Какъв крем за лице използвате? – Тема 14

  • 56 215
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 46 520
Аз съм с хормонални проблеми и описаните малки пъпчици.
Неутрализирам проблема с едно много просто решение - обикновен крем "Здраве". След като си нанеса дневния или нощния, слагам само на брадичката от Здраве-то и не се появяват или поне е много рядко и минават бързо.

# 76
  • Мнения: 790
Ако всекидневно използвате скраб,ексфолиант и прочие-премахвате хидролипидния най-горен слой на кожата и в отговор на това тя започва да възпроизвежда тройно повече липиди-тоест става по-мазна.Почистването трябва да бъде много балансирано.Aз лично почиствам с гелче/пяна всеки ден,ексфолиант два пъти в седмицата и един път маска.Щом кожата Ви е нормална,а в момента имате сухи места значи е дехидратирана.Имате нужда от ударна доза хидратация и маски,за да се върне баланса на кожата.

# 77
  • Мнения: 15 317
Товa с дехидрaтирaнето ме побърквa. Към нaстоящия момент съм с нормaлнa към зaсушaвaщa се кожa. Използвaм неaгресивни измивни средствa, скрaб според усещaнето ми, че имaм нуждa, но не повече от един път седмично. Мaски по- скоро редовно, но съм нa периоди. Почиствaщи, хидрaтирaщи, подхрaнвaщи, озaрявaщи, aбе, кaквито имa нa пaзaрa. Мaслa, серуми, крем. Кaкто си му е редa. Пропуснa ли обaче и зaсушените учaстъци, че и лишейчетa тук-тaме сa нaлице. И искaм, не искaм, трябвa дa съм редовнa.
Пп Водa пия кaто смок. Пристрaстенa съм към водaтa. Чистaтa водa, не под формa нa сокове, кaфе и чaй. Просто чистa водa. Минимум 2л., aмa минимум. Инaк средно по 3л., кaто гледaм дa се огрaничaвaм, че ще изпия водните зaпaси нa плaнетaтa. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 78
  • Мнения: 11 097
Някои от основните фактори за засушаване на кожата са твърде често миене и/или с твърде топла вода, тиреоидни дисфункции. Два дълги душа на ден с гореща вода плюс щитовидната и си готова, ако ще и по пет литра вода да пиеш (моят случай).
Скрабове и ексфолианти - 1-2 пъти седмично е максимумът според всичко, което съм чела.

Последна редакция: нд, 24 мар 2019, 19:22 от Параход

# 79
  • Мнения: 812
Аз съм с мазна кожа. Случвало ми се е и зиме, и лете да ми се дрхидратира кожата и установих, че е генерална грешка от моя страна да ползвам маски с хума целогодишно. Такива започвам да ползвам сега и лятото. През зимата разчитам на маска с колаген (уж), маслено почистване с някакво леко масло и крем с мед и мляко, което при мен овлажнява и попива чудесно.Забелязала съм, че каквото и да ползвам с мед и мляко ми се отразява повече от чудно. Кожата ми се избистря и грейва някак.
Ако кожата ми няма нужда от хидратиране не попива крема с мед и мляко и той остава на повърхността.Затова и не го ползвам постоянно, един път седмично само.Ето така си тествам аз кожата.
Лятото ползвам продукт за измиване на мазна кожа , а през останалите сезони продукт с ниско pH .Гледам да мия лице с хладка вода заради капилярите и вече дневния ми крем е с 30 фактор, а под него серум. В жегите мажа само крем с фактор, че кожата ми не  понася наслагване на продукти, а вечер гледам да е нещо овлажняващо.Преди това дълго плискам лицето с вода и леко попивам.Така горе долу държа нещата под контрол.

# 80
  • Мнения: 2 839
Ползваш ли нещо по- специално за капиляри?

# 81
  • Мнения: 812
Ползваш ли нещо по- специално за капиляри?


Dancer, вече не.След години мазане с какви ли не кремове сега ползвам само тоник без алкохол за капиляри , кремове с висок фактор почти постоянно и измиващ продукт с млечна киселина - при мен това е интимен гел.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 4 705
Did-ko, кой крем с мед и мляко ползваш? Взех си орифлеймския с мед и мляко (но за суха кожа) , не съм го отворила още.
Моята кожа много се дехидратира през по-студените месеци. Всъщност не съм сигурна дехидратирана ли е, суха ли е. Но най-вероятно е от дехидратация. С ударна хидратация се спасява положението, винаги нанасям обилно серум и крем,че даже и подновявам. Но без крем кожата ми изглежда суха. С крем сякаш светва .

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 21:12 от marzeliva

# 83
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Здравейте Simple Smile Можете ли да ми дадете съвет за крем, който повлиява и на пигментни петна и белези от пъпки (не са много, нито дълбоки, тук там където съм чоплила)? След като родих ми се появиха над горната устна петната, зимата не си личи толкова, но със затоплянето и по-силното слънце, въпреки слънцезащитата си личи доста и търся вариант за намаляне поне малко.

# 84
  • Мнения: 2 545
Напоследък съм доста постоянна в кремовете и не съм правила сериозни промени. Нощен - ползвам натурална козметика, дневен - редувам на Рефан с маслина и на Биотен с водната лилия. И от двата съм доволна, като този на Биотен е с по-хубав аромат, но пък от този на Рефан кожата ми на пипане е неустоима Simple Smile .

В момента ползвам един серум на Ревюел с пептиди и стягащ ефект, който е с консистенцията на кремче. Много съм доволна от него като усещане върху кожата. Ползвам предимно него, докато не си взех този на Марион с хайвера. Голям резил с него. Чела недочела упътването, метнах без да се усетя пакетчето хайверения концентрат в коша, а после докато го налея в шишенцето (трябвало да се добави ръчно), половината го излях. Супер неудобна опаковка, но ако го повторя ще внимавам повече.  Сега ще го редувам със серума на Ревюел.

Взех си и една маска на Марион- Спа регенерираща с Q10 и витамини. Утре вечер ще я ползвам.
 
Някой спомена за корейските маски - да, скъпи са към 4.00 лева близо, та всеки път ми се иска да пробвам някоя и понеже не съм чела отзиви, си оставам с  голямото чудене Simple Smile . Моля, препоръчайте някоя маска, от която напоследък сте забелязали хубав ефект. Търся добра почистваща и евентуално някаква освежаваща и стягаща.

# 85
  • USA
  • Мнения: 7 307
Ако някой знае наистина хубав избелваш крем,който СИ ВЪРШИ работата,да споделя наистина.
От личен опит,каквото и да съм пробвала,нищо не помага при слънчеви петна.Зимата почти изчезват(не от кремовете) и лятото - отново се появяват на същото място.

# 86
  • Мнения: 812
Did-ko, кой крем с мед и мляко ползваш? Взех си орифлеймския с мед и мляко (но за суха кожа) , не съм го отворила още.
Моята кожа много се дехидратира през по-студените месеци. Всъщност не съм сигурна дехидратирана ли е, суха ли е. Но най-ероятно е от дехидратация. С ударна хидратация се спасява положението, винаги нанасям обилно серум и крем,че даже и подновявам. Но без крем кожата ми изглежда суха. С крем сякаш светва .


Мързеливке, аз доколкото съм чела, кремовете и маските съдържащи мед, а и мляко хидратират чудесно и също така и подхранват.По принцип хидратиращите продукти са за суха кожа, но и другите видове имат нужда - може би по-малка , но имат.
Моя крем е на Ейвън, но съм ползвала и на Орифлейм и също много го харесвам за зимата.Аз го ползвам само 1-2 пъти в седмицата най-много и то вечер.В момента в който кожата започне да го връща го спирам и преминавам на лек хидратиращ крем за мазна кожа.
Скрит текст:
       Орифлейм имаха преди години една маска за лице пак с мед и мляко , но я спряха отдавна.Беше страхотна за мен.

# 87
  • Мнения: 790
Ако някой знае наистина хубав избелваш крем,който СИ ВЪРШИ работата,да споделя наистина.
От личен опит,каквото и да съм пробвала,нищо не помага при слънчеви петна.Зимата почти изчезват(не от кремовете) и лятото - отново се появяват на същото място.
Започнете от базата.Използвайте фактор спф 50 и през лятото и през зимата.Аз имам наблюдения от Estee Lauder Enlighten.Избистря тена и петната,но зависи и от бюджета.Крема е около 100лв.

# 88
  • Мнения: 91
За да предпазва сленцезащита, тя трябва да бъде подновявана на 2-3 часа и нанасяна в голямо количество (пример Авен флуйд 6 помпи за лице и шия, от 3 ми изглежда достатъчно, но само изглежда). Слънцезащита не трябва да съдържа алкохол (допустим е само в спрей, който може да се използва за подновяване, но не и самостоятелно и то се воръсква от поне 25-30см, за да може част от алкохола да се изпари). Това важи за всяка кожа, особено за чувствителните и податливите на петна. По-добре да се спести с покупка на по-достъпен хидратиращ крем (примерно) и да се вложи по-голяма сума в слънцезащитата.

# 89
  • Мнения: 171
В момента ползвам един флуид на Polaar spf 30 върху хидратираща емулсия на Avene, слагам по една чаена лъжичка поне за по сигурно, въпреки мазната ми на места кожа всичко си попива много добре, обикновено излизам за около по 2 часа навън за разходка с децата, но си нося слънцезащитното флуидче с мен в чантата ако се замотаме нещо си мажа пак навън на челото, носа и скулите. Но ми се иска нещо като къшън, ако може да е с физически фактор над 50, имате ли предложения? За лятото ще ми е най-удобно, но нз към какво да се насоча. И да споделя мнението си за леката хидратираща емулсия на Avene - когато я ползвам самостоятелно вечер например, въпреки че съм със смесена кожа, се налага да слагам доста голямо количество, тъй като почти всичко попива още при нанасянето. За мазна кожа за лятото ще е супер сигурно.

Общи условия

Активация на акаунт