Международно име за момче с буквата Е

  • 6 242
  • 148
  •   1
Отговори
# 90
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 414
Лично аз най-много харесвам Емил, но друго се търси в задачата. Все има хора, кръстени с някое от гореописаните имена, което значи, че на някого са харесали. Въпрос на вкус...

# 91
  • Мнения: 9 486
Разбира се, всеки си има вкус.

Но въпреки това, някои от предложенията са направо безумни и ми е странно да предложиш на някого да си кръсти детето с тях.
Аз, когато пиша в такива теми се старя да предложа имена, които на мен ми харесват.
Говоря общо, не е само тук - и по други теми напоследък срещам много нелепи предложения.

# 92
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 414
Обикновено и аз предлагам само имена, които ми харесват. Тук обаче предпочитанията ми се различават, но все пак реших да напиша имена, за които се сещам по зададените критерии и ми се струва, че не са предлагани до момента (не четох на 100 % задълбочено).
Освен това, някои имена за България може да звучат странно, но са съвсем нормални за друга държава.
Днес една майка дойде да си вземе детето Стивън от градината, друга преди време ми се хвалеше с имената на синовете си Дейвид и Итън, което не намирам за лошо но с българските презиме и фамилия не ми се връзват. Същите тези имена са си ок със съответните фамилии (Болдуин, Хаселхоф, и Хоук, примерно:)
Струва му се, че тук буквата ще бъде сменена, но може пък нещо да допадне на вкуса на бъдещата мама.

# 93
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Емил,Емилиян,Ерик,Едуард,Емануел,Евгений,Едгар,Елиас,Етиен,Емилио.
Според мен това са имената с тази буква ,които биха се възприели нормално .
Няма особено богат избор.

Сещам се за испанското Естебан,но у нас ще звучи зле.
Славянското Елтимир също не е зле.

# 94
  • Мнения: 529
Това Елтимир не бях се сещала за него,сякаш не е зле 🤔 ще го споделя на бащата 🙂
Предимно в началото ми харесваше и Едгард ,но като видях на една позната ,че кучето и се казва така и ми стана лошо 🤦♀
Като цяло е трудно,наистина,но съм сигурна ,че ще спасим положението било то с Е или друга буква Simple Smile

# 95
  • Мнения: 18 562
Направо не мога да повярвам какви имена се предлагат... 😳

И аз и аз. А мислех,че аз съм с нестандартен вкус...ама това моето е нищо...

# 96
  • Мнения: 9 486
Не ми харесва това Елтимир.
Много изчанчено и измислено ми звучи.

# 97
  • Мнения: 8 578
Елтимир е бил българси болярин.

"Във византийските източници Алдимир е наричан с името Ἐλτιμηρῆς, поради което в по-ранната историография е използвана формата „Елтимир“. Първоначалното име „Алдимир“ е установено след откриването на надгробния надпис на сина му Иван Драгушин.Някои източници използват и формата „Алдемир“.Според Пламен Павлов името „Алдимир“ означава „горещо желязо“ на кумански."

# 98
  • Мнения: 12 110
Имам познат, 1960-61 година роден, който е Алтимир. Елтимир се казва синът на бивш колега, роден вероятно 80-те. Други с тези имена май не съм срещала/ чувала. Ако говорим за старобългарски имена има и Енравота, ама доста странно би звучало в днешно време. Елтимир ми е по-приемливо заради това "мир" на края.

# 99
  • Мнения: 19 691
Да де, ама се търси международно име. Или поне аз така разбрах.

# 100
  • Мнения: 9 486
Да, а и авторката посочи други имена без Е, които харесва за ориентир и предложенията никак не се връзват с вкуса й.

# 101
  • Мнения: 19 691
Ох, много сложно стана Simple Smile Аз се изгубих в детайлите и какво точно се търси в крайна сметка. Успех с името Hug

# 102
# 103
  • Мнения: 11 926
Ерик е хубаво име, не помня да е предлагано

# 104
  • Мнения: 19 691
Ерик е хубаво име, не помня да е предлагано

Предлагано е, не може да се ползва поради братовчед със същото име.

Общи условия

Активация на акаунт