Бързи здравословни въпроси и отговори – 20

  • 30 098
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 940
Благодаря Ви момичета от все сърце  Heart Eyes
eautendre, Eva+, DeVa®  bouquet

# 661
  • София
  • Мнения: 5 197
Да запитам , Синулан дуо , по-скоро ще ме кара да кашлям или ще успокои кашлицата и ще помогне на хремата ?

# 662
  • Мнения: 22 867
Да запитам , Синулан дуо , по-скоро ще ме кара да кашлям или ще успокои кашлицата и ще помогне на хремата ?


За пръв път го пих преди месец може би, при мен успокои и хремата, и кашлицата. Честно, не очаквах кой знае какво, но бях изненадана. Имам синузит и като се възпали, тегло си тегля. Купих го от зор, но ще го имам предвид и по-нататък, като се наложи.

# 663
  • София
  • Мнения: 5 197
При суха , дразнеща кашлица , преди да започна със Синекод , либексин или друго за суха кашлица , да направя ли една снимка на бял дроб ?

# 664
  • София
  • Мнения: 2 269
Wind, иди на лекар. Това не е сериозно. Кой ще ти каже такова нещо (ако е разумен човек). Иди на пулмолог и унг. Лекувай се, за да не си докараш усложнение или хронифициране.
Успех и се оправяй.

# 665
  • Мнения: 48 251
Уинд, трябва да харесаш един лекар и да му се довериш. В София ли си, къде ходиш, Знам няколко УНГ, както и други специалисти, ако искаш да ти назначат повечко изследвания. Понякога си мислим едно, оказва се друго, но ние сме лаици и е нормално

# 666
  • София
  • Мнения: 5 197
Реално аз се доверявам , но Когато оплаването продължи , въпреки назначеното лечение , трябва да търся нов.
Отивам на снимка аз .

# 667
  • Мнения: 69 350
С най-добри чувства го казвам...снимките за нищо ги нямаш, кашлица може и от цигаретите да е.

# 668
  • София
  • Мнения: 2 269
Уинд, ти даже не пи антибиотика, който ти назначиха (доколкото разбрах) реално не си провела лечение. Иди на лекар да те прегледа и преслуша, и ако има нужда ще те прати на снимка (която лекар трябва да разчете и да назначи лечение, иначе какъв смисъл от снимката).

# 669
  • София
  • Мнения: 5 197
Кашлицата е гадна , дълбока , постоянна , дразнеща.
Провеждам лечение , но не пих антибиотика , защото ми мина уж и стомаха ми е зле.
Горе долу си представям прегледа за 50лв при пулмолог. Слушалка , нищо ти няма , пий сироп. Нещо , което може да ми каже и личната лекарка. Така или иначе вече съм пред кабинета.
Иначе снимка не съм правила отдавна.

Преди 2 години имах подобно преживяване с 3 месечна кашлица и поне 4ма пулмолог а, 2 УНГ , 3ма вътрешни болести , антибиотик , антихистамини , сиропи и куп други лекарства , безрезултатно . И няколко Пкк и изследване на храчка и никой не ми каза , точно какво да пия , за да ми мине.
Всъщност даже в тази тема получих повече съвети, които действат от всичките лекари наведнъж .
Хепи в София съм. Ти ме беше съветвала да посетя пулмолог , който да види дишането в Токуда ( мисля , тогава така ми писа)

Направих снимката , всичко е чисто ( поне това) сега вече мога да отида при лекар , който да изходи от снимката и ако е възможно , да предпише правилно лечение. А не да ме блъскат със сиропи за отхрачване и влажна кашлица ( защото и този момент го има.)

Последна редакция: ср, 24 апр 2019, 10:28 от Wind_

# 670
  • Мнения: 22 867
Wind_, да не правиш алергия към нещо?

# 671
  • Мнения: X
Здравейте, да ви попитам нещо ако мога да го обясня изобщо - от половин година сигурно в едното око виждам периферно някакво малко петънце продълговато . Движи се с погледа ми но не е толкова голямо неудобство и не ми пречи дефактно ... Най добре се фокусира като чета книга примерно. Какво може да е? Знам че трябва да отида на очен и ще отида , но просто исках да питам и вас дали имате опит с това. Благодаря !

# 672
  • София
  • Мнения: 5 197
На мен ми се случва , рядко , не е постоянно . При теб постоянно ли е ?
Идея нямам за какво говори , не съм се замисляла

# 673
  • Мнения: 9 189
Здравейте, да ви попитам нещо ако мога да го обясня изобщо - от половин година сигурно в едното око виждам периферно някакво малко петънце продълговато . Движи се с погледа ми но не е толкова голямо неудобство и не ми пречи дефактно ... Най добре се фокусира като чета книга примерно. Какво може да е? Знам че трябва да отида на очен и ще отида , но просто исках да питам и вас дали имате опит с това. Благодаря !
Имам няколко такива и то от години.Имат вид на конци -къси.Очната лекарка каза,че е свързано с напредването на възрастта,нерви,стрес.Нищо страшно,свиква се.

# 674
  • Мнения: 6 011
Ех, тоя стрес, тоя живот, да го...

Общи условия

Активация на акаунт