АПРИЛки в девети месец влизат, бебчетата почват да излизат. – ТЕМА 6

  • 38 000
  • 747
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Нефертития с две ръце? Може би това е при пълно разкритие? На мен лично ми го направиха с пръст в шийката и ме болеше. Чак ме хвана страх как ще раждам ако само от прегледа ме боли...

# 121
  • Мнения: 68
Не е с 2 ръце, дори и при пълно разкритие. По принцип с пръсти опипва шийката на матката, дали е изгладена, има ли разкритие. Неприятен е прегледа, но чак много да боли, не.
Прегледът, който правят лекарите, за да подпомогнат за по-бързо разкритие при започнало раждане е болезнен, защото не само опипват шийката на матката, но с пръсти увеличават разкритието. Ако се прави между контракциите, а не по време на тях, е не чак толкова болезнено. С тази неприятна манипулация се спестяват няколко часа болки, тъй че е по-добре.

# 122
  • София
  • Мнения: 2 082
Прегледът за разкритие се прави с пръсти, обикновено два Simple Smile не с две ръце. А дали и колко е болезнен...зависи от прага на болка.

При записа на тонове едната "крива" е за контракциите, така може да се ориентирате дали имате такива или все още не.

За МД и аз съм чувала от приятелки, че изобщо не се отнасят добре към раждащите без избор на екип...и не бих си го причинила.

В момента, единственият ми страх е да не се наложи секцио. Бебето е седалищно и се опитвам да променя позицията с упражнения...дано да успея.

С второто раждане отидох на рутинен преглед и запис на тонове и се оказа, че към с 6 см. разкритие. Всичко се разви толкова бързо, че почти родих в коридора (не ми повярваха, че имам напъни). Не съм имала никакви контракции до достигане на тези 6 см, не и такива, които да съм усетила. Но съм с много висок праг на болка.

С първото раждане ми изтекоха водите през нощта, три часа след това започнаха контракции на около 30 минути, които усещах като силни болки в кръста. Не мога да ги сравня с менструални такива, защото никога не съм имала. За 9 часа и половина от изтичането на водите родих.

Колкото жени, толкова и различни раждания ще са Simple Smile Дано за всяка от нас раждането протече по възможно най-добрия начин за мама и бебе (бебета).

# 123
  • Мнения: 18
 Здравейте, момичета! Знаете ли защо групата във Фб Априлски бебета е архивирана? Беше много полезна...

# 124
  • София
  • Мнения: 385
Тази вечер при ходене до тоалетната мисля, че видях част от тапата. Слузеста нишка, прозрачна, без кръв, малка, но определено различна от течение, защото ми направи впечатление. Шетах доста, пък и вчера правихме кекс. Малко кофти, защото имам повече месец до термин. Надявам се да устискам поне още 2-3 седмици Hands Pray

# 125
  • Мнения: X
"А дали и колко е болезнен...зависи от прага на болка." Значи все пак е болезнен преглед, щом зависи от прага на болка?
Смятам, че има и други фактори, иначе едва ли щях да кървя след него, ако беше просто рутинен преглед - разположение, "ранички", инфекции, чувствителност, кръвоснабденост:), не знам, не съм лекар, гадая, но под сравняване на праг на болка разбирам една и съща болка на различни хора:)
Алегра, ще устискаш. Моята падна преди 2 седмици, или поне част от нея (нямам идея какво количество трябва да е) и не съм се спряла на едно място. Това, че няма кръв, поне по думите на моя лекар, значи най-вероятно, че не съм имала разкритие.


# 126
  • София
  • Мнения: 2 082
Jacqui, не е от най-приятните прегледи, факт. И да, ако има раничка на шийката или инфекция, чувствителността е друга, отколкото при здрава тъкан. Кървене има почти винаги.

Алегра, това което описваш прилича на тапата, но това не означава, че раждането ще започне скоро. Може от контракциите от вчерашните упражнения да се е получило...

# 127
  • Мнения: 381
Вчера бях на ЖК, тонове и видеозон. Погледнаха ми шийката и провериха за разкритие. Прегледа е с два пръста с, които опипват, предполагам шийката. Не е приятно, но е за кратко и се изтърпява. През цялото време лекарката ми казваше отпусни се, ама как да се отпусне човек в тази ситуация Grinning.
Иначе бебето е добре, вече е слязло и от утре почвам да ходя почти всеки ден на тонове до понеделник включително. На 26 ще ми бъде секциото ако не тръгне случайно бебчо по - рано.
Вече нямам търпение да го гушкам Hug
Иначе и аз си имам страхове как ще мине секциото, дали всичко ще е наред с бебето. Почнах вече да се пароноясвам дали пренаталния тест е бил верен.
Но се надявам след няколко дни вече да се успокоя Grinning
П. П. И аз имам менструални болки, но не са силни. Всеки ден се появяват и ми обясниха, че може да са заради това, че бебето е слязло надолу. На тоновете до сега не съм имала нито една засечена  контракции.

