Дяволското гърло Тема 4 "Тръгваш обратно за Смолян. Веднага!"

  • 40 540
  • 734
  •   1
Отговори
# 285
  • Бургас
  • Мнения: 750
И аз очаквам развръзката да дойде от 80-те год. Още от XIV в. по Балканите и Европа са заложени верските бомби със закъснител и Възродителният процес е една от тях. Щем или не - това са събития, причинили много драми и трагедии - благодатна основа за заплитане на интригуващи сюжети. От самото начало, очакванията ми са , че някой от "старите " е взел за съпруга нечия чужда любима заедно с бъдещо бебе. Дали я е отнел от любимия й ("друговерец")
или я е спасил от хорски приказки е тема на друг разговор...Във странните ми фантазии, някой от героите не е син на баща си....
Отделно от тази линия на мисли - забелязах (на паметната плоча), че съпругът на Мия е починал 2016 г. Не е ли късно чак 2 год. след това да се проследява постравматичното й състояние, ако приемем че е намесена в смъртта му или ни спестяват нещо друго и много важно за нея?! И дали всичките й професионални пропуски (шапката на детето) и нарушения на устава (остана въпреки шефската заповед да се оттегли незабавно) са недоглеждане на сценаристите или трябва да ни говорят нещо за героинята?!

# 286
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Според мен има нещо по-страшно и травмиращо от смъртта на съпруга на Мия. Нещо ужасяващо и оставило трайни следи в съзнанието ѝ. Когато говореше с бащата на изчезналото дете, той на края я попита, губила ли е дете, а както знаем, дъщеря ѝ е жива. Но дали не е загубила друго дете?!

# 287
  • Мнения: 2 560
Според мен, Миа си премълча, защото дъщеря й е жива, но тя постепенно я губи, не може да общува с нея и отношенията им са далеч от отношенията между майка и дъщеря. Миа се проваля като родител и това й е ясно, за това един вид дъщеря й е загубена за нея.
Какво трябваше да означават думите на мъжа от записа на бракониерите, че не е сам? Дали има някаква връзка със сюжета, или просто да се знае, че извършителя говори български?

# 288
  • Мнения: 9 486
И аз по същия начин разбрах тази сцена - Мия не е загубила дъщеря си в буквалния смисъл, но усеща как между тях се появява все по-голяма пропаст и можеш да изгубиш един човек по различни начини, не само чрез смъртта.

За плочата на мъжа й не смятам, че има нещо там. Сериалът е сниман 2017г, тогава надали са очаквали, че ще се излъчва две години по-късно.

# 289
  • Бургас
  • Мнения: 750
Ами sms , които си разменят са с година 2018-та. А както е казал Чехов: „Ако в първо действие на сцената виси пушка, то в последното действие тя трябва да гръмне“. Та не знам...но мога да предполатам.  Simple Smile

# 290
  • Мнения: 9 486
Може, не съм забелязала датата в СМС-те.

# 291
  • София
  • Мнения: 9 558
На мен пък друго ми е странно. На страницата на сериала изписват името на героинята на Теодора като Мия, обаче когато тя прати sms-а на колегата си, да разчете по устните какво казва жертвата, написа Миа. Та в крайна сметка, как точно и е името МиЯ или МиА.

# 292
  • Мнения: 2 364
Cмс-ите са добавени по време на монтажа. Hе са догледали и не са съобразили  Laughing
Mиа по някаква причина се чувства виновна и за смъртта на съпруга си. Hе знаем как е починал (или загинал), дали не е по време на служебно задължение, дали не са били и колеги, дали е присъствала или не...

# 293
  • Мнения: 2 560
Аз си мисля, че е бил убит, а дъщерята пази патрона. Точно този патрон, който хипито й открадна.

# 294
  • Мнения: 25 646
Аз си мисля, че е бил убит, а дъщерята пази патрона.

Кой патрон, с който баща ѝ е убит ли? Няма начин, тогава ще е само празна гилза.  Simple Smile

# 295
  • Мнения: 2 560
Добре, гилзата пази.

# 296
  • Мнения: 25 646
Да, ама беше патрон.  Grinning

# 297
# 298
  • Мнения: 25 646
Не, не спамя, уточнявам, че няма начин това, което ѝ висеше на врата, да е това, което е убило баща ѝ.
Това е цял патрон, с който не е стреляно. Патронът се състои от гилза и куршум – куршумът лети напред и убива, гилзата пада някъде край стрелеца.
Ако това на врата ѝ имаше връзка с убийството на баща ѝ, щеше да е гилза, а не цял патрон.
Сега стана ли ти ясно, или да ти го нарисувам?

# 299

Общи условия

Активация на акаунт