92nd Academy Awards OSCAR'2020 - Наистина ли вече е важно само наградите да са "политкоректни"?

  • 33 257
  • 743
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 36 558
Сега чета кой е спечелил. Не съм гледала корейския филм, но се радвам - напоследък Холивуд бълва боклуци, дано да започнат да печелят повече чужди филми Simple Smile
Радвам се за Хоакин Финикс и Рене Зелуегър. Веганството не е нещо, което одобрявам (не смятам, че крадем млякото и яйцата на животинките - това са приказки на ограничени хора), чудя се дали да си пусна речта му, да видя какви безсмислици е наприказвал...

# 196
  • What are you laughing at?
  • Мнения: 337
Здравейте момичета, има ли ги някъде качени Оскарите, че снощи ги изпуснах?
Благодаря.

# 197
  • Мнения: 11 550
Тази вечер по Кино Нова ще повтарят церемонията. Не съм сигурна за часа, но мисля от 21ч.

# 198
  • What are you laughing at?
  • Мнения: 337
Тази вечер по Кино Нова ще повтарят церемонията. Не съм сигурна за часа, но мисля от 21ч.

Много благодаря!

# 199
  • Мнения: 3 632
Сърце юнашко не трае.
Видях в Туитър каквото ме интересуваше и мисля, че съм много доволна Innocent

Пон направи това, което Куарон не успя да направи миналата година.

Последна редакция: пн, 10 фев 2020, 18:17 от The ant is...

# 200
  • Мнения: 43
Не съм доволен, а дълбоко разочарован. От една страна се радвам, че 1917 се размина с наградите във важните категории (1917 е визуално изкуство, майсторски направен, но историята не е нищо впечатляващо, освен за американците), но от друга страна, този нелеп реверанс към чуждото кино в тази толкова епична за киното година, признавам, че душата ми страда в момента. Паразита е приличен филм, свеж полъх, но чак да обере най-важните категории, моля ви се ?! Напълно достатъчно беше да си вземе приза за чуджоезичен или там както се казва тази категория сега и с това да се приключи.

Гавра 1: сценарии. Да подминеш Тарантино и неговото любовно послание към Холивуд. Ясно, че на харесваш лошото момче на Холивуд, но можеше да оцениш труда му за сценарии, който е прекрасен.

Гавра 2: режисура. Изумен съм тука, но няма нищо изумително в режисьорската работа по Паразит. Дори Малки жени на кака ви Грета може да съжалява, че не е сред номинираните, щом корейският филм триумфира. Подминаваш творци като Скорсезе, Тарантино, за да се преклониш отново на чуждото, до кога бе, уважаема Академия ? За да си победител в тази категория явно вече не е само достатъчно да си испаноговорящ, а просто английският да не ти е майчин.

Гавра 3: гаврата с Ирландеца и Двамата папи. Sorry, Нетфликс, ние не се интересуваме от вашия продукт, щом е предназначен за стрийминг платформа. Ние оценяваме това изкуство само в кината, зрителите пред малките екранчета да го духат.

Гавра 4: гаврата към Меднес. Както казах, не съм фен на филма на Сам, но искрено му съчувствам в този труден момент. Да обереш Бафти, Глобуси и накрая идва един "паразит" и ти отнема славата пред цял свят ! Как ли се чувства този човек в този момент ? Не искам да знам, но мога да си представя. Личният епос на Меднес (на дядо му най-вече) е на километрични дължини пред Паразит, без да е моят фаворит.

Извод: корейският паразит победи китайският вирус

Другото е ясно, няма какво да се каже. Финикс, Лорчето, Брад, сите заслужено прибраха по една статуетка. Много се радвам за Джоджо Заека, че успя да вземе за адаптиран сценарии. Това е един невероятен филм, прекрасно поднесен, който може да те разсмива, но също така и да те изправи на нокти с прочита си на войната, без да претендира да е нещо голямо.

Церемонията беше отново слаба и скучна. Тези хора кога ще осъзнаят, че не може да продължават така ? Предлагам следващата година да ги връчват оскарите по телефона с конферентен разговор в ефир...

Последна редакция: пн, 10 фев 2020, 15:37 от Alex_

# 201
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
Така и не можах да разбера с какво заслужи Лора Дърн тази поредица от награди, че и Оскар. Нито е някаква сложна роля, нито пък изпълнението изпъква на фона на колегите й.

Радвам се за Брад Heart

# 202
  • София
  • Мнения: 6 062
Alex, съгласна съм с всичко, което си написал. Hands Plus1
Браво за това резюме! Hands Clap

# 203
  • Мнения: 6 713
Да, речта с млякото, кравите и отнемането на теленцата развали удоволствието от всичко.
Преди да говорят щуротии, не се ли съветват с някои хора ми е чудно.

Аз харесах речта му, но точно това с кравите... някак развали магията.

Иначе е невероятен...Heart

Последна редакция: пн, 10 фев 2020, 15:50 от Лурдес

# 204
  • София
  • Мнения: 12 443
Изненада ме само наградата за най-добър филм, не очаквах. Мислех, че "1917" ще е големия победител. За другите се радвам, мисля, че са заслужили. Хоакин е голям образ, много талантлив, но речта му беше тъпа. Странна птица е. Рене си заслужаваше наградата, обра всички награди тази година, страхотна е.

# 205
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 744
Като чета из целия интернет, където и да се заровя, всички са очаквали 1917 да е победител. По всички ТВ, всички водещи изказаха мнения (и продължават) и това е филмът-фаворит на годината, за Оскар. Този Паразит откъде го измислиха, идея си нямам. Гледах го филма, да - става, интересен е, различен е, на места ми дойде вповече, но не дотам, че да измести всички други, които бяха номинирани в тази категория, за най-добър филм.

Давайки му тази категория, Академията ме настрои някак си срещу филма. Не е лош, но чак пък толкова много награди... Някак си решиха, че това ще е триумфът на корейското кино, към днешна дата. Разочарована съм. Верно са спали на течение.

Всички други награди бяха ясни, без грешка, без отклонения. Направо си се знаеха Simple Smile

… и на мен не ми хареса речта на Хоакин за крави, мляко и т.н. Имах чувството, че се кара на мен, задето не съм веган. Това е като гей-парадите - някой си излиза да се заяви какъв е и едва ли не, ние трябва да сме като него. Не харесвам вегани и вегетарианци, които обвиняват останалите, че са всеядни.

# 206
  • Мнения: 19 021
Военен филм не е печелил Best Picture от 2009-та, въпреки че номинират.

Аз се радвам за Рене и Лора Дърн....

Ирландецът взе ли нещо?

# 207
  • София
  • Мнения: 27 227
Не, остана с една голяма нула, както и очаквах да стане Wink

# 208
  • Мнения: 19 021
Да предсказваме 2021 Joy ...

# 209
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 717
То като гледам няма какво да предсказваме - следващият филм, в който има намесено нещо корейско, японско, азиатско или е свързан с трансджендъри ще обере наградите Simple Smile Оскарите вече не са това, което бяха...

Общи условия

Активация на акаунт