# 128
  • София
  • Мнения: 385
Преглед за разкритие мисля, че ми правиха миналата седмица. Трае няколко минути и мога да го сравня с нормалния преглед със спекулум като усещане. Даже е по-добре, защото не ти защипват спекулум. Ако човек е стегнат, знаете. Вдишаш, издишаш, това отпуска и лекарят ти казва "а така, това е" Simple Smile Но и аз съм без разкритие, може като има да е и болезнено, защото единствените нервни окончания по пътя на бебето са в шийката.

# 129
  • София, България
  • Мнения: 3 580
Не съм имала преглед за разкритие до сега. Доколкото разбирам по действията на АГ-то ми, не обича излишно да бърка отдолу. Даже каза, че вече няма да ме бърка и с вагиналния ехограф. Каквото, такова.
Може би последната седмица ще ми прави такива прегледи, но то така или иначе ще се разбере като тръгне раждането. Simple Smile

AlegraA, наистина звучи като тапата. Ама пък може и до термин да си откараш без нея... Ако се притесняваш, отиди до болницата да те прегледат Simple Smile Ама е излишно да те бъркат според мен... Simple Smile Но пък ти ще раждаш в друга болница, в която не си се следила, може би е хубаво да ги уведомиш, да се разберете по-отрано за раждането.

# 130
  • Мнения: 201
Ох момичета значи не съм само аз, в 37+6 съм имам контракции вече незнам от колко време ту слаби, ту такива от които се гърча чак. И при мен са основно вечер, но и през деня ме хващат. За разкритие не са ме проверявали, но прегледа ми е на 25 и сигурно тогава като и кажа ще провери.
Дано всичко мине нормално при всички и скоро да си гушкаме пухкавите бебчета. 😊😘

# 131
  • София
  • Мнения: 360
Аз за изписването съм взела комплект( пролетно) Ако е по хладно, таткото ще вземе по- дебело одеалце да го завием, нямам подготвени по- дебели дрешки. Аз също не съм приготвяла дрешки за болницата. Ще раждам в МД, не знам да искат, ако греша моля споделете да не ме смъмрят. Също така ще раждам без избор на екип, и моята АГ ме изненада с репликата( като разбра че няма да раждам при нея): "Те такива като теб, на готово отишли да раждат там изобщо не ги обичат, отношението на лекари и акушерни е ужасно", направо ме втрещи. Но не мисля да се отказвам въпреки това, все пак съм в 37 седмица.

Дрешки само за изписването и то да ги донесе таткото по-късно. Аз всичко бях помъкнала /по едни смисъци в нета/, оказа се, че само се чудих къде да ги сложа. Дрешки за бебето не ти трябват, само памперси и мокри кърпички. А това за персонала на Родилна зала изобщо не е вярно. Аз раждах 21 часа и през това време доста жени влязоха, родиха и си излязоха - не всички бяха с избран лекар/екип и на всички им държаха ръцете, успокояваха и помагаха. Тези негативни мнения обикновено са от хора, които търсят хотелско обслуждане - да, такова в МД няма, но щом цялата нощна смяна остана с дневната да помага при едно спешно секцио на близнаци и след това и на едно 13 годишно момиче - ромче - можете да си представите то как беше уплашено, не мога да повярвам за лошото отношение, освен ако не е било провокирано!

# 132
  • Г. О.
  • Мнения: 1 713
А какво мислите да представлява почерпката за лекари и акушерки, която ще занесе таткото след раждането в болницата?

# 133
  • Мнения: 201
За персонала аз лично мисля да е уиски, кола, бонбони и ядки вече като се види колко човека са ще се прецени количеството. За лекарката понеже моята ако е на смяна няма да вземе пари и ако стане така мисля да и подарим комплект колие, обици и гривна, незнам защо така реших, но да и остане за спомен.

# 134
  • Мнения: 242
Аз мисля да заложа на някоя баница друга баница плюс торта , а на лекарката, понеже ми е близка, имам разни идеи за подарък или ваучер, но пари в плик не мисля със сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт