С един мъж в леглото и живота

  • 8 237
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте!
Интересува ме една тема,която предполагам не е чужда на други хора или всеки може да изкаже лично мнение.
С приятеля ми сме заедно 5години и половина и двамата сме на 23,тоест от 17 годишни горе долу. Той ми е първият,аз на него не. Израстнахме заедно,спогодихме се,малко сякаш сме повече приятели от колкото любовници. Минали сме през много неща,но се съхранихме.
Такива връзки имат ли бъдеще,първият ти остава ли последен и грешка ли е да си била само с един мъж през целия си живот.(Не съм спала с други мъже),нямам и база за сравнение.
Благодаря и ще се радвам да изразите лично мнение или сходни истории.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Сходна история. От 16 до 26-годишна с един, първият ми беше, аз на него не. Разделихме се. Последните години връзката вървеше по инерция, някак по навик, а и май никой от нас не беше още готов за по-сериозно развитие, аз поне не бях, а той нищо не е споменавал. Познавам обаче двойка, която към момента е щастливо семейство с две деца, стабилни, страхотни. Ученическа любов, която е оцеляла и се е развила. Така че никой не може да каже категорично дали е грешка или не.

Звучиш сякаш съжаляваш, че не си пробвала с други мъже. Там ли е проблемът?

# 2
  • Мнения: X
Само "повече приятели, отколкото любовници" ме смути в написаното. Надявам се, че не означава, че вече сте минали на по 1 секс месечно. Grinning

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 212
От вас зависи. Имам приятелка, която е с мъжа си от 8-9 клас. За мен са идеалната двойка, пасват си, разбират се, просто пу да не им е уруки. И още две приятелки имам, които са с мъжете си от последната година в гимназията или първата в университета. Също толкова добре си се разбират. Кумовете ни са заедно от 21-22 годишни, 15 години по-късно са си заедно и имат 2 деца. Всъщност всички горепосочени са с деца вече. Но предполагам никой от тях не го е глождила мисълта дали и какво изпуска като не пробва с други. Ако тръгваш с тази нагласа нещата са обречени рано или късно.

# 4
  • Мнения: 5
Сходна история. От 16 до 26-годишна с един, първият ми беше, аз на него не. Разделихме се. Последните години връзката вървеше по инерция, някак по навик, а и май никой от нас не беше още готов за по-сериозно развитие, аз поне не бях, а той нищо не е споменавал. Познавам обаче двойка, която към момента е щастливо семейство с две деца, стабилни, страхотни. Ученическа любов, която е оцеляла и се е развила. Така че никой не може да каже категорично дали е грешка или не.

Звучиш сякаш съжаляваш, че не си пробвала с други мъже. Там ли е проблемът?
Да.Просто от чист интерес и истории на мои приятелки. Иначе съм си добре с приятеля ми,уважаваме се,обичаме се

Само "повече приятели, отколкото любовници" ме смути в написаното. Надявам се, че не означава, че вече сте минали на по 1 секс месечно. Grinning
Всъщност ме разбрахте много правилно.

Последна редакция: вт, 19 мар 2019, 12:53 от Не се сърди, човече

# 5
  • Мнения: X
Е, то най - лесно да пробваш с друг, ама въпроса е искаш ли?
Иначе за мен не би било проблем, поредността и бройката не са ми критерий.

# 6
  • София
  • Мнения: 24 839
Ами, не е ок работата, според мен.
Много отрано са станали приятелчета с екстра един път месечно.
На 30 как ще са? За по- нататък не ми се мисли.
Истината е, че на тези години не може да те задържи с някого само това, че се познавате от деца и че се разбирате добре.
Може, ако си на 40- 50 години и вече сте изяли една торба сол, но и сте счупили поне един диван. Simple Smile
Във всеки един момент някой от вас ще се срещне челно с рояк пеперуди и ток, от който омекват коленете и ще разбере, че много рано е пенсионирал  емоции и преживявания, замествайки ги с дремане пред телевизора.

# 7
  • Мнения: X
За добро или за зло повечето връзки, започнали в гимназията, се разпадат до към 2-3 курс. Вие сте се развили към съквартиранти без особена страст и това при млади хора няма как да бъде компенсирано с добри отношения в другите сфери според мен.

