Спестяване на пари

  • 128 108
  • 2 245
  •   1
Отговори
# 225
# 226
  • Мнения: 15 960
ЦКБ е с такъв курс.

# 227
  • Мнения: 10 442
Е явно не е, щото няма такси за нищо и има дъ бест курс.
И аз съм на ЦКБ.

# 228
  • Мнения: 1 091
Е явно не е, щото няма такси за нищо и има дъ бест курс.
И аз съм на ЦКБ.
И моята е с такъв курс. ☺

# 229
  • Мнения: 10 442
Добре де ама защо е толкова тайно и никой не казва коя е таз моята Simple Smile

# 230
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Добре де ама защо е толкова тайно и никой не казва коя е таз моята Simple Smile

И аз чакам ама никой не споделя Joy

# 231
  • Мнения: 1 091
Добре де ама защо е толкова тайно и никой не казва коя е таз моята Simple Smile

И аз чакам ама никой не споделя Joy
УниКредит Булбанк.

# 232
  • Мнения: 2 478
Говорил съм с доста хора, и далеч не се говори за стандарт х2, като приемем Еврото. Сега не сме подготвени, то е ясно и било имало лек шок. Заплатите трябва да се вдигнат в доста сектори до средноевропейските в рамките на около 80% от тях.
Изключваме възнагражданията в аутсорса IT, депутати, магистрати и още няколко бюджетни, но там е ясно, че не разчитат на "заплатка". Но случай, като девалвацията 99-та, не вярвам да се допусне точно сега, защото вече с прекалено много механизми сме обвързани покрай EС. Хората около мен коментират проценти около и под 5, за да няма шок, не x2, ерго хлябът няма да стане от 1 лв. 1 евро. Реално следващите 5 г. ще се удвоят заплатите на повечето хора, пример учителите. И още ще ги вдигат след 2021 г. Според мен един съдия или прокурор по високите етажи не струва 5-8к. Далаверите им не коментираме, говорим за заплати. И учител, и лекар толкова трябва да взима, като брутна заплата. Говоря, като средна заплата, без бонуси, бенефити и т.н. За мен в момента адекватна и "достойна" учителска заплата би била 3.5-4к бруто средно. Тогава ще кажа "браво". Hands V

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 18:17 от FragranceFanatic

# 233
  • Мнения: 54 472
Добре де ама защо е толкова тайно и никой не казва коя е таз моята Simple Smile

TBI
Спестовна сметка.
Депозит в евро.
Нищо тайно няма.
Отваряш Моите пари, всичко пише.

# 234
  • София
  • Мнения: 4 192
Говорил съм с доста хора, и далеч не се говори за стандарт х2, като приемем Еврото. Сега не сме подготвени, то е ясно и било имало лек шок. Заплатите трябва да се вдигнат в доста сектори до средноевропейските в рамките на около 80% от тях.
Изключваме възнагражданията в аутсорса IT, депутати, магистрати и още няколко бюджетни, но там е ясно, че не разчитат на "заплатка". Но случай, като девалвацията 99-та, не вярвам да се допусне точно сега, защото вече с прекалено много механизми сме обвързани покрай EС. Хората около мен коментират проценти около и под 5, за да няма шок, не x2, ерго хлябът няма да стане от 1 лв. 1 евро. Реално следващите 5 г. ще се удвоят заплатите на повечето хора, пример учителите. И още ще ги вдигат след 2021 г. Според мен един съдия или прокурор по високите етажи не струва 5-8к. Далаверите им не коментираме, говорим за заплати. И учител, и лекар толкова трябва да взима, като брутна заплата. Говоря, като средна заплата, без бонуси, бенефити и т.н. За мен в момента адекватна и "достойна" учителска заплата би била 3.5-4к бруто средно. Тогава ще кажа "браво". Hands V
А хората около вас коментират ли колко брутен национелен продукт трябва да произвеждаме за да могат да се взимат такива заплати навсякъде?
Защото кум момента БВП ни е под 20к долара годишно на калпак...
Да си говорим реални неща, иначе приличаме на едни 240 хрантутника...

# 235
  • София
  • Мнения: 17 778
Похвално е това, но за мен е голяма хамалогия.
Аз монети разкарвам на мига, не понасям просто.
Предпочитам да си отделя планираната сума още в началото и да нямам други грижи по броене, съхраняване и уедряване.

Защото имаш воля. Това с монетите според мен е за хора без воля. Аз обичам да имам всякакви пари в мен. От жълти стотинки през монети и до карта и пари. И да си заделям сума... Като мина отнякъде и реша да си купя едни дъвки, няма да развалям десетачка. Много мразя да развалям пари, впрочем.

Връщам се да ви дочета. Това е една от любимите ми теми тук, много обичам да говоря за пари Heart Eyes  Жалко, че се отделих от тях малко, сега тук ще ми четете мъдростта : ))

Едит: Влизането в еврозоната ще е след поне 2 години. Още не сме стигнали желаните стойности, че да ни дадат да влезнем. Съотношението на парите в банките по сметките няма как да се промени. Както Фрагранс е отбелязал, 1.95583 (радко срещам някой да цитира точното число, срещам доста хора, които откровено вярват, че е точно 2, или че се мени всеки ден, защото по различните бснки е различен Dizzy Face). Евентуален проблем би имало с цените на стоките. Всичко, което е в пари просто по сметки, просто ще се обърне в евро. Друго ни бърка. Левът е стабилен.
Аз имам сметка в евро, де, но по други причини. Не се страхувам за парите е лв. Simple Smile

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 22:36 от The Catcher in the Rye

# 236
  • София
  • Мнения: 4 192
Айде айде, воля. Колкото спестихме от монети за 1.5 години, спестихме над 10 пъти повече в банкноти. Монетите са дребен гъдел за някои и безсмислено усилие за други. Ама да се обобщава в едната крайност е меко казано нелогично...

# 237
  • София
  • Мнения: 3 162
Монети събира детето, а майка му често си брои стотинките защото няма пари в брой 😂
Абсолютно неприложимо е това вкъщи, всички приходи и поне 70% от разходите ни се случват безналично. Ние избутахме първия месец на една заплата, много се гордея. Ако успеем и декември, ще е чудесно, той ни е най-тежкия месец. Коледа, 3/4 от племенниците имат РД, детето има ИД, ММ и брат му имат рожден ден и всичко това в рамките на 2 седмици. Много искам да се справим с всичко това без да излизаме от месечния бюджет, но да видим.

# 238
  • София
  • Мнения: 5 960
Е,  то идеята не е да се мъчиш и да ти е тежко.  От Коледата да пестиш?  И за какво са ти после тези пари?  Пестенето трябва да е нормално,  естествено,  без свръх усилия и без големи лишения.  Инак няма смисъл.  Пък и нали малки деца имаме,  няма как.  Куп разходи.

# 239
  • София
  • Мнения: 2 856
Нека да припомня само написаното от мен по - назад в темата - пести се от високи доходи, не от лишения и гордост как избутваме месеца само с едната заплата. За всеки тук е ясно, че е ако е принуден поради някакви обстоятелства, това ще го направи. А точно за декември - абсурд. По отношение на касичката - имаме всъщност 2 - за жълти стотинки и за 1/2 лв монети - това е просто гъдел и далеч от реалните ни спестявания, а още по - далеч пък от броене на стотинки всеки ден. Дали и на 2-3 месеца се сещаме за това, не знам.
Преминаването от марки в Евро го преживяхме лично с мъжа ми в Германия. Ами не беше приятен момента наистина, поскъпването се усети при стоките, но не и при заплатите. Но и това минава. В България сме леко далече от точно този момент.

Общи условия

Активация на акаунт