим - традиция е последните рокли в шоуто в театъра, да дават тренда за годината. Джейн Фонда (на 83 г.) беше блестяща в роклята си от бордо  - самата рокля беше прекрасна. Така че, да ни е честито бялото (имаше доста рокли в бяло) и бордото тази година.

# 220
  • Мнения: 19 018
Рекордно ниска гледаемост - 23.6 милиона.

# 221
  • София
  • Мнения: 27 214
Като цяло съм съгласен с Алекс. И аз писах навремето, че Холивуд е особен филм и не е за всеки. И точно в Холивуд го пренебрегнаха Simple Smile мдаааам

Да, рейтинга е много зле и все по-зле ще става, защото продължават с глупостите. Докато непрекъснато се натяква за онеправданите ще е така. На хората вече им писна. А и липсата на водещ също се отразява. От година на година е това сриване на рейтинга.

# 222
  • Мнения: 3 922
Много добре знам историята с жената на Полански, гледала съм и документални филми за събитието по научнопопулярните канали и въпреки това не ми хареса филма на Тарантино. Губене на време и нищо повече. Погледнах рейтинга му в IMDB - 7.7, което за претендент за Оскар си е отчайващо слабо. Напъните да го изкарат нещо велико  ми изглеждат точно като онази приказка за новите дрехи на царя. А царят бил просто гол.

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 07:02 от Greene

# 223
  • Мнения: 36 523
Не знам дали сте коментирали - тоалетът на Натали Портман бил супер политкоректен - на него се виждали имената на "пренебрегнатите" жени режисьори))
Тя била протестирала...А като протестира, защо не започне да участва само във филми, правени от жени?


По ръба на мантията. А сега видях, че има и дупка под лявата гърда (това едва ли е нарочно).

 

# 224
  • Мнения: 2 259
На мен пък Холивуд много ми хареса. Не понасям кървища, не знаех предварително историята, но като го изгледах докрая, всичко си дойде на мястото и се осмисли. Брат ми хареса, ролята си плачеше за Оскар. Аналоговата атмосфера на 60-те ме заплени, озвучаването направо ме пренесе. Въпрос на възприятия и очаквания е, а аз нямах никакви.

Общи условия

Активация на акаунт