Бързи здравословни въпроси и отговори – 20

  • 29 454
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 54 444
Не знам за гърч дали предизвиква, но аз не виждам смисъл в оцета. Да не говорим за миризмата.
Водатв върши чудесна работа, няма нужда от оцет.

Здравейте, някоя от вас пила ли е Дицинон? Изписан ми е от гинеколожката заради обилна менструация,но в аптеката бяха малко скептични.

Той е за спиране на кръвоизливи. Не само менструални.

# 721
  • Мнения: 16 871
Компреси с вода се слагат на челото, под мишниците и на ингвиналнште гънки,  където преминават големи кръвоносни съдове и охлаждат тялото. На петите такива няма. Детето възможно най- разсъблечено.

# 722
  • Мнения: 485
Момичета, донякъде овладяхме температурата. Поне не се налага да й давам на 4 часа Панадол и Нурофен... Изписаха й Авирон. Обаче се опитва да го повръща, когато й го даваме. А това ме плаши заради други случки, като новородена... Ако не го пие 7 дни, проблем ли е?
За Дицинон - взимала съм за овладяване на менструален кръвоизлив. Съчетано с големи количества витамин С и Калциум фосфо С. Помогна ми за 1 - 2 месеца. Но моята история е друга. Аз съм с хормонални проблеми. Последният път моят гинеколог ми каза - Дицинона намаля кръвотечението, но не премахва причината. Търси причината за кръвоизлива и се надявам скоро всичко да мине при теб. От 8ми клас съм с кръвоизливи, съчувствам ти!

# 723
  • Мнения: 54 444
Компреси с вода се слагат на челото, под мишниците и на ингвиналнште гънки,  където преминават големи кръвоносни съдове и охлаждат тялото. На петите такива няма. Детето възможно най- разсъблечено.

Мокрите чорапки действат много бързо. На китките също слагам кърпи.

# 724
  • Мнения: 16 871
Това ми казаха на мен лекари в спешното на 1 Детска клиника.
Вие където решите слагайте, аз процедирам така. Wink

# 725
  • Мнения: 22
Христос воскресе ! Светли празници на всички ! Моля , да ми препоръчате добър невролог за възрастен в Бургас .

# 726
  • София
  • Мнения: 5 198
Идвам за съвет , горе долу овладях синузита , НО , има някаква остатъчна кашлица , дълбока , по-скоро без секрет.
Не ме боли гърло, нямам температура , какво да взема за кашлицата?

Пс, бях вече на лекар, но като че ли изсисаните лекарства не действат .
При положение , че гърдите са чисти и проблема идва от носа , ми казаха да пия отхрачващи сиропи, но те май не са точно за моята кашлица.

# 727
  • Мнения: 68 654
Нищо не вземай.

# 728
  • Мнения: 486
Аз съм за чая от босилек.При нас точно той помага,да се стопира  напълно кашлицата.

# 729
  • Мнения: 54 444

Спри да пушиш.

# 730
  • София
  • Мнения: 12 409
От вчера ми е изтръпнала дясната ръка и не минава. На какво може да се дължи, не съм я претоварила. С какво да я намажа, че е много неприятно.

# 731
  • Мнения: 54 444
Пий Вит.В комплекс.

# 732
  • Мнения: 1 997
Компреси с вода се слагат на челото, под мишниците и на ингвиналнште гънки,  където преминават големи кръвоносни съдове и охлаждат тялото. На петите такива няма. Детето възможно най- разсъблечено.
Може би сте права и има някакво медицинско обяснение.

Но преди години точно детски педиатър ни помогна да смъкнем температура като ни каза да слагаме мокри чорапчета на крачетата/За по лесно и да не се пречи на детенцето/ или мокра кърпа на глезените. Второто място беше на китките на ръчичките. А от баба ми знам, че не на челото , а по точно на слепоочията да се слага мокра кърпичка . Сега като се замисля, това са места където се усеща много пулсиранена/не мога да го напиша медицински но се разбира/.
Водата да не е ледена. Всичко съхне бързо и се слага нов компрес.

# 733
  • Мнения: X
От вчера ми е изтръпнала дясната ръка и не минава. На какво може да се дължи, не съм я претоварила. С какво да я намажа, че е много неприятно.
При мен от мишката на компа се получаваше. Изтръпване от безименния пръст на дясната ръка, което пълзеше нагоре чак до подмишницата. Смених си стола и гледам по-често да ставам. Дева е дала добър съвет за В комплекс. Търси причината обаче.

# 734
  • Мнения: X
Христос воскресе ! Светли празници на всички ! Моля , да ми препоръчате добър невролог за възрастен в Бургас .

Аз съм доволна от Асеникова, шеф е на неврологията в Дева Мария, стабилизира майка ми след инсулт, след като в София не свършиха нищо. Преглеждаше в един МЦ зад хотел България, мисля че беше Св. София.

Общи условия

Активация на акаунт