Не е толкова проблем първи ли е, втори ли е или десети - като се стигне до тишина в спалнята още преди деца/проблеми при млади хора, връзката е на доизживяване. Само не прави грешката да се жениш или да забременяваш. Не виждам от каква полза ще са ти историите на други връзки, те може да са започнали рано като при вас, но хората да не са си омръзнали.

# 8
  • София
  • Мнения: 28 109
Напълно съм съгласна с qrye.
Отделно – според мен е по-здравословно психически за човек да има повече опит преди да предприеме сериозни действия като деца, брак...

# 9
  • Мнения: 5
Ами, не е ок работата, според мен.
Много отрано са станали приятелчета с екстра един път месечно.
На 30 как ще са? За по- нататък не ми се мисли.
Истината е, че на тези години не може да те задържи с някого само това, че се познавате от деца и че се разбирате добре.
Може, ако си на 40- 50 години и вече сте изяли една торба сол, но и сте счупили поне един диван. Simple Smile
Във всеки един момент някой от вас ще се срещне челно с рояк пеперуди и ток, от който омекват коленете и ще разбере, че много рано е пенсионирал  емоции и преживявания, замествайки ги с дремане пред телевизора.
Това ме подтикна да пусна темата. Срешнах такъв мъж.Не си представям сериозна връзка с него,обичам моя приятел,но си представям доста други неща,има тръпка.

# 10
  • Мнения: 1 376
Имах такава връзка. Аз на 18, пръв ми беше, той на 20 (така и не ми каза че май му бях първата, мъжете ги знаете как са). След 13 години се разделихме. Бях неопитна и ме беше страх да споделя, че нямам чувства, оттам и сексуално привличане. Стигна се до изневери и т.н. Поне ми беше като урок какво да търся в една връзка.

# 11
  • Мнения: 1 248
Ами, не е ок работата, според мен.
Много отрано са станали приятелчета с екстра един път месечно.
На 30 как ще са? За по- нататък не ми се мисли.
Истината е, че на тези години не може да те задържи с някого само това, че се познавате от деца и че се разбирате добре.
Може, ако си на 40- 50 години и вече сте изяли една торба сол, но и сте счупили поне един диван. Simple Smile
Във всеки един момент някой от вас ще се срещне челно с рояк пеперуди и ток, от който омекват коленете и ще разбере, че много рано е пенсионирал  емоции и преживявания, замествайки ги с дремане пред телевизора.
Това ме подтикна да пусна темата. Срешнах такъв мъж.Не си представям сериозна връзка с него,обичам моя приятел,но си представям доста други неща,има тръпка.
[
Ето къде бил ключът за бараката uote]

# 12
  • Мнения: 5
За добро или за зло повечето връзки, започнали в гимназията, се разпадат до към 2-3 курс. Вие сте се развили към съквартиранти без особена страст и това при млади хора няма как да бъде компенсирано с добри отношения в другите сфери според мен.

Не е толкова проблем първи ли е, втори ли е или десети - като се стигне до тишина в спалнята още преди деца/проблеми при млади хора, връзката е на доизживяване. Само не прави грешката да се жениш или да забременяваш. Не виждам от каква полза ще са ти историите на други връзки, те може да са започнали рано като при вас, но хората да не са си омръзнали.
Винаги съм смятала,че това е нормално,защото нямам база за сравнение и смятах че дългите връзки просто са обречени на това.А изпитвам наистина любов към него просто явно не и физическа.

# 13
  • София
  • Мнения: 24 839

Винаги съм смятала,че това е нормално,защото нямам база за сравнение и смятах че дългите връзки просто са обречени на това.А изпитвам наистина любов към него просто явно не и физическа.

Ами, пак си обичай, но не заблуждавай себе си, че братската обич има нещо общо с тръпката и пеперудите, и "представянето на разни неща".
Него не знам дали заблуждаваш- вече да, щом си срещнала пеперудоносец, но си мисля че и той засега нарочно се заблуждава, както и теб. Докато не срещне своите пеперуди.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Винаги съм мислила, че ранните връзки нямат вечно бъдеще, защото хората се развиват и променят. Няма как на 30 или на 40 да харесваш това, което си харесвал на 17. Но има и изключения. Кумовете ни са заедно от 9 клас, той е единственият мъж в живота й и са щастливи все още. Вече са на по 40+. Така че макар и рядко се случва. Зависи от много неща.

Общи условия

Активация на акаунт