С един мъж в леглото и живота

  • 8 252
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 19 249
Вярно е и това, че обществените нагласи не може да не влияят на индивидуалните. Около теб пълно с разделени/разведени, а ти ще се плашиш - от какво, виждаш че нищо им няма. Как иначе ще се обясни, че преди в класа имаше по 1-2 деца с разведени родители, а сега сигурно половината са така, ако въобще са се женили.
Подозирам, че и съдът по соцвреме не е давал така лесно развод, но не съм в час, само си разсъждавам.
Освен това тогава жените като цяло не реализираха сериозна кариера и добро заплащане, колкото и на теория да бяха равни, а мъжете не бяха склонни да си делят домашните задължения.
Освен в някои феминизирани сфери, като образование и медицина (но главните лекари и директорите често бяха мъже). Как да се разведе и да отглежда сама дете/деца?

Имаше една притча, която върви из нета. Питали баба и дядо как са съхранили 50-годишния си брак, а те казват: По наше време вещите се поправяха, не се хвърляха и да се купят нови.
Но и Бианка има донякъде право, като гледам моите родители, които са се оженили 62-ра година - мерси от такива отношения и такъв дълъг брак.
Въпросът опира до човека - дали се разделя заради дълбоки и трайни разминавания или защото има много претенции към партньора си и не иска да се съобрази и грам?

Последна редакция: чт, 18 апр 2019, 11:49 от Cuckoo

# 61
  • Мнения: X
Хич не тъгувам за времената, в които се казваше - не си играй с Иванчо, той е от разтурено семейство, неговите са РАЗВЕДЕНИ.

# 62
  • Мнения: 18 549
И като жените  отглеждат и  възпитават децата, повечето време са с тях , се запитвам откъде идват   неразбориите , от къде  изникват гадните  отношения после .Майката сама определя  пътя и развитието на детето, бащата става  чевекът гост и  за гости.И като основен възпитаващ  какви грешки допускат  и защо , жени, създадени да са майки ...

# 63
  • Мнения: 2 749
Няма лошо да си с един мъж в живота, стига да уцелиш правилния. Но само на 23 години след 5 години да не изпитвате желание за секс, това хич не е добре. Казваш, че си обичаш приятеля, но не и физически. Е това може да е всичко друго - навик, привързаност, удобство, но не и любов. С един мой бивш след 10 години съжителство все още се желаехме, но просто не можехме да живеем заедно. Сигурно и сега, след 6 години, ако се видим, пак ще я има тръпката. Вече го бяха казали - ако се колебаеш от 2, избери второто. Ако първия избор беше ок, нямаше да има втори.

# 64
  • Мнения: 58
Скрит текст:
Аз съм за един мъж в леглото и в живота. Постоянното търсене на нещо по-добро кара хората да се чувстват нещастни. Не съм против растежа и себереализацията, но чувството, че все нещо изпускат, е вътрешна нагласа и е много заблуждаваща. Да слушаш невероятните истории на приятелките си също не е ок. Ако са правили страхотен секс защо не са с този човек, а след него имат още 2-3-4-5-10-20 партньора? Или сексът не е бил толкова уау, или човекът не е бил уау. Готова ли си да се впуснеш в търсене на някаква химера?

Ако правите секс веднъж месечно и вече си падаш по друг това вече е проблем. Но проблемът не е, че ти е първият и единствен. И петдесети да ти е, ако сексът е станал толкова рядък на тези години и си започнала да се оглеждаш пак ще е проблем.




Ами аз например съм правила най-страхотния секс в живота си с един, който за нищо друго не ставаше. И връзката ни беше изцяло на тази основа. Но тук май не става въпрос само за секса, а за отношенията като цяло. Ако например баща ти е тормозил майка ти и после с партньора ти пак се случи така, как да знаеш, че има и други отношения и не със всички е така?! Или ако равнодушието  се е настанило във връзката?! А на авторката мисля, че проблемът не ѝ е само в секса.

Еми да де. Както казах или сексът не е бил толкова уау, или човекът не е бил уау. В твоя случай човекът. Не твърдя, че няма по-хубав секс от този, който правиш с човека, който обичаш (макар че донякъде и това го твърдя, ама не винаги), твърдя, че ако ти харесва и сексът, и човекът, и животът с него, да търсиш постоянно нещо по-добро е глупаво. То и винаги има ще има по-красива, ама ако случайно мъжът реши да я търси го наричаме говедо.
Колкото до семейния пример - вярвам, че оставя следа върху децата и последващите им взаимоотношения, но не вярвам, че в 21 век в развита страна жената не знае, че не е нормално да я тормозят психически и физически и че не знае, че не е нормално да е постоянно тъжна, депресирана, самотна, уплашена, бита, малтретирана. Дори в страни от третия свят, където всички жени живеят така и нито са чували, нито са виждали друго отношение, има млади момичета, които бягат, защото знаят, че нещо не е както трябва.

# 65
  • Мнения: 79
Hipoteza, имаш пълното право да го казваш, но понякога жените сами си слагаме спирачки от инертност. Знаеш, че е правилно да бягаш далече от насилието или навика, но като цяло непознатото плаши. И какво става... започват да се роят въпроси: Дали ще се справя сама!? Добре, ще се тресна с децата при нашите (ако евентуално има и деца), ама дали пък няма да им преча!? Ще се справя ли сама с финансите!? Следващият ми партньор дали няма да е по-лош от този!? и т. н. и т. н. до безкрай. Някак май навика, познатото и сигурното, дори и да не е за нас някак надделява... А не трябва да е така.

# 66
  • Мнения: 18 530
То пък като надделее познатото и като че ли нещо много добро се случва, ако вече не вървят нещата...

# 67
  • Мнения: 79
Разбира се, че и това не води към нищо добро, Бианка, но съм чувала, като участник в женски разговори как тази им ситуация им е добре позната и си реагират на нея по един и същ начин и си кротуват, а и си познават стоката вкъщи и ти викат: И да го сменя, другия може да се падне по-лош. Да се чудиш да се смееш ли да ревеш ли...

# 68
  • Мнения: 18 530
Тогава за тях е наистина по-добрия избор и това е Simple Smile Аз съм ОК с всеки избор, само да не страда сериозно никой.

Общи условия

Активация на акаунт